Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki
Ta strona wymaga rozwinięcia. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Auta to pełnometrażowy film animowany produkcji wytwórni Walt Disney Animation Studios i Pixar Animation Studios.

Streszczenie

Akcja rozpoczyna się na wyścigu Dinoco 400 kiedy Zygzak, Pan Król i Marek Marucha kończą remisem aby wygrać wyścig musi jechać do Kaliforni na dogrywkę. Podczas jazdy Maniek ciężarówka McQeena została zaatakowana przez gang uliczny.

Obsada

Postać Dubbing angielski Dubbing polski
Zygzak McQueen Owen Wilson Piotr Adamczyk
Sally Carrera Bonnie Hunt Dorota Segda
Złomek Larry the Cable Guy Witold Pyrkosz
wójt Hudson Paul Newman Daniel Olbrychski
Lola Jennifer Lewis Stanisława Celińska
Roman Cheech Marin Damian Damięcki
Luigi Tony Shalhoub Artur Barciś
Guido Guido Quaroni Danilo de Girolamo
Ogórek George Carlin Jerzy Kryszak
Kamasz Paul Dooley

Włodzimierz Bednarski

Szeryf Michael Wallis Krzysztof Kowalewski
Gienia Katherine Helmond Ewa Wiśniewska
Edek Joe Ranft Paweł Szczesny
Maniek John Ratzenberger Sylwester Maciejewski
Marek Marucha Michael Keaton Adam Ferency
Pan Król Richard Petty Andrzej Blumenfeld
Linda Zasłodka Lynda Petty Barbara Zielińska
Tex Dinoco Humpy Wheeler Włodzimierz Press
Czesio Zadoluks Tom Magliozzi Robert Rozmus
Wiesio Zadoluks Ray Magliozzi Piotr Gąsowski
Fred Andrew Stanton Sławomir Pacek
Darrell Cartrip Darrel Waltrip Włodzimierz Zientarski
Bob Cutlass Bob Costas Maciej Zientarski
Harv Jeremy Piven Wojciech Wysocki
Dale Earnhardt Jr. Dale Earnhardt Jr. Krzysztof Szczerbiński
Minny Edie McClurg Joanna Jeżewska
Van Richard Kind Jarosław Gajewski
Heniek Frank Welker -
Traktory Steve Purcell -
Niunia Lindsey Collins Julia Kołakowska
Dziunia Elissa Knight Monika Pikuła
Michael Schumacher Ferrari Michael Schumacher Wojciech Paszkowski
Boost Jonas Rivera Cezary Kwieciński
DJ E.J. Holowicki Karol Wróblewski
Wingo Adrian Ochoa Krzysztof Szczerbiński
Olo Polip Lou Romano Cezary Kwieciński
Mario Andretti Mario Andretti Paweł Szczesny
Nie-Czarek Mike ,,No name" Nelson Cezary Kwieciński
Kori Turbicka Sarah Clark Martyna Wojciechowska
Jarek Jaknówka Joe Ranft ?
Jay Limo Jay Leno ?
Albert Nochal Douglas ,,Mater" Keever ?
Larry Larry Benton ?
Chudy Tom Hanks Robert Czebotar
Buzz Astral Tim Allen Łukasz Nowicki
Hamm John Ratzenberger Sylwester Maciejewski
Mike Wazowski Billy Crystal Wojciech Paszkowski
James P. Sullivan John Goodman Paweł Sanakiewicz
Yeti John Ratzenberger Sylwester Maciejewski
Flik Dave Foley Tomasz Bednarek
Pchełka John Ratzenberger Sylwester Maciejewski
Chuki Sonoko Konishi Hikari Yono
Artie Artie Kempner ?
Szeroki Rodger Bumpass ?
Sven Jess Harnell ?

Chuck Manifold

Teddy Newton ?
Kathy Copter Kathy Coates ?
Hooman Hooman Khalili ?
Elvis Sheryl Crow -
Różne głosy Jack Angel, Michael Bell, Bob BergenSusan Blu, Andrea Boerries, Marco Boerries, Torbin Xan Bullock, Richard Cawood, Scott Clark, John Cygan, Jennifer Darling, Paul Eiding, Bill Farmer, Brian Fee, Teresa Ganzel, Craig Good, Erik Langley, Sherry Lynn, Mickie T. McGowan, Danny Mann, Larrine Newman, Colleen O’Shaughnessey, Bob Peterson, Jan Rabson, A. J. Riebli III, Dan Scanlon, Stephan Schaffer, Ken Schretzmann, Bob  ScottMatt Staudt, Colette Whitaker, Jay Ward, Jim Ward. Izabela Dąbrowska, Joanna Pach, Brygida Turowska, Dariusz Błażejewski, Andrzej Chudy, Marcin Hycnar, Wojciech Machnicki.

Piosenka Droga sześć i sześć w wykonaniu: Andrzeja Lamperta – dzięki uprzejmości EMI Music Poland

Ciekawostki

Sceny Usunięte

  • W usuniętej scenie  , silnik (dusza, gdyby auta były ludźmi) McQueen'a została przeniesiona przez Szeryfa, do walca, a silnik Złomka do Zygzaka. Gdy Maniek znalazł McQueen'a w Chłodnicy Górskiej, zabrał Złomka (w ciele McQueen'a ) na wyścig z Maruchą i Panem Królem. Zygzak zaczął płakać, gdy Złomek wszedł do przyczepy Mańka. Później okazało się, że to tylko był sen wyścigowca.
  • W Usuniętej scenie, Zygzak McQueen wjechał tam poszukując autostrady jednaknatrafiłsię na stary cmentarz pełny trupów samochodów z porośniętymi roślinami, zmuszając go do paniki oraz zniszczenia drogi.
  • W Usuniętej Scenie Marian jechał do "Chwili na drzewnkę" tam jechał do Freddie'ego, tym czasem zygzak niecierpliwością wyjechał z trzyczepy, nagle pojawili się Niunia i Diunia i powiedziały innych ciężarówek, potem pojawili się Wiesio Zadoluks i Czesio Zadoluks.Kiedy Maniek wyjechał z myjni, zapomiał o McQueenie i powstanowił poszukać Mariana.
  • W Usuniętej scenie Lola śpiewała karaoke, Zygzak mówił że ładnie śpiewa i wtedy Roman zaczął historie.W Latach 50 XX. wieku Przyjechał Mitch z Sheilą, Laverne, Rhondą, Lolą oraz Panią Wkitor, niestety Pani Wiktor miła wypadek i musiała być u wujta.Tymczasem tancernki bawiły się z z mieszkańcami Chłodnicy Górskiej.Pewnym czasie Roman malując u jednuch z tanterek przestał, nie dlatego że niechiało tylko że się spodobała i zostały trzy tancerki i Pani Wikotr pojechała, a Lola jest teraz mieszkańcem w Chłodnicy Górskiej.

