Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki

Auta 2 (w org. Cars 2) to pełnometrażowy film animowany produkcji wytwórni Walt Disney Animation Studios i Pixar Animation Studios.

Fabuła

Brytyjski agent Leland Korba znalazł się na platformie wiertniczej. Został on jednak złapany przez Cytryny i zaciągnięty do "poczekalni". Kiedy Leland czekał na to, co miało go spotkać, nadaje holograficzną wiadomość do Seana McMissiona, informując przyjaciela o tym, że musi przypłynąć na platformę, by mógł mu pomóc. W tej właśnie chwili zostaje wezwany na "wyrok śmierci".

Nieco później Sean McMission zapłacił kutrowi rybackiemu - Crabby`emu, by go podwiózł na platformę. Crabby zabiera go do środka Oceanu Spokojnego. Crabby jest zdziwiony, dlaczego akurat na środek Pacyfiku? Sean mówi mu, że szuka pewnego auta. W tym czasie łódź z platformy zatrzymuje  Crabby`ego. Łódź zabrania płynąć kutrowi dalej. Crabby zawraca. Sean natomiast łapie się za łódź z platformy i łódź nieświadomie zabiera Seana na platformę.

W momencie kiedy Sean i łódź przypłynęli do platformy, Sean za pomocą magnetycznych kół wjechał na górę platformy.

Na platformie Sean próbuje nawiązać kontakt z Lelande, lecz mu się nie udaje. Agent nagle zauważa Profesora Z i żeby obserwować go bliżej, Sean zawiesza się za pomocą drutów zawiesza się nad Profesorem. Profesor Z pokazuje Cytrynom kamerę telewizyjną i nagle.. Al Szczarpetta i Fred Carton pokazują Profesorowi zgniecionego Lelanda. W tej właśnie chwili Profesor Z zauważa u góry Seana. Sean zaczyna strzelać i puszcza się na żurawia i wjeżdża na krętą rurę, a Cytryny zaczynają go gonić. Sean wysadza beczki z benzyną i wjeżdża na szczyt z platformy.. skąd następnie zaskakuje do Oceanu. Agent w wodzie zamienia się w łódź, a Cytryny rzucają do wody ścigacze. McMission jest szybszy, ale Ścigacze nie dały za wygraną i wystrzeliwują do Seana rakietę. Sean udając, że został zatopiony zamienia się w łódź podwodną i wyrzuca 4 opony na powierzchnię wody i odpływa. Cytryny i Profesor Z myślą, że agent nie żyje.

Tymczasem w Chłodnicy Górskiej wszyscy mieszkańcy, a zwłaszcza Złomek na powrót Zygzaka McQueena, który zdobył właśnie swój czwarty Złoty Tłok. Wkrótce główny bohater dostaje zaproszenie na wzięcie udziału w World Grand Prix, gdzie będzie się zmierzyć z wieloma zawodnikami krajów świata. Towarzyszy mu Złomek, który pomyłkowo zostaje wzięty przez Seana i Lilianę Lifting jako dodatkowy tajny agent, by im pomógł wykonać zadanie związane z profesorem Zundappem. W końcu po wielu intrygach szpiegowskich i niebezpiecznych przygodach Złomkowi udaje się zdemaskować Barona i zmusić go od dezaktywowania bomby przez system rozpoznania głosu; dodatkowo wspominał brudne interesy i plany Barona. Po aresztowaniu rabusiów Złomek w nagrodę dostaje tytuł szlachecki. Po powrocie do Chłodnicy Górskiej odbywa się dodatkowy wyścig z udziałem wszystkich zawodników Światowego Grand Prix.

Obsada

Postacie Angielski dubbing Polski dubbing
Złomek Larry the Cable Guy Witold Pyrkosz
Zygzak McQueen Owen Wilson Piotr Adamczyk
Sean McMission Michael Caine Piotr Fronczewski
Liliana Lifting Emily Mortimer Agnieszka Dygant
profesor Zundapp Thomas Kretschmann Jan Peszek
baron Smardz-Rychły Eddie Izzard Paweł Wawrzecki
Al Scarpetta Joe Mantegna Tomasz Sapryk
Fred Carton Peter Jacobson Sławomir Pacek
Francesco Paltegumi John Turturro Piotr Polk
Sally Carrera Bonnie Hunt Dorota Segda
Rod ,,Rumak" Spoiler Bruce Campbell Przemysław Bluszcz
Darrell Cartrip Darrel Waltrip Włodzimierz Zientarski
Brent Mustangburger Brent Musburger Jarosław Maznas
David Hobbscap David Hobbs Andrzej Borowczyk
Luigi Tony Shalhoub Artur Barciś
Guido Guido Quaroni Danilo de Girolamo
Ogórek Lloyd Sherr Jerzy Kryszak
Kamasz Paul Dooley Włodzimierz Bednarski
królowa Elżbieta II Vanessa Redgrave Elżbieta Gaertner
Mama Topolino Vanessa Redgrave Barbara Zielińska
Wujek Topolino Franco Nero Andrzej Blumenfeld
Tombak Michel Michelis Zdzisław Wardejn
Siddeley Jason Isaacs Krzysztof Banaszyk
Tony Trihull Lloyd Sherr ?
Wiktor Hugo Stanley Townsed Arkadiusz Bazak
Iwan Stanley Townsed Mirosław Zbrojewicz
Władimir Trunkov Stanley Townsed ?
Tubbs Pacer Brad Lewis ?
J. Curby Gremlin John Mainieri ?
Alexander Hugo Velibor Topic ?
Otis Jeff Garlin Leon Charewicz
Lola Jennifer Lewis Stanisława Celińska
Roman Cheech Marin Damian Damięcki
Gienia Katherine Helmond Elżbieta Kępińska
Szeryf Michael Wallis Krzysztof Kowalewski
Maniek John Ratzengerger Sylwester Maciejewski
Komputer Złomka Teresa Gallagher Edyta Olszówka
Mel Dorado Patrick Walker Wojciech Duryasz
Leland Korba Jason Isaacs Grzegorz Damięcki
Lewis Hamilton Lewis Hamilton ?
Jeff Gorvette Jeff Gordon ?
Crabby Sig Hansen Miłogost Reczek
Minny Edie McClurg Joanna Jeżewska
Van Richard Kind Jarosław Gajewski
Niunia Lindsey Collins Julia Kołakowska
Dziunia Elissa Knight Monika Pikuła
Colossus XXL Frank Welker ?
Carla Turbinha Barbara Kottmeier -
Asystentka z japońskiej toalety Sonoko Konishi ?
Daisu Tsashimi Daisuke "Dice" Tsutsumi ?
Gumol Żelazny John Lasseter ?
Różne głosy Jess Harnell, Junichi Kajioka,

Colleen O’Shaughnessey, Daniel Okeefe.

