Amerykański smok Jake Long
Kraj produkcji
Stany Zjednocznone
Czas trwania odcinka
22 minuty
Świat
Polska
5 stycznia 2005 (UK)
3 grudnia 2006
Reżyseria
Christian Roman (sezon 1)
Steve Loter (sezon 2) Nicholas Filippi (sezon 2) Chul Kang Chul Hee Han Kyung Sub Jung Kyung Yeon Kim
Scenariusz
Billy Lincoln
Kat Green Michael Gurley
Producenci wykonawczy
Eddie Guzelian
Matthew Negrete Jeff Goode Christian Roman
Wytwórnia
Disney Television Animation
Wang Film Productions Co., Ltd.
Dystrybucja
Buena Vista Television
Amerykański smok Jake Long to serial należący do Disney Channel Original Series.
Fabuła [ ]
13-letni Jake Long, nowojorski uczeń, jest pierwszym amerykańskim chłopcem, który posiada moce smoka. Niezwykłe umiejętności pomaga mu opanować dziadek, Lao Shi – chiński smok, mistrz w swojej dziedzinie oraz mówiący pies Fu Hau. Niełatwo jest jednak być pierwszym w historii amerykańskim smokiem. Jake Long musi się zmierzyć z tajną organizacją łowców, zajmującą się tępieniem istot magicznych, która działa w Nowym Jorku. W codziennej batalii pomagają mu Trixie Carter, koleżanka Jake’a i jego kolega Artur Spudinski – Spud. Jake ma także sympatię, jest nią dziewczyna o imieniu Rose.
Obsada [ ]
Oryginalna [ ]
Polska [ ]
Wersja polska : na zlecenie Disney Character Voices International –
Reżyseria :
Dialogi :
Dźwięk :
Montaż : Krzysztof Podolski (odc. 1-21)
Kierownictwo produkcji :
Wystąpili :
Artur Pontek – Jake
Monika Pikuła – Trixie
Jakub Snochowski – Spud
Jacek Bursztynowicz – Fu Hau
Andrzej Blumenfeld – Lao Shi
Magdalena Krylik – Haley (seria 1) ,
Julia Kołakowska –
Stacey ,
Nauczycielka Haley (odc. 13a) ,
Cyklopka (odc. 14)
Joanna Pach – Haley (seria 2, oprócz odc. 30)
Bożena Furczyk –
Haley (odc. 30) ,
Sun Park (odc. 51)
Anna Dereszowska – Rose (seria 1)
Jolanta Żółkowska – Susan Long
Paweł Szczesny – Łowca
Krzysztof Ogłoza – Brad Morton (odc. 1-21)
Joanna Węgrzynowska –
Rose (seria 2) ,
Czarodziejka (odc. 50)
Anna Gajewska –
Krzysztof Szczerbiński –
Brad Morton (seria 2) ,
Banana B
Mieczysław Morański – Hans Rotwood (seria 1) ,
Andrzej Chudy –
Hans Rotwood (seria 2) ,
Wróżkowy listonosz ,
Ogr
Robert Tondera – Kupidyn
Anna Sztejner –
Eugene ,
Wychowawczyni Haley
Tomasz Marzecki – Profesor Zygmunt Brock
Dariusz Odija –
Czarny Smok ,
Mikołaj (odc. 14)
Cezary Kwieciński –
#88 ,
Reggie (odc. 21) ,
Brad (odc. 23) ,
Fryderyk
Waldemar Barwiński – Jonathan
Janusz Wituch –
doktor Diente (odc. 5) ,
Czarny Smok (odc. 52)
Agnieszka Kunikowska – Chang (seria 2)
Katarzyna Tatarak –
Danika Honeycutt ,
Marnie Lockjelly
Dariusz Błażejewski –
policjant (odc. 18) ,
Reggie (odc. 18) ,
chłopiec przebrany za czarodzieja (odc. 18)
Janusz Zadura – Clooney (odc. 21)
Joanna Wizmur