Linki zewnętrzne

2000px-TWDC Logo.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]] Pełnometrażowe filmy animowane: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (1937) • Pinokio (1940) • Fantazja (1940) • Dumbo (1941) • O smoku, który nie chciał walczyć (1941) • Bambi (1942) • Saludos Amigos (1942) • Victory Through Air Power (1943) • Trzej Caballeros (1944) • Make Mine Music (1946) • Figle i androny (1947) • Kolorowe melodie (1948) • Przygody Ichaboda i Pana Ropucha (1949) • Kopciuszek (1950) • Alicja w Krainie Czarów (1951) • Piotruś Pan (1953) • Zakochany kundel (1955) • Śpiąca królewna (1959) • 101 dalmatyńczyków (1961) • Miecz w kamieniu (1963) • Księga dżungli (1967) • Aryskotraci (1970) • Robin Hood (1973) • Przygody Kubusia Puchatka (1977) • Bernard i Bianka (1977) • Lis i Pies (1981) • Taran i magiczny kocioł (1985) • Wielki mysi detektyw (1986) • Oliver i spółka (1988) • Mała Syrenka (1989) • Bernard i Bianka w krainie kangurów (1990) • Piękna i Bestia (1991) • Aladyn (1992) • Król Lew (1994) • Pocahontas (1995) • Dzwonnik z Notre Dame (1996) • Herkules (1997) • Mulan (1998) • Tarzan (1999) • Fantazja 2000 (1999) • Dinozaur (2000) • Nowe szaty króla (2000) • Atlantyda. Zaginiony ląd (2001) • Lilo i Stich (2002) • Planeta skarbów (2002) • Mój brat niedźwiedź (2003) • Rogate ranczo (2004) • Kurczak Mały (2005) • Rodzinka Robinsonów (2007) • Piorun (2008) • Księżniczka i żaba (2009) • Zaplątani (2010) • Kubuś i przyjaciele (2011) • Ralph Demolka (2012) • Kraina lodu (2013) • Wielka Szóstka (2014) • Zwierzogród (2016) • Vaiana: Skarb oceanu (2016) • Ralph Demolka w Internecie (2018) • Kraina lodu II (2019) • Naprzód (2020) • Co w duszy gra (2020) • Raya i ostatni smok (2021) • Luca (2021) • Nasze magiczne Encanto (2021) • To nie wypanda (2022)
Krótkometrażowe filmy animowane: Walt Disney: Kolekcja animacjiVincent (1982) • Kubuś Puchatek i Dzień Kłapouchego (1983) • Opowieść wigilijna Myszki Miki (1983) • Piłka nożna (1987) • Książę i żebrak (1990) • Runaway Brain (1995) • Jednostka przygotowawcza: Aniołki kontra Ancymony (2011) • Paperman (2012) • I żyli długo i zaplątani (2012) • Gorączka Lodu (2015) • Serce w rozterce (2016) · Kraina Lodu. Przygoda Olafa (2017)
DisneyToon Studios:
Kacze opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy (1990) • Aladyn: Powrót Dżafara (1994) • Goofy na wakacjach (1995) • Aladyn i król złodziei (1996) • Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka (1997) • Piękna i Bestia. Zaczarowane święta (1997) • Piękna i Bestia. Zaczarowany świat Belli (1998) • Pocahontas II: Podróż do Nowego Świata (1998) • Król Lew II: Czas Simby (1998) • Mickey: Bajkowe święta (1999) • Kubuś Puchatek: Czas prezentów (1999) • Tygrys i przyjaciele (2000) • Goofy w College'u (2000) • Mała Syrenka II: Powrót do morza (2000) • Zakochany kundel II: Przygody Chapsa (2001) • Piotruś Pan: Wielki powrót (2002) • Kopciuszek II: Spełnione marzenia (2002) • Dzwonnik z Notre Dame II (2002) • Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku (2002) • 101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda (2003) • Księga dżungli 2 (2003) • Prosiaczek i przyjaciele (2003) • Atlantyda: Powrót Milo (2003) • Król Lew 3: Hakuna Matata (2004) • Maleństwo i przyjaciele (2003) • Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie (2004) • Mickey: Bardziej bajkowe święta (2004) • Mulan II (2004) • Kubuś i Hefalumpy (2005) • Tarzan II: Początek legendy (2005) • Lilo i Stich 2: Mały feler Sticha (2005) • Kubuś i pogromcy goblunów (2005) • Nowe szaty króla 2: Kronk - Nowe wcielenie (2005) • Bambi II (2006) • Mój brat niedźwiedź 2 (2006) • Lis i Pies 2 (2006) • Kopciuszek III: Co by było, gdyby (2007) • Księżniczki Disneya: Czarodziejskie opowieści (2007) • Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel (2008) • Dzwoneczek (2008) • Dzwoneczek i zaginiony skarb (2009) • Dzwoneczek i uczynne wróżki (2010) • Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł (2012) • Samoloty (2013) • Dzwoneczek i tajemnica piratów (2014) • Samoloty 2 (2014) · Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2015)
Walt Disney Television Animation:
Pełnometrażowe filmy animowane: Pieski Fluppy (1986) • Kacze opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy (1990) • Aladyn: Powrót Dżafara (1994) • Gargoyles the Movie: The Heroes Awaken (1995) • Goofy na wakacjach (1995) • Aladyn i król złodziei (1995) • Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka (1997) • Piękna i Bestia. Zaczarowane święta (1997) • Piękna i Bestia. Zaczarowany świat Belli (1998) • Pocahontas II: Podróż do Nowego Świata (1998) • Król Lew 2: Czas Simby (1998) • Hercules: Zero to Hero (1999) • Kubuś Puchatek: Czas prezentów (1999) • Doug Zabawny (1999) • Mickey: Bajkowe święta (1999) • Goofy w College'u (2000) • Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins (2000) • Tygrys i przyjaciele (2000) • Mała Syrenka II: Powrót do morza (2000) • Zakochany kundel II: Przygody Chapsa (2001) • Magiczna Gwiazdka Mikiego: Zasypani w Café Myszka (2001) • Wakacje. Żegnaj szkoło (2001) • Recess Christmas: Miracle on Third Street (2001) • Kopciuszek II: Spełnione marzenia (2002) • Piotruś Pan: Wielki powrót (2002) • Dzwonnik z Notre Dame II (2002) • Tarzan & Jane (2002) • Café Myszka – Café Szwarc (2002) • Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku (2002) • 101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda (2003) • Atlantyda: Powrót Milo (2003) · Stich: Misja (2003) · Kim Kolwiek: Było, jest i będzie (2003) • Recess: Taking the Fifth Grade (2003) • Recess: All Growed Down (2003) • Pupilek (2004) • Kim Kolwiek: Szatański plan (2005) • The Proud Family Movie (2005) · Leroy i Stich (2006) • Kim Kolwiek: Ukończenie wyższych studiów (2007) • Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś: Gwiazdka Superdetektywów (2007) • Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś: Na rozśpiewanym pikniku (2009) • Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze (2011) • Jej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczka (2012) • Fineasz i Ferb Film: Życie bez dziobaka (2013) • Fineasz i Ferb: Misja Marvel (2013) • Lwia Straż: Powrót (2015) • Elena i sekret Avalonu (2016) • Zanim żyli długo i zaplątani (2017) • Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat (2020) • Miki i opowieść o dwóch wiedźmach (2021) • Miki i Minnie: gwiazdkowe życzenie (2021)