Polskie głosy: Elisabeth Duda, Kuba Szydłowski, Zbigniew Konopka, Karol Wróblewski, Krzysztof Szczerbiński, Janusz Wituch, Wojciech Chorąży, Dariusz Błażejewski, Joanna Pach, Milena Suszyńska, Brygida Turowska-Szymczak, Bożena Furczyk, Monika Kujawa, Joanna Rutkowska, Daria Tworek, Natalia Waśniewska, Tomasz Połeć, Kamil Sypnik

Angielskie głosy: Alistar Abell, Doug Abrahams, Victor Ayala, Daniel Bacon, Julia Benson, Peter Benson, Daniel Boileau, Christine Chatelain, Brian Dobson, Micheal Dobson, Paul Dobson, Martin Gagnon, Jessica Heafey, Andrew Kavadas, Barbara Kottmeier, Juan Reidinger, Rondel Reynoldson, Rebecca Robbins, Nic Rhind, Michael Sonsmann, Kerry Van Der Griend, Allison Warnyca

Japońskie głosy: Mari Kanō, Keikō Sakai, Atsushi Kakehashi, Midori Sangoumi, Shintarō Ohata, Hitomi Hirose, Takashi Ohara, Shūhei Takubo, Rie Takahashi, Tomoyuki Higuchi, Riho Fushida, Yoshimasa Kawata, Masako Shirakawa, Shigeyuki Susaki, Tōru Sakurai, Ayaka Shimoyamada, Tomotaka Hachisuka, Sachie Hirai, Tsubasa Sakurai,

Ciekawostki

  • Sean McMission miał zadebiutować już w pierwszej części Aut, ale zrezygnowano z pomysłu i pojawił się w drugiej.
  • Wybuch niszczyciela (Tony'ego Trifulla) jest tak duży ze powinien zabić profesora Zundappa i Seana McMissiona którzy obok byli obok niego, ci jednak wychodzą z niego cali.
  • Na Filmwebie średnia ocena filmu wynosi 6,6. Jednak na Filmwebie pojawiło się dużo internetowych trolli, które zaczęły oceniać ten film 1/10 i demonizować go przez uważane że w filmie jest zbyt duża liczba brutalności.
  • Z szacunku dla Paula Newmana, który zmarł w 2008 roku, postać wójta Hudsona, której głosu użyczył w pierwszym filmie nie pojawia się w sequelu.

Linki zewnętrzne

Zobacz też

2000px-TWDC Logo.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]] Pełnometrażowe filmy animowane: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (1937) • Pinokio (1940) • Fantazja (1940) • Dumbo (1941) • O smoku, który nie chciał walczyć (1941) • Bambi (1942) • Saludos Amigos (1942) • Victory Through Air Power (1943) • Trzej Caballeros (1944) • Make Mine Music (1946) • Figle i androny (1947) • Kolorowe melodie (1948) • Przygody Ichaboda i Pana Ropucha (1949) • Kopciuszek (1950) • Alicja w Krainie Czarów (1951) • Piotruś Pan (1953) • Zakochany kundel (1955) • Śpiąca królewna (1959) • 101 dalmatyńczyków (1961) • Miecz w kamieniu (1963) • Księga dżungli (1967) • Aryskotraci (1970) • Robin Hood (1973) • Przygody Kubusia Puchatka (1977) • Bernard i Bianka (1977) • Lis i Pies (1981) • Taran i magiczny kocioł (1985) • Wielki mysi detektyw (1986) • Oliver i spółka (1988) • Mała Syrenka (1989) • Bernard i Bianka w krainie kangurów (1990) • Piękna i Bestia (1991) • Aladyn (1992) • Król Lew (1994) • Pocahontas (1995) • Dzwonnik z Notre Dame (1996) • Herkules (1997) • Mulan (1998) • Tarzan (1999) • Fantazja 2000 (1999) • Dinozaur (2000) • Nowe szaty króla (2000) • Atlantyda. Zaginiony ląd (2001) • Lilo i Stich (2002) • Planeta skarbów (2002) • Mój brat niedźwiedź (2003) • Rogate ranczo (2004) • Kurczak Mały (2005) • Rodzinka Robinsonów (2007) • Piorun (2008) • Księżniczka i żaba (2009) • Zaplątani (2010) • Kubuś i przyjaciele (2011) • Ralph Demolka (2012) • Kraina lodu (2013) • Wielka Szóstka (2014) • Zwierzogród (2016) • Vaiana: Skarb oceanu (2016) • Ralph Demolka w Internecie (2018) • Kraina lodu II (2019) • Naprzód (2020) • Co w duszy gra (2020) • Raya i ostatni smok (2021) • Luca (2021) • Nasze magiczne Encanto (2021) • To nie wypanda (2022)
Krótkometrażowe filmy animowane: Walt Disney: Kolekcja animacjiVincent (1982) • Kubuś Puchatek i Dzień Kłapouchego (1983) • Opowieść wigilijna Myszki Miki (1983) • Piłka nożna (1987) • Książę i żebrak (1990) • Runaway Brain (1995) • Jednostka przygotowawcza: Aniołki kontra Ancymony (2011) • Paperman (2012) • I żyli długo i zaplątani (2012) • Gorączka Lodu (2015) • Serce w rozterce (2016) · Kraina Lodu. Przygoda Olafa (2017)
DisneyToon Studios:
Kacze opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy (1990) • Aladyn: Powrót Dżafara (1994) • Goofy na wakacjach (1995) • Aladyn i król złodziei (1996) • Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka (1997) • Piękna i Bestia. Zaczarowane święta (1997) • Piękna i Bestia. Zaczarowany świat Belli (1998) • Pocahontas II: Podróż do Nowego Świata (1998) • Król Lew II: Czas Simby (1998) • Mickey: Bajkowe święta (1999) • Kubuś Puchatek: Czas prezentów (1999) • Tygrys i przyjaciele (2000) • Goofy w College'u (2000) • Mała Syrenka II: Powrót do morza (2000) • Zakochany kundel II: Przygody Chapsa (2001) • Piotruś Pan: Wielki powrót (2002) • Kopciuszek II: Spełnione marzenia (2002) • Dzwonnik z Notre Dame II (2002) • Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku (2002) • 101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda (2003) • Księga dżungli 2 (2003) • Prosiaczek i przyjaciele (2003) • Atlantyda: Powrót Milo (2003) • Król Lew 3: Hakuna Matata (2004) • Maleństwo i przyjaciele (2003) • Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie (2004) • Mickey: Bardziej bajkowe święta (2004) • Mulan II (2004) • Kubuś i Hefalumpy (2005) • Tarzan II: Początek legendy (2005) • Lilo i Stich 2: Mały feler Sticha (2005) • Kubuś i pogromcy goblunów (2005) • Nowe szaty króla 2: Kronk - Nowe wcielenie (2005) • Bambi II (2006) • Mój brat niedźwiedź 2 (2006) • Lis i Pies 2 (2006) • Kopciuszek III: Co by było, gdyby (2007) • Księżniczki Disneya: Czarodziejskie opowieści (2007) • Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel (2008) • Dzwoneczek (2008) • Dzwoneczek i zaginiony skarb (2009) • Dzwoneczek i uczynne wróżki (2010) • Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł (2012) • Samoloty (2013) • Dzwoneczek i tajemnica piratów (2014) • Samoloty 2 (2014) · Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (2015)
Walt Disney Television Animation:
Pełnometrażowe filmy animowane: Pieski Fluppy (1986) • Kacze opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy (1990) • Aladyn: Powrót Dżafara (1994) • Gargoyles the Movie: The Heroes Awaken (1995) • Goofy na wakacjach (1995) • Aladyn i król złodziei (1995) • Niezwykła Przygoda Kubusia Puchatka (1997) • Piękna i Bestia. Zaczarowane święta (1997) • Piękna i Bestia. Zaczarowany świat Belli (1998) • Pocahontas II: Podróż do Nowego Świata (1998) • Król Lew 2: Czas Simby (1998) • Hercules: Zero to Hero (1999) • Kubuś Puchatek: Czas prezentów (1999) • Doug Zabawny (1999) • Mickey: Bajkowe święta (1999) • Goofy w College'u (2000) • Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins (2000) • Tygrys i przyjaciele (2000) • Mała Syrenka II: Powrót do morza (2000) • Zakochany kundel II: Przygody Chapsa (2001) • Magiczna Gwiazdka Mikiego: Zasypani w Café Myszka (2001) • Wakacje. Żegnaj szkoło (2001) • Recess Christmas: Miracle on Third Street (2001) • Kopciuszek II: Spełnione marzenia (2002) • Piotruś Pan: Wielki powrót (2002) • Dzwonnik z Notre Dame II (2002) • Tarzan & Jane (2002) • Café Myszka – Café Szwarc (2002) • Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku (2002) • 101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda (2003) • Atlantyda: Powrót Milo (2003) · Stich: Misja (2003) · Kim Kolwiek: Było, jest i będzie (2003) • Recess: Taking the Fifth Grade (2003) • Recess: All Growed Down (2003) • Pupilek (2004) • Kim Kolwiek: Szatański plan (2005) • The Proud Family Movie (2005) · Leroy i Stich (2006) • Kim Kolwiek: Ukończenie wyższych studiów (2007) • Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś: Gwiazdka Superdetektywów (2007) • Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś: Na rozśpiewanym pikniku (2009) • Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze (2011) • Jej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczka (2012) • Fineasz i Ferb Film: Życie bez dziobaka (2013) • Fineasz i Ferb: Misja Marvel (2013) • Lwia Straż: Powrót (2015) • Elena i sekret Avalonu (2016) • Zanim żyli długo i zaplątani (2017) • Fineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat (2020) • Miki i opowieść o dwóch wiedźmach (2021) • Miki i Minnie: gwiazdkowe życzenie (2021)