Wojciech Paszkowski
Jacek Wolszczak – komentator wyścigów (odc. 13b)
Małgorzata Socha
Karol Wróblewski –
Stanley (odc. 4a) ,
mężczyzna (odc. 18)
Zuzanna Gąsiorek
Mirosława Krajewska – staruszka (odc. 4b)
Małgorzata Olszewska – Sara
Hanna Kinder-Kiss –
Klara
dzieciak przebrany za ducha (odc. 18)
Jarosław Domin –
starszy leśnych duszków #2 (odc. 12) ,
"połykacz ognia" (odc. 13b) ,
konferansjer (odc. 14)
Andrzej Gawroński –
Kulde (odc. 11) ,
starszy leśnych duszków #1 (odc. 12)
Monika Kwiatkowska – Yan Yan (odc. 13a)
Wojciech Szymański – wąsaty bileter (odc. 13b)
Tomasz Błasiak –
chłopiec w klasie Haley (odc. 13a)
Sven (odc. 16)
Kajetan Lewandowski – Kubuś (odc. 17)
Zbigniew Konopka – Pan Młot (odc. 17)
Anna Apostolakis –
Weronika
babcia Trixie (odc. 8)
Krzysztof Kołbasiuk –
Pandarus (odc. 6b, 14) ,
Andam (odc. 11)
Anna Ułas –
Chang ,
pani sierżant (odc. 12)
Anna Gornostaj – Wróżka Zębuszka (odc. 5, 14)
Cezary Nowak
Marcin Hycnar –
leśny duszek przewodnik (odc. 12) ,
Gregory (odc. 34)
Jerzy Dominik
Leszek Zduń – Nigel (odc. 42)
Piotr Bajtlik
Robert Olech – Fred (odc. 11)
Agnieszka Maliszewska
Beata Łuczak –
Olivia (odc. 13a) ,
kobieta (odc. 18)
Tomasz Jarosz –
Jack Frost (odc. 14) ,
koza (odc. 18)
Oliwia Angerstein – Silver (odc. 20)
i inni
Teksty piosenek : Andrzej Brzeski
Kierownictwo muzyczne : Piotr Gogol
Piosenki śpiewali :
Lektor :
Odcinki [ ]
№
Tytuł polski
Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
01
Według starej szkoły
Old School Training
02
Metamorfozy
Shapeshifter
03
Oddech smoka
Dragon Breath
04
Nie ma to jak troll w domu
Adventures In Troll-Sitting
Fu Hau spacer miał
Fu Dog Takes a Walk
05
Legenda smoczego zęba
The Legend of Dragon Tooth
06
Jajo
The Egg
Włamanie
The Heist
07
Utalentowany pan Long
The Talented Mr. Long
08
Akt 4, Scena 5
Act 4, Scene 5
09
Teoria profesora Rotwooda
Professor Rotwood’s Thesis
10
Ochroniarz na służbie
Body Guard Duty
11
Spotkanie na szczycie
Dragon Summit
12
Długi weekend
The Long Weekend
13
Z kotem w zębach
Fu and Tell
W imię jednorożca
Flight of the Unicorn
14
Być kobietą
Eye of the Beholder
15
Wycieczka
The Ski Trip
16
Huba-huba-hula
Jake Takes the Cake
17
Smok z uderzeniem
Ring Around the Dragon
18
Halloweenowa zabawa
The Halloween Bash
19
W sklepie
Keeping Shop
20
Polowanie na smoka
The Hunted
21
Dawno temu w Hong-Kongu
Hong-Kong Nights
SERIA DRUGA
22
Według przepisu
Half Baked
23
Obrońca Klepsydry
Hero of the Hourglass
24
Zmiany
Bring it on
25
Akademia
The Academy
26
Rodzinny interes
Family Business
27
Czasami marzenia pryskają
Something Fishy This Way Comes
28
Futrzanych świąt
Hairy Christmas
29
Dojrzewam
Breakout
30
Co dwa smoki, to nie jeden
The Doppelganger Gang
31
Co ci odbiera sen?