Krótkometrażowe filmy animowane: Gwiazdka z Kubusiem Puchatkiem (1991) • Hu! Hu, Puchatku! (1996) • Redux Riding Hood (1997) • Kubuś Puchatek i Dzień Dziękczynienia (1998) • Kubusiowe Walentynki (1999) • Z akt O.B.F.S. (2015) • Kacza gwiazdka: Święta u Mikiego (2016) • Halloween z Mikim: Historia straszliwa (2017)


Seriale animowane: Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda (1982) • Miki i Donald przedstawiają Goofy'ego sportowca (1983) • Kaczor Donald przedstawia (1983-1985) • Wuzzle (1985) • Gumisie (1985-1991) • Kacze opowieści (1987-1990) • Nowe przygody Kubusia Puchatka (1988-1991) • Chip i Dale: Brygada RR (1989-1990) • Super Baloo (1990-1991) • Dzielny Agent Kaczor (1991-1992) • Goofy i inni (1992-1993) · Mała Syrenka (serial TV) (1992-1994) • Raw Toonage (1992) • Szmergiel (1993-1994) • Marsupilami (1993) • Aladyn (1994-1995) • Myszka Miki i przyjaciele (1994-1995) • Gargoyles (1994-1997) • Timon i Pumba (1995-1999) • The Shnookums and Meat Funny Cartoon Show (1995) • Kacza paczka (1996) • Potężne Kaczory (1996-1997) • Mała księga dżungli (1996-1998) • Doug Zabawny (1996-1999) • Nightmare Ned (1997) • 101 dalmatyńczyków (1997-1998) • Pepper Ann (1997-2000) • Byle do przerwy (1997-2001) • Herkules (1998-1999) • I pies, i wydra (1998-2000) • Produkcje Myszki Miki (1999-2000) • Buzz Astral z Gwiezdnej Bazy (2000-2001) • Clerks (2000-2002) • Pupilek (2000-2002) • Weekendowcy (2000-2004) • Café Myszka (2001-2003) • Legenda Tarzana (2001-2003) • Lloyd w kosmosie (2001-2004) • Teamo Supremo (2002-2004) • Fillmore na tropie (2002-2004) • Kim Kolwiek (2002-2007) • Lilo i Stich (2003-2006) • Dave Barbarzyńca (2004-2005) • Brenda i pan Whiskers (2004-2006) • Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! (2004-2007) • Maggie Brzęczymucha (2005-2006) • Amerykański smok Jake Long (2005-2007) • Get Ed (2005-2009) • Shorty McShorts' Shorts (2006-2007) • Nowa szkoła króla (2006-2008) • Wymiennicy (2006-2009) • Yin Yang Yo! (2006-2009) • Klub przyjaciół Myszki Miki (2006-2016) • Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś (2007-2010) • Fineasz i Ferb (2007-2015) • Agent specjalny Oso (2009-2012) ·Take Two with Phineas and Ferb (2010-2011) • Kick Strach się bać (2010-2012) • Akwalans (2010-2014) • Jake i piraci z Nibylandii (2011-2016) • Butik Minnie (2011-2016) • Motorcity (2012-2013) • Tron: Rebelia (2012-2013) • Wodogrzmoty Małe (2012-2016) • Jej Wysokość Zosia (2012-2018) • W tę i nazad (2013-2016) • Myszka Miki (2013-2019) • 7K (2014-2016) • Penn Zero – bohater na pół etatu (2014-2017) • Two More Eggs (2015-2017) • Następcy: Świat Potępionych (2015-2017) • Kornisz i Fistach (2015-2018) • Star Butterfly kontra siły zła (2015-2019) • Lwia Straż (2015-2019) • Robal z przyszłości (2016-2018) • Prawo Milo Murphy'ego (2016-2019) • Billy Dilley's Super-Duper Subterranean Summer (2017) • Miki i raźni rajdowcy (2017-obecnie) • Zaplątani: Serial (2017-2020) • Wielka Szóstka (2017-2021) • Kacze opowieści (2017-2021) • Greenowie w wielkim mieście (2018-obecnie) • Fancy Nancy Clancy (2018-obecnie) • Płazowyż (2019-obecnie) • Sowi dom (2020-obecnie) • Cudowny świat Mikiego (2020-obecnie) • Potworna robota (2021-obecnie) • Myszka Miki: Frajdomek (2021-obecnie) • Molly i Duch (2021-obecnie) • Marvel's Moon Girl and Devil Dinosaur (2022)
Pixar:
Pełnometrażowe filmy animowane: Toy Story (1995) • Dawno temu w trawie (1998) • Toy Story 2 (1999) • Potwory i spółka (2001) • Gdzie jest Nemo (2003) • Iniemamocni (2004) • Auta (2006) • Ratatuj (2007) • WALL-E (2008) • Odlot (2009) • Toy Story 3 (2010) • Auta 2 (2011) • Merida Waleczna (2012) • Uniwersytet potworny (2013) • W głowie się nie mieści (2015) · Dobry dinozaur (2015) • Gdzie jest Dory (2016) • Auta 3 (2017) • Coco (2017) • Iniemamocni 2 (2018) • Toy Story 4 (2019) • Naprzód (2020) • Co w duszy gra (2020) • To nie wypanda (2022) • Buzz Astral (2022)