Krótkometrażowe filmy animowane: Gwiazdka z Kubusiem Puchatkiem (1991) • Hu! Hu, Puchatku! (1996) • Redux Riding Hood (1997) • Kubuś Puchatek i Dzień Dziękczynienia (1998) • Kubusiowe Walentynki (1999) • Z akt O.B.F.S. (2015) • Kacza gwiazdka: Święta u Mikiego (2016) • Halloween z Mikim: Historia straszliwa (2017)


Seriale animowane: Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda (1982) • Miki i Donald przedstawiają Goofy'ego sportowca (1983) • Kaczor Donald przedstawia (1983-1985) • Wuzzle (1985) • Gumisie (1985-1991) • Kacze opowieści (1987-1990) • Nowe przygody Kubusia Puchatka (1988-1991) • Chip i Dale: Brygada RR (1989-1990) • Super Baloo (1990-1991) • Dzielny Agent Kaczor (1991-1992) • Goofy i inni (1992-1993) · Mała Syrenka (serial TV) (1992-1994) • Raw Toonage (1992) • Szmergiel (1993-1994) • Marsupilami (1993) • Aladyn (1994-1995) • Myszka Miki i przyjaciele (1994-1995) • Gargoyles (1994-1997) • Timon i Pumba (1995-1999) • The Shnookums and Meat Funny Cartoon Show (1995) • Kacza paczka (1996) • Potężne Kaczory (1996-1997) • Mała księga dżungli (1996-1998) • Doug Zabawny (1996-1999) • Nightmare Ned (1997) • 101 dalmatyńczyków (1997-1998) • Pepper Ann (1997-2000) • Byle do przerwy (1997-2001) • Herkules (1998-1999) • I pies, i wydra (1998-2000) • Produkcje Myszki Miki (1999-2000) • Buzz Astral z Gwiezdnej Bazy (2000-2001) • Clerks (2000-2002) • Pupilek (2000-2002) • Weekendowcy (2000-2004) • Café Myszka (2001-2003) • Legenda Tarzana (2001-2003) • Lloyd w kosmosie (2001-2004) • Teamo Supremo (2002-2004) • Fillmore na tropie (2002-2004) • Kim Kolwiek (2002-2007) • Lilo i Stich (2003-2006) • Dave Barbarzyńca (2004-2005) • Brenda i pan Whiskers (2004-2006) • Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! (2004-2007) • Maggie Brzęczymucha (2005-2006) • Amerykański smok Jake Long (2005-2007) • Get Ed (2005-2009) • Shorty McShorts' Shorts (2006-2007) • Nowa szkoła króla (2006-2008) • Wymiennicy (2006-2009) • Yin Yang Yo! (2006-2009) • Klub przyjaciół Myszki Miki (2006-2016) • Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś (2007-2010) • Fineasz i Ferb (2007-2015) • Agent specjalny Oso (2009-2012) ·Take Two with Phineas and Ferb (2010-2011) • Kick Strach się bać (2010-2012) • Akwalans (2010-2014) • Jake i piraci z Nibylandii (2011-2016) • Butik Minnie (2011-2016) • Motorcity (2012-2013) • Tron: Rebelia (2012-2013) • Wodogrzmoty Małe (2012-2016) • Jej Wysokość Zosia (2012-2018) • W tę i nazad (2013-2016) • Myszka Miki (2013-2019) • 7K (2014-2016) • Penn Zero – bohater na pół etatu (2014-2017) • Two More Eggs (2015-2017) • Następcy: Świat Potępionych (2015-2017) • Kornisz i Fistach (2015-2018) • Star Butterfly kontra siły zła (2015-2019) • Lwia Straż (2015-2019) • Robal z przyszłości (2016-2018) • Prawo Milo Murphy'ego (2016-2019) • Billy Dilley's Super-Duper Subterranean Summer (2017) • Miki i raźni rajdowcy (2017-obecnie) • Zaplątani: Serial (2017-2020) • Wielka Szóstka (2017-2021) • Kacze opowieści (2017-2021) • Greenowie w wielkim mieście (2018-obecnie) • Fancy Nancy Clancy (2018-obecnie) • Płazowyż (2019-obecnie) • Sowi dom (2020-obecnie) • Cudowny świat Mikiego (2020-obecnie) • Potworna robota (2021-obecnie) • Myszka Miki: Frajdomek (2021-obecnie) • Molly i Duch (2021-obecnie) • Marvel's Moon Girl and Devil Dinosaur (2022)
Pixar:
Pełnometrażowe filmy animowane: Toy Story (1995) • Dawno temu w trawie (1998) • Toy Story 2 (1999) • Potwory i spółka (2001) • Gdzie jest Nemo (2003) • Iniemamocni (2004) • Auta (2006) • Ratatuj (2007) • WALL-E (2008) • Odlot (2009) • Toy Story 3 (2010) • Auta 2 (2011) • Merida Waleczna (2012) • Uniwersytet potworny (2013) • W głowie się nie mieści (2015) · Dobry dinozaur (2015) • Gdzie jest Dory (2016) • Auta 3 (2017) • Coco (2017) • Iniemamocni 2 (2018) • Toy Story 4 (2019) • Naprzód (2020) • Co w duszy gra (2020) • To nie wypanda (2022) • Buzz Astral (2022)

Krótkometrażowe filmy animowane: Andre i Wally (1984) • Luxo Jr (1986) • Marzenia Reda (1987) • Tin Toy (1988) • Szklana pułapka (1989) • Gra Geriego (1997) • Ptasie sprawki (2000) • Nowy samochód Mike'a (2002) • Odbijany (2003) • Niemowlę kontratakuje (2004) • Mr. Incredible and Pals (2005) • Człowiek-Orkiestra (2005) • Złomek i błędny ognik (2006) • Nie przeszkadzać (2006) • Twój przyjaciel szczur (2007) • Presto (2008) • BURN-E (2008) • Zaburzenie częściowe (2009) • Nadzwyczajna misja Asa (2009) • George & A.J. (2009) • Noc i Dzień (2010) • Dziennik pokładowy Buzza (2010) • Toy Story: Zestaw pomniejszony (2011) • Wakacje na Hawajach (2011) • La Luna (2011) • Legenda o niedźwiedziu Mord'u (2012) • Imprezozaur Rex (2012) • Toy Story: Horror (2013) • Toy Story: Prehistoria (2014) • Niebieski parasol (2013) • Lawa (2014) • Imprezownia (2014) • Sanjay's Super Team (2015) • Pierwsza randka Riley? (2015) • Pisklak (2016) • Wywiad-ocean (2016) • Lou (2017) • Rajdowa autoszkoła Magister Felgi (2017) • Ciotunia Edna (2018) • Bao (2018) • Przygody nocnej lampki (2020) • 22 kontra Ziemia (2020) • Ciao Alberto (2021)