Dreamscape
32
Złoto głupców
Fool’s Gold
33
Statek miłości
The Love Cruise
34
Wszystkożerni
Feeding Frenzy
35
Mętny umysł
A Befuddled Mind
36
Z akt Rotwooda
The Rotwood’s Files
37
Haley zmienia obyczaje
Haley Gone Wild
38
Zmiana bohatera
Swicheroo
39
Powrót do własnego domu
Homecoming
40
Opowieść o duchach
Ghost Story
41
Młode serce
Young at Heart
42
Nadprzyrodzony wtorek
Supernatural Tuesday
43
Głos zwodniczej syreny
Siren Says
44
Chwila dla Spuda
Shaggy Frog
45
Nowy Rok Jake'a
Year of the Jake
46
Nikt nie zastąpi Fu
Nobody’s Fu
47
Życie jak w grze
Game On
48
Jaki ojciec, taki syn
Bite Father, Bite Son
49
Magiczny wróg numer 1
Magic Enemy #1
50
Zazdrość Steno
Furious Jealousy
51
Być człowiekiem
Being Human
52
Long w Hongkongu
The Hong Kong Longs
Zobacz też [ ]
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Disney Channel:
Good Morning, Mickey! · Welcome to Pooh Corner · You and Me Kid · Contraption · EPCOT Magazine · Kaczor Donald przedstawia · Symbol · Disney Family Album · Dumbo's Circus · Videopolis · Good Morning, Miss Bliss · The All-New Mickey Mouse Club · Teen Win, Lose or Draw · The Secret of Lost Creek · Adventures in Wonderland
Flash Forward · Mad Libs · Going Wild with Jeff Corwin · Bug Juice · Off the Wall · Sławny Jett Jackson · To niesamowite · The Jersey · Totally Circus · Świat nonsensów u Stevensów · In a Heartbeat · Totally Hoops · Lizzie McGuire · The Proud Family · Kim Kolwiek · Totally in Tune · Świat Raven · Lilo i Stich · Dave the Barbarian · Filip z przyszłości · Brenda i pan Whiskers · Amerykański smok Jake Long · Nie ma to jak hotel · Maggie Brzęczymucha · Nowa szkoła króla · Hannah Montana · Wymiennicy · Shorty McShorts' Shorts · Cory w Białym Domu · Fineasz i Ferb · Czarodzieje z Waverly Place · Nie ma to jak statek · Słoneczna Sonny · Jonas · Powodzenia, Charlie! · Akwalans · Taniec rządzi · Take Two with Phineas and Ferb · Nadzdolni · Z innej beczki · Wkręty z górnej półki · Jessie · Austin i Ally · Wodogrzmoty Małe · Code: 9 · Blog na cztery łapy · Myszka Miki · Liv i Maddie · W tę i nazad · To nie ja · Win, Lose or Draw · Dziewczyna poznaje świat · K.C. nastoletnia agentka · Przyjaciółki od czasu do czasu · Obóz Kikiwaka · Następcy: Świat Potępionych · Rodzinka od środka · Bizaardvark · Elena z Avaloru · Zaplątani: Serial · Andi Mack · Hotel Transylvania: Serial · Raven na chacie · Zmykaj stąd, Jednorożcu! · Coop i Cami pytają świat · Ogarnij to! · Odjazdowa Layne · Sydney na Maksa · The Lodge · Tajemnice Sulphur Springs · Gabby Duran: galaktyczna opiekunka • Molly i Duch
Filmy fabularne: Światła Północy • Przygoda z mumią • Szczęściarz • Brink! • Miasteczko Halloween • Dziewczyna XXI-go wieku • Can of Worms • Metamorfoza • Inteligentny dom • Johnny Tsunami • Geniusz • Nie patrzcie pod łózko • Ostatnie takie ranczo • Leć, leć w przestworza • Kolor przyjaźni • Alley Cats Strike • Rip Girls • Cud na drugim torze • Przyrodnia siostra z innej planety • Ready to Run • Quints • Moje drugie ja • Randka z wampirem • Phantom of the Megaplex • Świąteczna zadyma w Los Angeles • Zenon: The Zequel • Dwanaście okrążeń • Irlandzkie szczęście • Hounded • Jett Jackson: The Movie • Projekt „Jennie” • Australijska przygoda • The Poof Point • Miasteczko Halloween: Zemsta Kalabara • Lewy Mikołaj • Zostać koszykarką • Kadet Kelly • Wyznania Tru • Poszlaka • Możemy wygrać • Światło wieczne • Między ziemią a niebem • Jedno życzenie • Na torze • Świat nonsensów u Stevensów • Konkurs kulinarny • Cheetah Girls • Full-Court Miracle • Wirtualny ideał • Zapasy z życiem • Zenon: Z3 • Ucieczka z przedmieścia • Tygrysi rejs • Halloweentown High • I wszystko jasne! • Chłopięca przyjaźń • I bądź tu mądra • Pieskie życie • Dwiedźmy • High School Musical • Piękne mleczarki • Wendy Wu: Nastoletnia Wojowniczka • Czytaj i płacz • Cheetah Girls 2 • Return to Halloweentown • Wskakuj! • Johnny Kapahala: Z powrotem na fali • High School Musical 2 • Magiczny duet 2 • Tajmiaki • Camp