Krótkometrażowe filmy animowane: Andre i Wally (1984) • Luxo Jr (1986) • Marzenia Reda (1987) • Tin Toy (1988) • Szklana pułapka (1989) • Gra Geriego (1997) • Ptasie sprawki (2000) • Nowy samochód Mike'a (2002) • Odbijany (2003) • Niemowlę kontratakuje (2004) • Mr. Incredible and Pals (2005) • Człowiek-Orkiestra (2005) • Złomek i błędny ognik (2006) • Nie przeszkadzać (2006) • Twój przyjaciel szczur (2007) • Presto (2008) • BURN-E (2008) • Zaburzenie częściowe (2009) • Nadzwyczajna misja Asa (2009) • George & A.J. (2009) • Noc i Dzień (2010) • Dziennik pokładowy Buzza (2010) • Toy Story: Zestaw pomniejszony (2011) • Wakacje na Hawajach (2011) • La Luna (2011) • Legenda o niedźwiedziu Mord'u (2012) • Imprezozaur Rex (2012) • Toy Story: Horror (2013) • Toy Story: Prehistoria (2014) • Niebieski parasol (2013) • Lawa (2014) • Imprezownia (2014) • Sanjay's Super Team (2015) • Pierwsza randka Riley? (2015) • Pisklak (2016) • Wywiad-ocean (2016) • Lou (2017) • Rajdowa autoszkoła Magister Felgi (2017) • Ciotunia Edna (2018) • Bao (2018) • Przygody nocnej lampki (2020) • 22 kontra Ziemia (2020) • Ciao Alberto (2021)


Seriale animowane: Toy Story Treats (1996) • Buzz Astral z Gwiezdnej Bazy (2000-2001) • Bujdy na resorach (2008-2012) • Pozdrowienia z Chłodnicy Górskiej (2013-?) • SparkShorts (2019) • Sztuciek się pyta (2020) • Potworna robota (2021) • Szalone przygody Asa (2021)
Filmy fabularne (lata 1940-2000): Victory Through Air Power (1943) • Pieśń Południa (1946) • So Dear to my Heart (1949) • Wyspa skarbów (1950) • Opowieść o Robin Hoodzie i jego wesołych kompanach (1952) • Miecz i róża (1953) • Rob Roy, the Highland Rogue (1954) • 20 000 mil podmorskiej żeglugi (1954) • Davy Crockett, król pogranicza (1954) • Najmniejszy buntownik (1955) • Polowanie na lokomotywę (1956) • Davy Crockett and the River Pirates (1956) • Wozy jadą na Zachód (1956) • Johnny Tremain (1957) • Żółte psisko (1957) • Światło w lesie (1958) • Znak Zorro (1958) • Tonka (1958) • Na psa urok (1959) • Darby O'Gill and the Little People (1959) • Zorro the Avenger (1959) • Third Man on the Mountain (1959) • Toby Tyler (1960) • Porwany za młodu (1960) • Cyrk jedzie (1960) • Pollyanna (1960) • Ten Who Dared (1960) • Szwajcarska rodzina Robinsonów (1960) • Latający profesor (1961) • Rodzice, miejcie się na baczności (1961) • Włóczęgi północy (1961) • Nikki, Wild Dog of the North (1961) • Greyfriars Bobby (1961) • W krainie zabawek (1961) • Moon Pilot (1962) • Bon Voyage! (1962) • Almost Angels (1962) • Legenda o wilku Lobo (1962) • Książę i żebrak (1962) • Wspaniały Red (1962) • Dzieci kapitana Granta (1962) • Flubber - mikstura profesora (1963) • Cud białych rumaków (1963) • Savage Sam (1963) • Summer Magic (1963) • 200 mil do domu (1963) • A Tiger Walks (1964) • The Misadventures of Merlin Jones (1964) • The Three Lives of Thomasina (1964) • Księżycowe prządki (1964) • Mary Poppins (1964) • Emil i detektywi (1964) • Those Calloways (1965) • The Monkey's Uncle (1965) • Koci detektyw (1965) • Brzydki jamnik (1966) • Robinson Crusoe na rajskiej wyspie (1966) • The Fighting Prince of Donegal (1966) • Za mną, chłopcy! (1966) • Monkeys, Go Home! (1967) • The Adventures of Bullwhip Griffin (1967) • The Gnome-Mobile (1967) • Charlie, the Lonesome Cougar (1967) • The Happiest Millionaire (1967) • Duch Blackbearda (1968) • The One and Only, Genuine, Original Family Band (1968) • Never a Dull Moment (1968) • The Horse in the Gray Flannel Suit (1968) • Kochany Chrabąszcz (1968) • Smith! (1969) • Rascal (1969) • Komputer w tenisówkach (1969) • King of the Grizzlies (1970) • The Boatniks (1970) • The Wild Country (1970) • The Barefoot Executive (1971) • Scandalous John (1971) • Kaczka za milion (1971) • Gąłki od łóżka i kije od miotły (1971) • The Biscuit Eater (1972) • Now You See Him, Now You Don't (1972) • Napoleon i Samanta (1972) • Run, Cougar, Run (1972) • Snowball Express (1972) • The World's Greatest Athlete (1973) • Charley and the Angel (1973) • One Little Indian (1973) • Superdad (1973) • Garbi znowu w trasie (1974) • The Bears and I (1974) • The Castaway Cowboy (1974) • The Island at the Top of the World (1974) • Najsilniejszy mężczyzna na świecie (1975) • Ucieczka na Górę Czarownic (1975) • Trójka z dostawą do domu (1975) • One of our Dinosaur is Missing (1975) • Ride a Wild Pony (1975) • No Deposit, No Return (1976) • Treasure of Matecumbe (1976) • Gus (1976) • Na psa urok (1976) • Zwariowany piątek (1976) • Escape from the Dark (1977) • A Tale of Two Critters (1977) • Chrabąszcz jedzie do Monte Carlo (1977) • Pete's Dragon (1977) • Candleshoe (1977) • Powrót z Góry Czarownic (1978) • The Cat from Outer Space (1978) • Gorący ołów i zimne stopy (1978) • Afera na North Avenue (1979) • The Apple Dumppling Gang Rides Again (1979) • Przypadkowa ekspedycja (1979) • Czarna dziura (1979) • The London Connection (1979) • Nocne szaleństwo (1980) • Obserwator (1980) • Ostatni lot Arki Noego (1980) • Popeye (1980) • Garbi jedzie do Rio (1980) • Diabeł i Max Devlin (1981) • Amy (1981) • Pogromca smoków (1981) • Człowiek-kondor (1981) • Na drugą stronę (1982) • Tron (1982) • Tex (1982) • Prochowiec (1983) • Coś paskudnego tu nadchodzi (1983) • Już nigdy nie zawyje wilk (1983) • Powrót do Krainy Oz (1985) • Podróż Natty Gann (1985) • Czarodziejskie Boże Narodzenie (1985) • Ucieczka nawigatora (1986) • Nie wierzcie bliźniaczkom 2 (1986) • Wielka przygoda psa Benjiego (1987) • Powrót nad Śnieżną Rzekę (1988) • Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki (1989) • Nie wierzcie bliźniaczkom 3 (1989) • Nie wierzcie bliźniaczkom: Hawajskie wakacje (1989) • Cheetah (1989) • Rozbitek (1990) • Wild Hearts Can't Be Broken (1991) • Człowiek rakieta (1991) • Biały Kieł (1991) • Gazeciarze (1992) • Kochanie, zwiększyłem dzieciaka (1992) • Potężne Kaczory (1992) • Opowieść wigilijna Muppetów (1992) • Kochanie, zwiększyłem dzieciaka (1992) • Wędrówka do domu (1993) • Przygody Hucka Finna (1993) • Trzej muszkieterowie (1993) • Hokus Pokus (1993) • W sercu Afryki (1993) • Reggae na lodzie (1993) • Żelazna wola (1994) • Milioner w spodenkach (1994) • Potężne Kaczory 2 (1994) • Biały Kieł 2: Legenda o Białym Wilku (1994) • Anioły na boisku (1994) • Squanto: Ostatni wielki wojownik (1994) • Śnięty Mikołaj (1994) • Księga dżungli (1994) • Waga ciężka (1995) • Pan domu (1995) • Niezwykła opowieść (1995) • Operacja Słoń (1995) • Chłopak na dworze króla Artura (1995) • Boisko szczęścia (1995) • Tom i Huck (1995) • Muppety na Wyspie Skarbów (1996) • Daleko od domu 2: Zagubieni w San Francisco (1996) • Syn prezydenta (1996) • Potężne Kaczory 3 (1996) • 101 dalmatyńczyków (1996) • Jakubek i brzoskwinia olbrzymka (1996) • Sprytne kocisko (1997) • Z dżungli do dżungli (1997) • George prosto z drzewa (1997) • Koszykarz Buddy (1997) • Rakieta w kosmos (1997) • Flubber (1997) • Pan Magoo (1997) • Postrzelone bliźniaki (1998) • Nie wierzcie bliźniaczkom (1998) • Bud, pies na medal (1998) • Przyjadę do domu na święta (1998) • Wielki Joe (1998) • Mó przyjaciel Marsjanin (1999) • Inspektor Gadżet (1999) • Prosta historia (1999)