Seriale animowane: Toy Story Treats (1996) • Buzz Astral z Gwiezdnej Bazy (2000-2001) • Bujdy na resorach (2008-2012) • Pozdrowienia z Chłodnicy Górskiej (2013-?) • SparkShorts (2019) • Sztuciek się pyta (2020) • Potworna robota (2021) • Szalone przygody Asa (2021)
Filmy fabularne (lata 1940-2000): Victory Through Air Power (1943) • Pieśń Południa (1946) • So Dear to my Heart (1949) • Wyspa skarbów (1950) • Opowieść o Robin Hoodzie i jego wesołych kompanach (1952) • Miecz i róża (1953) • Rob Roy, the Highland Rogue (1954) • 20 000 mil podmorskiej żeglugi (1954) • Davy Crockett, król pogranicza (1954) • Najmniejszy buntownik (1955) • Polowanie na lokomotywę (1956) • Davy Crockett and the River Pirates (1956) • Wozy jadą na Zachód (1956) • Johnny Tremain (1957) • Żółte psisko (1957) • Światło w lesie (1958) • Znak Zorro (1958) • Tonka (1958) • Na psa urok (1959) • Darby O'Gill and the Little People (1959) • Zorro the Avenger (1959) • Third Man on the Mountain (1959) • Toby Tyler (1960) • Porwany za młodu (1960) • Cyrk jedzie (1960) • Pollyanna (1960) • Ten Who Dared (1960) • Szwajcarska rodzina Robinsonów (1960) • Latający profesor (1961) • Rodzice, miejcie się na baczności (1961) • Włóczęgi północy (1961) • Nikki, Wild Dog of the North (1961) • Greyfriars Bobby (1961) • W krainie zabawek (1961) • Moon Pilot (1962) • Bon Voyage! (1962) • Almost Angels (1962) • Legenda o wilku Lobo (1962) • Książę i żebrak (1962) • Wspaniały Red (1962) • Dzieci kapitana Granta (1962) • Flubber - mikstura profesora (1963) • Cud białych rumaków (1963) • Savage Sam (1963) • Summer Magic (1963) • 200 mil do domu (1963) • A Tiger Walks (1964) • The Misadventures of Merlin Jones (1964) • The Three Lives of Thomasina (1964) • Księżycowe prządki (1964) • Mary Poppins (1964) • Emil i detektywi (1964) • Those Calloways (1965) • The Monkey's Uncle (1965) • Koci detektyw (1965) • Brzydki jamnik (1966) • Robinson Crusoe na rajskiej wyspie (1966) • The Fighting Prince of Donegal (1966) • Za mną, chłopcy! (1966) • Monkeys, Go Home! (1967) • The Adventures of Bullwhip Griffin (1967) • The Gnome-Mobile (1967) • Charlie, the Lonesome Cougar (1967) • The Happiest Millionaire (1967) • Duch Blackbearda (1968) • The One and Only, Genuine, Original Family Band (1968) • Never a Dull Moment (1968) • The Horse in the Gray Flannel Suit (1968) • Kochany Chrabąszcz (1968) • Smith! (1969) • Rascal (1969) • Komputer w tenisówkach (1969) • King of the Grizzlies (1970) • The Boatniks (1970) • The Wild Country (1970) • The Barefoot Executive (1971) • Scandalous John (1971) • Kaczka za milion (1971) • Gąłki od łóżka i kije od miotły (1971) • The Biscuit Eater (1972) • Now You See Him, Now You Don't (1972) • Napoleon i Samanta (1972) • Run, Cougar, Run (1972) • Snowball Express (1972) • The World's Greatest Athlete (1973) • Charley and the Angel (1973) • One Little Indian (1973) • Superdad (1973) • Garbi znowu w trasie (1974) • The Bears and I (1974) • The Castaway Cowboy (1974) • The Island at the Top of the World (1974) • Najsilniejszy mężczyzna na świecie (1975) • Ucieczka na Górę Czarownic (1975) • Trójka z dostawą do domu (1975) • One of our Dinosaur is Missing (1975) • Ride a Wild Pony (1975) • No Deposit, No Return (1976) • Treasure of Matecumbe (1976) • Gus (1976) • Na psa urok (1976) • Zwariowany piątek (1976) • Escape from the Dark (1977) • A Tale of Two Critters (1977) • Chrabąszcz jedzie do Monte Carlo (1977) • Pete's Dragon (1977) • Candleshoe (1977) • Powrót z Góry Czarownic (1978) • The Cat from Outer Space (1978) • Gorący ołów i zimne stopy (1978) • Afera na North Avenue (1979) • The Apple Dumppling Gang Rides Again (1979) • Przypadkowa ekspedycja (1979) • Czarna dziura (1979) • The London Connection (1979) • Nocne szaleństwo (1980) • Obserwator (1980) • Ostatni lot Arki Noego (1980) • Popeye (1980) • Garbi jedzie do Rio (1980) • Diabeł i Max Devlin (1981) • Amy (1981) • Pogromca smoków (1981) • Człowiek-kondor (1981) • Na drugą stronę (1982) • Tron (1982) • Tex (1982) • Prochowiec (1983) • Coś paskudnego tu nadchodzi (1983) • Już nigdy nie zawyje wilk (1983) • Powrót do Krainy Oz (1985) • Podróż Natty Gann (1985) • Czarodziejskie Boże Narodzenie (1985) • Ucieczka nawigatora (1986) • Nie wierzcie bliźniaczkom 2 (1986) • Wielka przygoda psa Benjiego (1987) • Powrót nad Śnieżną Rzekę (1988) • Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki (1989) • Nie wierzcie bliźniaczkom 3 (1989) • Nie wierzcie bliźniaczkom: Hawajskie wakacje (1989) • Cheetah (1989) • Rozbitek (1990) • Wild Hearts Can't Be Broken (1991) • Człowiek rakieta (1991) • Biały Kieł (1991) • Gazeciarze (1992) • Kochanie, zwiększyłem dzieciaka (1992) • Potężne Kaczory (1992) • Opowieść wigilijna Muppetów (1992) • Kochanie, zwiększyłem dzieciaka (1992) • Wędrówka do domu (1993) • Przygody Hucka Finna (1993) • Trzej muszkieterowie (1993) • Hokus Pokus (1993) • W sercu Afryki (1993) • Reggae na lodzie (1993) • Żelazna wola (1994) • Milioner w spodenkach (1994) • Potężne Kaczory 2 (1994) • Biały Kieł 2: Legenda o Białym Wilku (1994) • Anioły na boisku (1994) • Squanto: Ostatni wielki wojownik (1994) • Śnięty Mikołaj (1994) • Księga dżungli (1994) • Waga ciężka (1995) • Pan domu (1995) • Niezwykła opowieść (1995) • Operacja Słoń (1995) • Chłopak na dworze króla Artura (1995) • Boisko szczęścia (1995) • Tom i Huck (1995) • Muppety na Wyspie Skarbów (1996) • Daleko od domu 2: Zagubieni w San Francisco (1996) • Syn prezydenta (1996) • Potężne Kaczory 3 (1996) • 101 dalmatyńczyków (1996) • Jakubek i brzoskwinia olbrzymka (1996) • Sprytne kocisko (1997) • Z dżungli do dżungli (1997) • George prosto z drzewa (1997) • Koszykarz Buddy (1997) • Rakieta w kosmos (1997) • Flubber (1997) • Pan Magoo (1997) • Postrzelone bliźniaki (1998) • Nie wierzcie bliźniaczkom (1998) • Bud, pies na medal (1998) • Przyjadę do domu na święta (1998) • Wielki Joe (1998) • Mó przyjaciel Marsjanin (1999) • Inspektor Gadżet (1999) • Prosta historia (1999)