Rock • Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek • Cheetah Girls: Jeden świat • Tatastrofa • O, kurczę! • Program ochrony Księżniczek • Czarodzieje z Waverly Place: Film • Randka z gwiazdą • Brat zastępowy • Viva High School Musical Argentyna • Camp Rock 2: Wielki finał • Liceum Avalon • Nie ma to jak bliźniaki: Film • Lemoniada Gada • Boska przygoda Sharpay • Wymarzony luzer • Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi • Nie-przyjaciele • Bunt FM • Let It Shine • Dziewczyna kontra potwór • Teen Beach Movie • Cloud 9 • Zaplikowani • Lepszy model • Pod włos • Teen Beach 2 • Następcy • Moja niewidzialna siostra • Nianie w akcji • Zamiana • Następcy 2 • Zombi • Zakręcony piątek • Kim Kolwiek: Film • Następcy 3 • Zombi 2 • Magia na opak • Misja mumia • Święta na okrągło • Mix
Filmy animowane: Kim Kolwiek: Szatański Plan • The Proud Family Movie • Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze • Zanim żyli długo i zaplątani Disney XD:
Pupilek · Café Myszka • Teamo Supremo · The Weekenders · Byle do przerwy • Fillmore na tropie • Power Rangers S.P.D. · Power Rangers: Mistyczna Moc • Power Rangers: Operacja Overdrive • Power Rangers: Furia dżungli • Bujdy na resorach
Fineasz i Ferb · Aaron Stone · Yin Yang Yo! · Zeke i Luther · Ja w kapeli · Kick Strach się bać · Avengers: Potęga i moc · Para królów · Z kopyta · Szczury laboratoryjne · Mega Spider-Man · Motorcity · Tron: Rebelia · Randy Cunningham: Nastoletni Ninja · Crash & Bernstein · Avengers: Zjednoczeni · Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. · Oddział specjalny · W tę i nazad · 7K · Wodogrzmoty Małe · Star Wars: Rebelianci · Kirby Buckets · Penn Zero – bohater na pół etatu · Star Butterfly kontra siły zła · Poradnik zakręconego gracza · Kornisz i Fistach · Strażnicy Galaktyki · Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna · Walk the Prank · Lego Star Wars: Przygody Freemakerów · Robal z przyszłości · Główka pracuje · Prawo Milo Murphy'ego · Mech-X4 · Billy Dilley's Super-Duper Subterranean Summer · Kacze opowieści · Big Hero 6 · Big City Greens · Płazowyż · Sowi dom Disney Junior:
Niedźwiedź w dużym niebieskim domu · Discover Spot · I pies, i wydra · Olinek Okrąglinek · Out of the Box · Kubusiowe opowieści · Stanley · The Wiggles · JoJo z cyrku · Opowieści z Kręciołkowa · Breakfast with Bear · Jasiek i Tyćki · Mali Einsteini · Klub przyjaciół Myszki Miki · Złota Rączka · Ooh, Aah and You · Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś · Zajączkowo · Poruszamy wyobraźnię · Agent specjalny Oso · Gdzie jest mysz? · Przystanek dżungla · Złota Rączka: Szkółka naprawiania
Jake i piraci z Nibylandii · Klinika dla pluszaków · Kubusiowe opowieści o przyjaźni · Jej Wysokość Zosia · Henio Tulistworek · Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie · Miles z przyszłości · Złotowłosa i Miś · Lwia Straż · Miki i raźni rajdowcy · Bingo i Rolly w akcji · Fancy Nancy Clancy · Vampirina · Mapeciątka • Myszka Miki: Frajdomek Disney+:
Seriale fabularne: High School Musical: Serial · The Mandalorian · Dziennik przyszłej pani prezydent • Ziemia u Neda · Teraz Muppety! · Podbój kosmosu · Potężne kaczory: Sezon na zmiany • Drużyna • WandaVision • Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta · Falcon i Zimowy Żołnierz · Turner i Hooch • Doogie Kameāloha, lekarka · Loki · Nic strasznego · Muppety w Nawiedzonym Dworze • Równoległy wymiar • Hawkeye • Weekend Family • Wyprawa • Obi-Wan Kenobi • Od zawsze ja • Ms. Marvel
Seriale animowane: Sztuciek się pyta • Cudowny świat Mikiego • Gwiezdne wojny: Parszywa Zgraja • Potworna robota • A gdyby...? • Olaf przedstawia • Szalone przygody Asa • Epoka lodowcowa: Opowieści Scrata
Filmy fabularne: Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają • Zakochany kundel • Togo • Gwiazdka • Noelle • Artemis Fowl · Jedyny i niepowtarzalny Ivan • Magiczne wakacje • Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci • Chmury • Wróżka potrzebna od zaraz • Linia obrony • Czarna Piękność • Flora i Ulisses • Cruella • Święta na okrągło • Nareszcie sam w domu • Fałszywa dwunastka • Chip i Dale: Brygada RR