Filmy fabularne (lata 2000-2020): Słoniątko (2000) • Dzieciak (2000) • Tytani (2000) • 102 dalmatyńczyki (2000) • Pamiętnik księżniczki (2001) • Wielka misja Maxa Keeble'a (2001) • Debiutant (2002) • Śnieżne psy (2002) • Country Miśki (2002) • Źródło młodości (2002) • Śnięty Mikołaj 2 (2002) • Kto pod kim dołki kopie... (2003) • Lizzie McGuire (2003) • Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003) • Zakręcony piątek (2003) • Nawiedzony dwór (2003) • Czarny rumak (2003) • Cud w Lake Placid (2004) • Confessions of a Teenage Drama Queen (2004) • W 80 dni dookoła świata (2004) • Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny (2004) • Skarb narodów (2004) • Pacyfikator (2005) • Księżniczka na lodzie (2005) • Garbi: Super bryka (2005) • Sky High (2005) • Najwspanialsza gra w dziejach (2005) • Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (2005) • Droga sławy (2006) • Przygoda na Antarktydzie (2006) • Na psa urok (2006) • Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka (2006) • Vince niepokonany (2006) • Śnięty Mikołaj 3: Uciekający Mikołaj (2006) • High School Musical (2006) • Most do Terabithii (2007) • Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) • Ultrapies (2007) • Plan gry (2007) • Zaczarowana (2007) • Skarb narodów: Księga tajemnic (2007) • High School Musical 2 (2007) • Hannah Montana and Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert (2008) • Wycieczka na studia (2008) • Opowieści z Narnii: Książę Kaspian (2008) • Cziłała z Beverly Hills (2008) • High School Musical 3: Ostatnia klasa (2008) • Opowieści na dobranoc (2008) • Jonas Brothers: Koncert 3D (2009) • Góra Czarownic (2009) • Hannah Montana: Film (2009) • Szlak pandy (2009) • Załoga G (2009) • Stare wygi (2009) • Alicja w Krainie Czarów (2010) • Książę Persji: Piaski czasu (2010) • Uczeń czarnoksiężnika (2010) • Niezwyciężony Secretariat (2010) • Tron: Dziedzictwo (2010) • Bal maturalny (2011) • Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011) • Muppety (2011) • John Carter (2012) • Niezwykłe życie Timothy'ego Greene'a (2012) • Oz: Wielki i potężny (2013) • 1906 (2013) • Jeździec znikąd (2013) • Ratując pana Banska (2013) • Muppety: Poza prawem (2014) • Ramię za milion dolarów (2014) • Alexander – okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień (2014) • Tajemnice lasu (2014) • Czarownica (2014) • McFarland (2015) • Kopciuszek (2015) • Kraina jutra (2015) • Gwiezdne wojny: część VII - Przebudzenie Mocy (2015) • Czas próby (2016) • Księga dżungli (2016) • Mój przyjaciel smok (2016) • Alicja po drugiej stronie lustra (2016) • BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) • Królowa Katwe (2016) • Piękna i Bestia (2017) • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017) • Krzysiu, gdzie jesteś? (2018) • Pułapka czasu (2018) • Krzysiu, gdzie jesteś? (2018) • Dziadek do orzechów i cztery królestwa (2018) • Mary Poppins powraca (2018) • DumboAladyn (2019) • Król Lew (2019) • Czarownica 2 (2019) • Zakochany kundelNoelle (2019) • Togo (2019) • Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają (2019) • Wróżka potrzebna od zaraz (2019) • Gwiazdka (2020) • Artemis Fowl (2020) • Magiczne wakacje (2020) • Hamilton (2020) • Black is King (2020) • Jedyny i niepowtarzalny Ivan (2020) • Mulan (2020) • Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci (2020) • Chmury (2020) • Czarna Piękność (2020) • Linia obrony (2020) • Flora i Ulisses (2021) • Cruella (2021) • Wyprawa do dżungli (2021) • Kto jak nie Nate (2022) • Chip i Dale: Brygada RR (2022)