Filmy fabularne (lata 2000-2020): Słoniątko (2000) • Dzieciak (2000) • Tytani (2000) • 102 dalmatyńczyki (2000) • Pamiętnik księżniczki (2001) • Wielka misja Maxa Keeble'a (2001) • Debiutant (2002) • Śnieżne psy (2002) • Country Miśki (2002) • Źródło młodości (2002) • Śnięty Mikołaj 2 (2002) • Kto pod kim dołki kopie... (2003) • Lizzie McGuire (2003) • Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003) • Zakręcony piątek (2003) • Nawiedzony dwór (2003) • Czarny rumak (2003) • Cud w Lake Placid (2004) • Confessions of a Teenage Drama Queen (2004) • W 80 dni dookoła świata (2004) • Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny (2004) • Skarb narodów (2004) • Pacyfikator (2005) • Księżniczka na lodzie (2005) • Garbi: Super bryka (2005) • Sky High (2005) • Najwspanialsza gra w dziejach (2005) • Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (2005) • Droga sławy (2006) • Przygoda na Antarktydzie (2006) • Na psa urok (2006) • Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka (2006) • Vince niepokonany (2006) • Śnięty Mikołaj 3: Uciekający Mikołaj (2006) • High School Musical (2006) • Most do Terabithii (2007) • Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) • Ultrapies (2007) • Plan gry (2007) • Zaczarowana (2007) • Skarb narodów: Księga tajemnic (2007) • High School Musical 2 (2007) • Hannah Montana and Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert (2008) • Wycieczka na studia (2008) • Opowieści z Narnii: Książę Kaspian (2008) • Cziłała z Beverly Hills (2008) • High School Musical 3: Ostatnia klasa (2008) • Opowieści na dobranoc (2008) • Jonas Brothers: Koncert 3D (2009) • Góra Czarownic (2009) • Hannah Montana: Film (2009) • Szlak pandy (2009) • Załoga G (2009) • Stare wygi (2009) • Alicja w Krainie Czarów (2010) • Książę Persji: Piaski czasu (2010) • Uczeń czarnoksiężnika (2010) • Niezwyciężony Secretariat (2010) • Tron: Dziedzictwo (2010) • Bal maturalny (2011) • Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011) • Muppety (2011) • John Carter (2012) • Niezwykłe życie Timothy'ego Greene'a (2012) • Oz: Wielki i potężny (2013) • 1906 (2013) • Jeździec znikąd (2013) • Ratując pana Banska (2013) • Muppety: Poza prawem (2014) • Ramię za milion dolarów (2014) • Alexander – okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień (2014) • Tajemnice lasu (2014) • Czarownica (2014) • McFarland (2015) • Kopciuszek (2015) • Kraina jutra (2015) • Gwiezdne wojny: część VII - Przebudzenie Mocy (2015) • Czas próby (2016) • Księga dżungli (2016) • Mój przyjaciel smok (2016) • Alicja po drugiej stronie lustra (2016) • BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) • Królowa Katwe (2016) • Piękna i Bestia (2017) • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017) • Krzysiu, gdzie jesteś? (2018) • Pułapka czasu (2018) • Krzysiu, gdzie jesteś? (2018) • Dziadek do orzechów i cztery królestwa (2018) • Mary Poppins powraca (2018) • DumboAladyn (2019) • Król Lew (2019) • Czarownica 2 (2019) • Zakochany kundelNoelle (2019) • Togo (2019) • Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają (2019) • Wróżka potrzebna od zaraz (2019) • Gwiazdka (2020) • Artemis Fowl (2020) • Magiczne wakacje (2020) • Hamilton (2020) • Black is King (2020) • Jedyny i niepowtarzalny Ivan (2020) • Mulan (2020) • Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci (2020) • Chmury (2020) • Czarna Piękność (2020) • Linia obrony (2020) • Flora i Ulisses (2021) • Cruella (2021) • Wyprawa do dżungli (2021) • Kto jak nie Nate (2022) • Chip i Dale: Brygada RR (2022)


Filmy aktorskie telewizyjne/DVD: Frankenweenie (1984) • Kochanie, zmniejszyliśmy siebie (1997) • Księga dżungli: Historia Mowgliego (1998) • Inspektor Gadżet 2 (2003) • George prosto z drzewa 2 (2003) • Tajemnica magicznej dyni (2007) • Kudłaty zaprzęg (2008) • Gwiezdny zaprzęg (2009) • Świąteczny zaprzęg (2009) • Przyjaciel świętego Mikołaja (2010) • Cziłała z Beverly Hills 2 (2011) • Boska przygoda Sharpay (2011) • Strachy na psiaki (2011) • Egipskie psiaki (2012) • Cziłała z Beverly Hills 3 (2012) • Przyjaciel świętego Mikołaja 2: Świąteczne szczeniaki (2012) • Superpsiaki (2013)


Filmy aktorskie telewizyjne/DVD (dystrybucja): The Duke (1999) • Buddy, pies na gole (2000) • Bejsbolista Buddy (2002) • Tam gdzie rośnie czerwona paproć (2003) • Siatkarz Buddy (2003) • The Girl Can Rock (2004) • Drużyna Buddiego (2006) • High School Musical: The Concert (2007) • Święta Muppetów: Listy do Mikołaja (2008) • Taare Zameen Par (2010)


Filmy dokumentalne: Żyjąca pustynia (1953) • Ginąca preria (1953) • Lwy afrykańskie (1955) • Secrets of Life (1956) • Perri (1957) • Białe pustkowia (1958) • Jungle Cat (1960) • The Best of Walt Disney's True-Life Adventures (1975) • Frank i Ollie (1995) • Endurance (1999) • Głosy z głębin 3D (2003) • Sacred Planet (2004) • America's Heart & Soul (2004) • Aliens of the Deep (2005) • Spacer po Marsie (2006) • Historia Studia Pixar (2007) • Morning Light (2008) • Walt & El Grupo (2009) • The Boys: The Sherman Brothers' Story (2010) • Waking Sleeping Beauty (2010) • One Day at Disney (2019) • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert (2022)


Filmy animowane: Kacze opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy (1990) • Piękna i Bestia (1991) • Jakubek i brzoskwinia olbrzymka (1996) • Szeregowiec Dolot (2005) • Dżungla (2006) • Opowieść wigilijna (2009) • Frankenweenie (2012)


Filmy animowane telewizyjne/DVD: Maleństwo i przyjaciele (2004)
Disneynature:
Filmy dokumentalne: The Crimson Wing (2009) • Ziemia (2009) • Oceany (2010) • Afrykańskie koty (2011) • Pollen (2011) • Szympans (2012) • Wings of Life (2013) • Niedźwiedzie (2014) • Królestwo małp (2015) • Growing Up Wild (2016) • Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata (2017) • Urodzone w Chinach (2017) • Ghost of the Mountains (2017) • Expedition China (2017) • Pingwiny (2019) • Niedźwiedź polarny (2022)
Lucasfilm:
Filmy animowane: Pradawny ląd (1988) • Gwiezdne wojny: Wojny klonów (2008) • Strange Magic (2015)

Seriale animowane: Star Wars: Droids (1985–86) • Star Wars: Ewoks (1985–86) • Wojny klonów (2003-2005) • Wojny klonów (2008-2014) • Star Wars: Rebelianci (od 2014) • Lego Star Wars: Przygody Freemakerów (2016) • Star Wars: Siły przeznaczenia (2017)