Filmy animowane: Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat • LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda • Dziennik cwaniaczka • Epoka lodowcowa: Przygody dzikiego Bucka
Filmy krótkometrażowe: SparkShorts (odcinki Nowa , Głębia , Wzloty i Out ) • Krótko mówiąc (odcinki Kałuże , Koleje losu i Aport ) • Przygody nocnej lampki • Był sobie bałwan · Pluszowe gadki Bunia i Kwaka • Mit: Opowieści z Krainy lodu • 22 kontra Ziemia • Launchpad • Dobry, Bart i Loki • Gwiezdne Wojny: Wizje • Ciao Alberto • Simpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego Międzynarodowe produkcje Disneya:
Seriale animowane: Arjun – Prince of Bali (Indie) • Astra Force (Indie) • A.T.O.M. Alpha Teens on Machines (Francja) • Chorr Police (Indie) • Galactik Football (Francja/Irlandia (3 sezon)) • Ghostforce (Francja/Korea Południowa/USA) • Howzzattt (Indie) • Marvel Anime (Blade , Iron Man , Wolverine , X-Men ) (Japonia) • Marvel Disk Wars: The Avengers (Japonia) • Marvel Future Avengers (Japonia) • Miraculum: Biedronka i Czarny Kot (Francja/Japonia/Korea Południowa) • ŌBAN Star Racers (Francja/Japonia) • Odlotowe agentki (Francja/Kanada) • Pidżamersi (Francja/Wielka Brytania) • Robin Hood – Draka w Sherwood (Indie/Francja/Niemcy/Włochy) • RoboDz (Japonia) • Stich! (Japonia) • Stich i Ai (Chiny) • Super Robot Monkey Team Hyper Force Go! (USA/Japonia) • W.I.T.C.H. Czarodziejki (Włochy)
Seriale fabularne: Adepci policyjni (Korea Południowa) • Alex i spółka (Włochy) • Als De Bel Gaat (Belgia/Holandia) • Bia (Argentyna) • Break Time Masti Time (Indie) • Cambio de Clase (Hiszpania) • Cuando toca la campana (Argentyna) • Do dzwonka (Polska) • Do dzwonka Café (Polska) • Gdy zadzwoni dzwonek (USA) • Gdy zadzwoni dzwonek (Australia) • Gdy zadzwoni dzwonek (Wielka Brytania) • Gdy zadzwoni dzwonek (Singapur) • Jake i Blake (Argentyna) • Jedenastka (Argentyna) • Kè jiān hǎo shíguāng (Chiny) • Kè jiān hǎo shíguāng Yī nián Èr bān (Tajwan) • Kurze Pause (Niemcy) • Lato w mieście (Izrael) • Mój kumpel duch (Niemcy) • Når klockan ringer (Norwegia/Szwecja) • Od zawsze ja (Kolumbia) • Penny z M.A.R.Sa (Włochy) • Prikoly na peremenke (Rosja) • Quando Toca o Sino (Brazylia) • Quelli dell'intervallo (Włochy) • Równoległy wymiar (Francja) • Snowdrop (Korea Południowa) • Soy Luna (Argentyna) • Taniec rządzi (Indie) • The Yasumi Jikan (Japonia) • Trop la Classe (Francja) • Violetta (Hiszpania/Argentyna) • Waktu Rehat (Malezja) • Zaplątani w czasie (Argentyna) • Zil Çalınca (Turcja) • Znajdź mnie w Paryżu (Francja)
Filmy fabularne: Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców (Włochy) • Any Body Can Dance 2 (Indie) • Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga (Niemcy) • Czarodziejka Lili: Podróż do Mandolanu (Niemcy/Belgia/Hiszpania/Indie) • Czarodziejka Lili ratuje święta (Niemcy) • Dangal (Indie/USA) • Dwie dwójki to czwórka (Indie) • Fuksja – mała czarodziejka (Holandia) • Taare Zameen Par (Indie) • Jagga Jasoos (Indie) • Khoobsurat (Indie) • Księga mistrzów (Rosja) • Luck Luck Ki Baat (Indie) • Matka i córka: Droga do marzeń (Francja) • Once Upon a Warrior (Indie) • Ostatni bohater (Rosja) • Ostatni bohater: Korzeń zła (Rosja) • Ostatni bohater: Posłaniec Ciemności (Rosja) • Szlak pandy (Chiny) • Tajemnica magicznej dyni (Chiny) • Tini: Nowe życie Violetty (Argentyna/Włochy) • Viva High School Musical Argentyna (Argentyna) • Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek (Meksyk) • Zokkomon (Indie)
Filmy animowane: Arjun: Książę-wojownik (Indie) • Avengers Confidental: Czarna Wdowa i Punisher (USA/Japonia) • Iron Man: Technovore powstaje (USA/Japonia) • Roadside Romeo (Indie)
[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Szablon:Navbox/Amerykański smok Jake Long
pl:Amerykański smok Jake Long