Filmy aktorskie telewizyjne/DVD: Frankenweenie (1984) • Kochanie, zmniejszyliśmy siebie (1997) • Księga dżungli: Historia Mowgliego (1998) • Inspektor Gadżet 2 (2003) • George prosto z drzewa 2 (2003) • Tajemnica magicznej dyni (2007) • Kudłaty zaprzęg (2008) • Gwiezdny zaprzęg (2009) • Świąteczny zaprzęg (2009) • Przyjaciel świętego Mikołaja (2010) • Cziłała z Beverly Hills 2 (2011) • Boska przygoda Sharpay (2011) • Strachy na psiaki (2011) • Egipskie psiaki (2012) • Cziłała z Beverly Hills 3 (2012) • Przyjaciel świętego Mikołaja 2: Świąteczne szczeniaki (2012) • Superpsiaki (2013)


Filmy aktorskie telewizyjne/DVD (dystrybucja): The Duke (1999) • Buddy, pies na gole (2000) • Bejsbolista Buddy (2002) • Tam gdzie rośnie czerwona paproć (2003) • Siatkarz Buddy (2003) • The Girl Can Rock (2004) • Drużyna Buddiego (2006) • High School Musical: The Concert (2007) • Święta Muppetów: Listy do Mikołaja (2008) • Taare Zameen Par (2010)


Filmy dokumentalne: Żyjąca pustynia (1953) • Ginąca preria (1953) • Lwy afrykańskie (1955) • Secrets of Life (1956) • Perri (1957) • Białe pustkowia (1958) • Jungle Cat (1960) • The Best of Walt Disney's True-Life Adventures (1975) • Frank i Ollie (1995) • Endurance (1999) • Głosy z głębin 3D (2003) • Sacred Planet (2004) • America's Heart & Soul (2004) • Aliens of the Deep (2005) • Spacer po Marsie (2006) • Historia Studia Pixar (2007) • Morning Light (2008) • Walt & El Grupo (2009) • The Boys: The Sherman Brothers' Story (2010) • Waking Sleeping Beauty (2010) • One Day at Disney (2019) • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert (2022)


Filmy animowane: Kacze opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy (1990) • Piękna i Bestia (1991) • Jakubek i brzoskwinia olbrzymka (1996) • Szeregowiec Dolot (2005) • Dżungla (2006) • Opowieść wigilijna (2009) • Frankenweenie (2012)


Filmy animowane telewizyjne/DVD: Maleństwo i przyjaciele (2004)
Disneynature:
Filmy dokumentalne: The Crimson Wing (2009) • Ziemia (2009) • Oceany (2010) • Afrykańskie koty (2011) • Pollen (2011) • Szympans (2012) • Wings of Life (2013) • Niedźwiedzie (2014) • Królestwo małp (2015) • Growing Up Wild (2016) • Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata (2017) • Urodzone w Chinach (2017) • Ghost of the Mountains (2017) • Expedition China (2017) • Pingwiny (2019) • Niedźwiedź polarny (2022)
Lucasfilm:
Filmy animowane: Pradawny ląd (1988) • Gwiezdne wojny: Wojny klonów (2008) • Strange Magic (2015)

Seriale animowane: Star Wars: Droids (1985–86) • Star Wars: Ewoks (1985–86) • Wojny klonów (2003-2005) • Wojny klonów (2008-2014) • Star Wars: Rebelianci (od 2014) • Lego Star Wars: Przygody Freemakerów (2016) • Star Wars: Siły przeznaczenia (2017)


Filmy aktorskie: Amerykańskie graffiti (1973) • Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja (1977) • Więcej amerykańskiego graffiti (1979) • Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje (1980) • Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) • Powrót Jedi (1983) • Twice Upon a Time (1983) • Indiana Jones i Świątynia Zagłady (1984) • Latino (1985) • Mishima (1985) · Labirynt (1986) • Kaczor Howard (1986) • Tucker. Konstruktor marzeń (1988) • Willow (1988) • Ostatnia krucjata (1989) • Zabójcze radio (1994) • Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo (1999) • Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów (2002) • Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów (2005) • Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008) • Eskadra "Czerwone ogony" (2012) • Gwiezdne wojny: część VII - Przebudzenie Mocy (2015) • Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016) • Gwiezdne Wojny: Część VIII – Ostatni Jedi (2018) • Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (2018) • Gwiezdne Wojny: część IX – Skywalker. Odrodzenie (2019)


Seriale aktorskie: Maniac Mansion (1990–93) • Kroniki młodego Indiany Jonesa (1992–93)
Pełnometrażowe filmy aktorskie: Punisher (1989) • Kapitan Ameryka (1990) • Fantastyczna Czwórka (1994) • [Blade: Wieczny łowca]] (1998) • X-Men (2000) • Blade: Wieczny łowca II (2002) • Spider-Man (2002) • Daredevil (2003) • X-Men 2 (2003) • Hulk (2003) • Spider-Man 2 (2004) • Blade: Mroczna trójca (2004) • Punisher (2004) • Elektra (2005) • Fantastyczna Czwórka (2005) • Man Thing (2005) • X-men: Ostatni bastion (2006) • Ghost Rider (2007) • Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera (2007) • Spider-Man 3 (2007) • Iron Man (2008) • Punisher: Strefa wojny (2008) • Incredible Hulk (2008) • X-Men Geneza: Wolverine (2009) • Iron Man 2 (2010) • Thor (2011) • Captain America: Pierwsze starcie (2011) • X-Men: Pierwsza klasa (2011) • Avengers (2012) • Ghost Rider 2 (2012) • Niesamowity Spider-Man (2012) • Iron Man 3 (2013) • Wolverine (2013) • Thor: Mroczny świat (2013) • Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2013) • Strażnicy Galaktyki (2014) • Niesamowity Spider-Man 2 (2014) • X-Men: Przyszłość, która nadejdzie (2014) • Avengers: Czas Ultrona (2015) • Fantastyczna Czwórka (2015) • Ant-Man (2015) • Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016) • Deadpool (2016) • X-Men: Apocalypse (2016) • Doktor Strange (2016) • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017) • Logan: Wolverine (2017) • Spider-Man: Homecoming (2017) • Thor: Ragnarok (2017) • Czarna Pantera (2018) • Był sobie Deadpool (2018) • Deadpool 2 (2018) • Avengers: Wojna bez granic (2018) • Venom (2018) • Ant-Man i OSA (2018) • Kapitan Marvel (2019) • Avengers: Koniec gry (2019) • Spider-Man: Daleko od domu (2019) • X-Men: Mroczna Phoenix (2019) • Nowi mutanci (2020) • Czarna Wdowa (2021) • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni (2021) • Eternals (2021) • Venom 2: Carnage (2021) · Spider-Man: Bez drogi do domu (2021) • King's Man: Pierwsza misja (2021) • Morbius (2022) • Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa (2022) • Thor: Miłość i grom (2022) • Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu (2022)