Filmy aktorskie: Amerykańskie graffiti (1973) • Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja (1977) • Więcej amerykańskiego graffiti (1979) • Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje (1980) • Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) • Powrót Jedi (1983) • Twice Upon a Time (1983) • Indiana Jones i Świątynia Zagłady (1984) • Latino (1985) • Mishima (1985) · Labirynt (1986) • Kaczor Howard (1986) • Tucker. Konstruktor marzeń (1988) • Willow (1988) • Ostatnia krucjata (1989) • Zabójcze radio (1994) • Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo (1999) • Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów (2002) • Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów (2005) • Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008) • Eskadra "Czerwone ogony" (2012) • Gwiezdne wojny: część VII - Przebudzenie Mocy (2015) • Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016) • Gwiezdne Wojny: Część VIII – Ostatni Jedi (2018) • Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (2018) • Gwiezdne Wojny: część IX – Skywalker. Odrodzenie (2019)


Seriale aktorskie: Maniac Mansion (1990–93) • Kroniki młodego Indiany Jonesa (1992–93)
Pełnometrażowe filmy aktorskie: Punisher (1989) • Kapitan Ameryka (1990) • Fantastyczna Czwórka (1994) • [Blade: Wieczny łowca]] (1998) • X-Men (2000) • Blade: Wieczny łowca II (2002) • Spider-Man (2002) • Daredevil (2003) • X-Men 2 (2003) • Hulk (2003) • Spider-Man 2 (2004) • Blade: Mroczna trójca (2004) • Punisher (2004) • Elektra (2005) • Fantastyczna Czwórka (2005) • Man Thing (2005) • X-men: Ostatni bastion (2006) • Ghost Rider (2007) • Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera (2007) • Spider-Man 3 (2007) • Iron Man (2008) • Punisher: Strefa wojny (2008) • Incredible Hulk (2008) • X-Men Geneza: Wolverine (2009) • Iron Man 2 (2010) • Thor (2011) • Captain America: Pierwsze starcie (2011) • X-Men: Pierwsza klasa (2011) • Avengers (2012) • Ghost Rider 2 (2012) • Niesamowity Spider-Man (2012) • Iron Man 3 (2013) • Wolverine (2013) • Thor: Mroczny świat (2013) • Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2013) • Strażnicy Galaktyki (2014) • Niesamowity Spider-Man 2 (2014) • X-Men: Przyszłość, która nadejdzie (2014) • Avengers: Czas Ultrona (2015) • Fantastyczna Czwórka (2015) • Ant-Man (2015) • Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016) • Deadpool (2016) • X-Men: Apocalypse (2016) • Doktor Strange (2016) • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (2017) • Logan: Wolverine (2017) • Spider-Man: Homecoming (2017) • Thor: Ragnarok (2017) • Czarna Pantera (2018) • Był sobie Deadpool (2018) • Deadpool 2 (2018) • Avengers: Wojna bez granic (2018) • Venom (2018) • Ant-Man i OSA (2018) • Kapitan Marvel (2019) • Avengers: Koniec gry (2019) • Spider-Man: Daleko od domu (2019) • X-Men: Mroczna Phoenix (2019) • Nowi mutanci (2020) • Czarna Wdowa (2021) • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni (2021) • Eternals (2021) • Venom 2: Carnage (2021) · Spider-Man: Bez drogi do domu (2021) • King's Man: Pierwsza misja (2021) • Morbius (2022) • Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa (2022) • Thor: Miłość i grom (2022) • Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu (2022)

Krótkometrażowe filmy aktorskie: Konsultant (2011) • Ciekawa rzecz spotkała nas przy młocie Thora (2011) • Przedmiot 47 (2012) · Agentka Carter (2013) • Niech żyje król (2014)


Seriale aktorskie: Falcon i Zimowy Żołnierz (2021) • Hawkeye (2021) • Loki (2021) • WandaVision (2021)


Filmy animowane: Ostateczni mściciele (2006) • Doktor Strange (2007) • Niezwyciężony Iron Man (2007) • Mściciele przyszłości (2008) • Hulk – Podwójne starcie (2009) • Hulk na obcej planecie (2010) • Iron Man & Hulk: Zjednoczeni (2013) • Marvel Avengers: Znowu zjednoczeni (2015) • Czarna Pantera: Wakanda ma kłopoty (2018) • Spider-Man: Uniwersum (2018) • Spider-Man: Wkręcony w Venoma (2019)


Seriale animowane: X-Men (1992) • Fantastyczna Czwórka (1994) • Iron Man: Obrońca dobra (1994) • Spider-Man (1994) • Niesamowity Hulk (1996) • Srebrny Surfer (1998) • X-Men: Ewolucja (2000) • Fantastyczna Czwórka (2006) • Iron Man: Armored Adventures (2008) • Super Hero Squad (2009) • Mega Spider-Man (2012) • Bohaterowie Marvela: Doładowani na maksa (2013) • Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. (2013) • Strażnicy Galaktyki (2015) • Ant-Man (2017) • Marvel. Przygody superbohaterów (2017) • Rocket i Groot (2017) • Spider-Man (2017) • Strażnicy Galaktyki: Nikczemny plan Thanosa (2018) • A gdyby…? (2021) • Spidey i jego niezwykli przyjaciele (2021) • Spidey i super-kumple (2021)
20th Century Studios:
Filmy aktorskie: Zew krwi (2020) • Nowi mutanci (2020) • Free Guy (2021)

Filmy animowane: Tajni i fajni (2019) • Ron usterka (2021)

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Auta.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Media:
AutaAuta 2Auta 3SamolotySamoloty 2Samoloty 3Bujdy na resorachZłomek i Błędny Ognik
Postacie:
Zygzak McQueenZłomekSally CarreraHudson HornetOgórekKamaszLuigiGuidoLolaRomanSzeryfGieniaStasieniekEdekBessieManiekHeniekTraktoryBudzikBzykolusy GarbusyPan KrólLinda ZasłodkaTex DinocoMarek Marucha Dale Earnhardt, Jr.Czesio ZadoluksWiesio Zadoluks FredHarvDarrell CartripBob CutlassNiunia i DziuniaKnickNie-CzarekMichael Schumacher FerrariJay LimoKori TurbickaChukiMario AndrettiPattyTadekBoostDJWingoOlo PolipJarek JaknówkaAlbert NochalLarryRemekBracia PrzewózChudyBuzz AstralHammJames P. SullivanMike WazowskiYetiBrumFlikPchełkaCyrk PchełkiCzarek BułaBolek PrzybandziakDarren LeadfootDavey ApexDodo D'AgostinoErnie GearsonGeorgio SacharoHal OktanJames CleanairJohnny PrzyśpieszKevin NadbiegKevin PaligumaKlaudiusz KrabLee RavinksMac iCarMietek PalsprzęgłoPonchy WipeoutRalf KlinowRob van der WirRudolf ,,Luzik" KoksRudolfina AutokrossRysiek TwardasztukaSławomir RzepakSrebrny AlekŚlizgacz PetrolskiTod ,,Szoker" MarkusWaldi WuerceWitak ZaszybkiSzaruśRączy HubertPakerMarlon ,,Pancer" McKayChuck ManifoldChristina WheelandM. A. Brake DrummDarla VandersonJan i JankaEarl FilterErnest B. RaykesRoman Dunes Wells RunaboutSzef ekipy Czarka BułySzef ekipy James'a CleanairaSzef ekipy Marka MaruchySzef ekipy Pana KrólaSzef ekipy Ponchy'ego Wipeouta Szef ekipy Roba Van Der WiraSzef ekipy Rudolfa ,,Luzika" Koksa Szef ekipy Manny'ego FlywheellaSzef ekipy Rudolfiny AutokrossSzef ekipy Witka ZaszybkiegoSenior TraxMildred BylaneKrzysztof PrzysłodkiZbyśOliwier LetkiTrev DieselMitchPani WiktorLaverneRhondaSheilaFreddie