Krótkometrażowe filmy aktorskie: Konsultant (2011) • Ciekawa rzecz spotkała nas przy młocie Thora (2011) • Przedmiot 47 (2012) · Agentka Carter (2013) • Niech żyje król (2014)


Seriale aktorskie: Falcon i Zimowy Żołnierz (2021) • Hawkeye (2021) • Loki (2021) • WandaVision (2021)


Filmy animowane: Ostateczni mściciele (2006) • Doktor Strange (2007) • Niezwyciężony Iron Man (2007) • Mściciele przyszłości (2008) • Hulk – Podwójne starcie (2009) • Hulk na obcej planecie (2010) • Iron Man & Hulk: Zjednoczeni (2013) • Marvel Avengers: Znowu zjednoczeni (2015) • Czarna Pantera: Wakanda ma kłopoty (2018) • Spider-Man: Uniwersum (2018) • Spider-Man: Wkręcony w Venoma (2019)


Seriale animowane: X-Men (1992) • Fantastyczna Czwórka (1994) • Iron Man: Obrońca dobra (1994) • Spider-Man (1994) • Niesamowity Hulk (1996) • Srebrny Surfer (1998) • X-Men: Ewolucja (2000) • Fantastyczna Czwórka (2006) • Iron Man: Armored Adventures (2008) • Super Hero Squad (2009) • Mega Spider-Man (2012) • Bohaterowie Marvela: Doładowani na maksa (2013) • Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. (2013) • Strażnicy Galaktyki (2015) • Ant-Man (2017) • Marvel. Przygody superbohaterów (2017) • Rocket i Groot (2017) • Spider-Man (2017) • Strażnicy Galaktyki: Nikczemny plan Thanosa (2018) • A gdyby…? (2021) • Spidey i jego niezwykli przyjaciele (2021) • Spidey i super-kumple (2021)
20th Century Studios:
Filmy aktorskie: Zew krwi (2020) • Nowi mutanci (2020) • Free Guy (2021)

Filmy animowane: Tajni i fajni (2019) • Ron usterka (2021)

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Auta.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Media:
AutaAuta 2Auta 3SamolotySamoloty 2Samoloty 3Bujdy na resorachZłomek i Błędny Ognik
Postacie:
Zygzak McQueenZłomekSally CarreraHudson HornetOgórekKamaszLuigiGuidoLolaRomanSzeryfGieniaStasieniekEdekBessieManiekHeniekTraktoryBudzikBzykolusy GarbusyPan KrólLinda ZasłodkaTex DinocoMarek Marucha Dale Earnhardt, Jr.Czesio ZadoluksWiesio Zadoluks FredHarvDarrell CartripBob CutlassNiunia i DziuniaKnickNie-CzarekMichael Schumacher FerrariJay LimoKori TurbickaChukiMario AndrettiPattyTadekBoostDJWingoOlo PolipJarek JaknówkaAlbert NochalLarryRemekBracia PrzewózChudyBuzz AstralHammJames P. SullivanMike WazowskiYetiBrumFlikPchełkaCyrk PchełkiCzarek BułaBolek PrzybandziakDarren LeadfootDavey ApexDodo D'AgostinoErnie GearsonGeorgio SacharoHal OktanJames CleanairJohnny PrzyśpieszKevin NadbiegKevin PaligumaKlaudiusz KrabLee RavinksMac iCarMietek PalsprzęgłoPonchy WipeoutRalf KlinowRob van der WirRudolf ,,Luzik" KoksRudolfina AutokrossRysiek TwardasztukaSławomir RzepakSrebrny AlekŚlizgacz PetrolskiTod ,,Szoker" MarkusWaldi WuerceWitak ZaszybkiSzaruśRączy HubertPakerMarlon ,,Pancer" McKayChuck ManifoldChristina WheelandM. A. Brake DrummDarla VandersonJan i JankaEarl FilterErnest B. RaykesRoman Dunes Wells RunaboutSzef ekipy Czarka BułySzef ekipy James'a CleanairaSzef ekipy Marka MaruchySzef ekipy Pana KrólaSzef ekipy Ponchy'ego Wipeouta Szef ekipy Roba Van Der WiraSzef ekipy Rudolfa ,,Luzika" Koksa Szef ekipy Manny'ego FlywheellaSzef ekipy Rudolfiny AutokrossSzef ekipy Witka ZaszybkiegoSenior TraxMildred BylaneKrzysztof PrzysłodkiZbyśOliwier LetkiTrev DieselMitchPani WiktorLaverneRhondaSheilaFreddie

Sean McMissionLiliana LiftingFrancesco PaltegumiProfesor ZundappBaron Smardz-RychłyAl ScarpettaFred CartonCarla TurbinhaFernando AlonsoJan "Flash" Nilsson (postać)Jeff GorvetteLewis Hamilton (postać)Long GeMax SchnellMemo Rojas, Jr. (postać)Miguel AlcantaraNigel SpyderRaoul FarafuraTomek DodeskiWitalij Pietrow (postać)Ziu TakakitaBrent MustangburgerDavid HobbscapKrólowa Elżbieta IIKsiążę WheeliamSir Harley GassupLeland KorbaRod ,,Rumak" SpoilerSiddeleyStephensonTombakMama TopolinoWujek TopolinoPani PaltegumiJózef Klamka WarptrukTubbs PacerWiktor HugoWładimir TrunkovAustin LittletonBruce BoxmanBruno MotoreauCruz BesouroGiuseppe MotorosiGumol ŻelaznyMach MatsuoOtto BonnPetro CartalinaAlex MachinoE. Manual ManiezWózki widłowe Carli TurbinhejWózki widłowe Francesca PaltegumiegoWózki widłowe Jeffa' GorvetteWózki widłowe Lewisa HamiltonaWózki widłowe Maxa SchnellaWózki widłowe Miguela AlcantaryWózki widłowe Nigela SpyderaWózki widłowe Raoula FarafuryWózki widłowe Tomka DodeskiegoWózki widłowe Ziu TakakityAlexander HugoDon CrumlinCzarne GremlinyCzarne HugoCzarne PaceryCzarne TrunkovyCytrynyFioletowy TrunkovFioletowe GremlinyFred PacerIwanJerome RampedKarl HaulzemoffMuggsy LiftsomePetrov TrunkovStefan GremskyStephen TrunkovTolga TrunkovTowga GremlinTyler GremlinNick CartoneMel DoradoErik LaneleyManny RoadriguezMaurice WheelksVictor PaveoneJumpstart J. WardEverettDaniella MufflerPinion TanakaKingpin NobunagaKmura KaizoBob PulleyTaia DecoturaVic VanleyAsystentka z japońskiej toaletyDaisu TsashimiEdamame TsashimiMike FuseMistrz ZenPersonel w muzeum w TokioAlex VandelMei i SatsukiOficer MurakarmiRukaTrent Crow-TowHiroakiTakeshiYukioEmmanuelGeartrudeHenri MotisseJohn KataryniarzLouis LaRueLubewigNancyAlexis WheelsonCeline DephareJason HubkapJustin PartsonPapież Pinion IVPapamobilOjciec BurkeAntonio i AngeloMarcelo i MarcoMary EsgocarFabrizioBrian FuelBrett WarnewagenM. FendericksonPaul OilkleyGiuliaMarskWally CraneZil


Cruz RamirezJackson SztormSterlingMagister FelgaKazimierz SzpachelNatalia PewnaHanka GołdaSam OgonRiver ZacierSweet TeaBobby ŚwistByku PustakKarol WydechłoBubba WheelhouseChase RacelottDanny SwervezRyan "Inside" LaneyRoscoePan DrippyKomentator Szalonej ÓsemkiAirborneArvyBeciaBlind SpotBoks i KoksBroadsideCigalertDoktor DzwonFaregameFishtailHigh ImpactJambalayaJolekKaktusLiabilityMorganPileupPoli-złoPushoverSuperflyTailgateT-BoneShannon SpokesBrian SparkBuck BearinglyChip GearingsDud ThrottlemanJack DePostJimmy CablesLane LockePhil TanksonReb MeekerRex RevlerTerry KargasTG CastlenutTommy HighbanksZawodnik Rev-N-GOEd Truncan Steve LePageGwiazda Kopeć Zawodnik Gask-its Zawodnik View ZeenZawodnik No Stall Herb CurblerHJ HollisTim TreadlessRich Mixon J.D. McPillar Barry DePedal Flip DoverRex RevlerMadzia McGearHerb CurblerKris RevstopskiMorgan MartinsPat TraxsonStu ScattershieldsTiny LugsworthRay ReverhamGale BeaufortTransporter Bobby'ego ŚwistaTransporter Karola Wydechło


Dusty PopylaczDottieBekaIshaniEl ChupacabraRochelleAzzurraCarolina Santos DuaviãoHeidi Australijska Rochelle Francuska RochelleSakuraYun Yan FeiBuldogRipslingerNed i ZedAntonioArturoFirebirdFonzarelliGordonGunnar VikingJackson RilesJan KowalskiJoe DundeeKolya IvanovHammerLJH 86 SpecialMigeulPack RatSun WingTsubasaVan Der BirdVecihiYellow BirdAnnie TwistBrunoDrugi wózek widłowy IshaniForkwsorthGillisLifty LucianoMa Dá ZuiKageRicardoRiyaRonnie RizzoSamimiSanchoUlfbehrtWally RooŻarcikBravo i EchoDwight "Yorkie" D. FlysenhowerKapitan lotniskowca FlysenhoweraDeltaHector VectorKowadłoMayDay FrankKarol KozakRoscoeKowbojWilly KnightSędzia DavisGraham PaigeRedaktor HelikopterHarlandTrippFranz HelgaLindePramathTenzinK. MatsuMorimotor


Brygadier ŚmigłyLidka ZalewajkaWicherekPakerMaruśPaćkaDynamitSzychaLawinaDropsBlachaGazda KopećSekretarz obronyTraperPułaskiRakeAndréMuirTed YaleSylvia HysterRance ColdstartD.O.N.Władzia i HenrykRykerKurtzNick ,,Pętla" LopezBuck i Doe ŁosieBalsa i jej małeSteve MariottiReynolds BoatVinnie i VeraMarty StatlerBessie C. FlywellBo MetheusLinus LinesTrudy TrailwayValerie VistaviewChris CompassFlapAlice BrockKitt LiftSharpesGreg i MegTexMillie LukeKateBrody EnidBarbara EnidCarl CaseGregory PiperSierżant "Rhodey" Rhodes GraeterChuck ShocksZed CustardPeggy i PintaRick Rotor


KabutoIto-SanTeki i PakiPatokaaYokozaChisakiVan-SanLug i NuttySprzedawca BuckProps McGeeRickyKaretka pogotowiaWielki fan Złomka WspaniałegoBucky BrakedustPielęgniarka GTOPielęgniarka KoriPielęgniarka (Auta)PolicjantHelikoptery ratunkoweWózki widłowe ze szpitalaChuyBuldożeryPadreMówioMama MówioKlient LuigiegoDoktor FrankeszrotPotwór doktora FrankeszrotaSędzia walk autWielki fan Króla ZłomaLodołamaczKapitan KolizjaRastavanDoktor TraktorPaddy O'GrudaNiebieski Monster TruckDex DinocoOdbiórPolonez XIIICiężarówki NascaWózki widłowe NascaGruby RuraSzczotaCarmenKapela CarmenClydeClaudeStatek Grubego RuryGang Grubego RuryKapitan WolantDzióbeckiSędzia DavisSokół AlfaSokół BrawoSokół CharlieSokół DeltaDwupłatowiec z Lotnej WólkiSandy DunesBlue GritShifty SidewinderIdle ThreatDidi 05Mike 07


Błędny OgnikKrwiopijcza Strzyga
Miejsca:
Chłodnica GórskaLotna WólkaKatedra Notre-Dame w ParyżuTurbocki Park NarodowyBaza Pożarnicza TurboczPolskaRosjaTurcja

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Advertisement