Sean McMissionLiliana LiftingFrancesco PaltegumiProfesor ZundappBaron Smardz-RychłyAl ScarpettaFred CartonCarla TurbinhaFernando AlonsoJan "Flash" Nilsson (postać)Jeff GorvetteLewis Hamilton (postać)Long GeMax SchnellMemo Rojas, Jr. (postać)Miguel AlcantaraNigel SpyderRaoul FarafuraTomek DodeskiWitalij Pietrow (postać)Ziu TakakitaBrent MustangburgerDavid HobbscapKrólowa Elżbieta IIKsiążę WheeliamSir Harley GassupLeland KorbaRod ,,Rumak" SpoilerSiddeleyStephensonTombakMama TopolinoWujek TopolinoPani PaltegumiJózef Klamka WarptrukTubbs PacerWiktor HugoWładimir TrunkovAustin LittletonBruce BoxmanBruno MotoreauCruz BesouroGiuseppe MotorosiGumol ŻelaznyMach MatsuoOtto BonnPetro CartalinaAlex MachinoE. Manual ManiezWózki widłowe Carli TurbinhejWózki widłowe Francesca PaltegumiegoWózki widłowe Jeffa' GorvetteWózki widłowe Lewisa HamiltonaWózki widłowe Maxa SchnellaWózki widłowe Miguela AlcantaryWózki widłowe Nigela SpyderaWózki widłowe Raoula FarafuryWózki widłowe Tomka DodeskiegoWózki widłowe Ziu TakakityAlexander HugoDon CrumlinCzarne GremlinyCzarne HugoCzarne PaceryCzarne TrunkovyCytrynyFioletowy TrunkovFioletowe GremlinyFred PacerIwanJerome RampedKarl HaulzemoffMuggsy LiftsomePetrov TrunkovStefan GremskyStephen TrunkovTolga TrunkovTowga GremlinTyler GremlinNick CartoneMel DoradoErik LaneleyManny RoadriguezMaurice WheelksVictor PaveoneJumpstart J. WardEverettDaniella MufflerPinion TanakaKingpin NobunagaKmura KaizoBob PulleyTaia DecoturaVic VanleyAsystentka z japońskiej toaletyDaisu TsashimiEdamame TsashimiMike FuseMistrz ZenPersonel w muzeum w TokioAlex VandelMei i SatsukiOficer MurakarmiRukaTrent Crow-TowHiroakiTakeshiYukioEmmanuelGeartrudeHenri MotisseJohn KataryniarzLouis LaRueLubewigNancyAlexis WheelsonCeline DephareJason HubkapJustin PartsonPapież Pinion IVPapamobilOjciec BurkeAntonio i AngeloMarcelo i MarcoMary EsgocarFabrizioBrian FuelBrett WarnewagenM. FendericksonPaul OilkleyGiuliaMarskWally CraneZil


Cruz RamirezJackson SztormSterlingMagister FelgaKazimierz SzpachelNatalia PewnaHanka GołdaSam OgonRiver ZacierSweet TeaBobby ŚwistByku PustakKarol WydechłoBubba WheelhouseChase RacelottDanny SwervezRyan "Inside" LaneyRoscoePan DrippyKomentator Szalonej ÓsemkiAirborneArvyBeciaBlind SpotBoks i KoksBroadsideCigalertDoktor DzwonFaregameFishtailHigh ImpactJambalayaJolekKaktusLiabilityMorganPileupPoli-złoPushoverSuperflyTailgateT-BoneShannon SpokesBrian SparkBuck BearinglyChip GearingsDud ThrottlemanJack DePostJimmy CablesLane LockePhil TanksonReb MeekerRex RevlerTerry KargasTG CastlenutTommy HighbanksZawodnik Rev-N-GOEd Truncan Steve LePageGwiazda Kopeć Zawodnik Gask-its Zawodnik View ZeenZawodnik No Stall Herb CurblerHJ HollisTim TreadlessRich Mixon J.D. McPillar Barry DePedal Flip DoverRex RevlerMadzia McGearHerb CurblerKris RevstopskiMorgan MartinsPat TraxsonStu ScattershieldsTiny LugsworthRay ReverhamGale BeaufortTransporter Bobby'ego ŚwistaTransporter Karola Wydechło


Dusty PopylaczDottieBekaIshaniEl ChupacabraRochelleAzzurraCarolina Santos DuaviãoHeidi Australijska Rochelle Francuska RochelleSakuraYun Yan FeiBuldogRipslingerNed i ZedAntonioArturoFirebirdFonzarelliGordonGunnar VikingJackson RilesJan KowalskiJoe DundeeKolya IvanovHammerLJH 86 SpecialMigeulPack RatSun WingTsubasaVan Der BirdVecihiYellow BirdAnnie TwistBrunoDrugi wózek widłowy IshaniForkwsorthGillisLifty LucianoMa Dá ZuiKageRicardoRiyaRonnie RizzoSamimiSanchoUlfbehrtWally RooŻarcikBravo i EchoDwight "Yorkie" D. FlysenhowerKapitan lotniskowca FlysenhoweraDeltaHector VectorKowadłoMayDay FrankKarol KozakRoscoeKowbojWilly KnightSędzia DavisGraham PaigeRedaktor HelikopterHarlandTrippFranz HelgaLindePramathTenzinK. MatsuMorimotor


Brygadier ŚmigłyLidka ZalewajkaWicherekPakerMaruśPaćkaDynamitSzychaLawinaDropsBlachaGazda KopećSekretarz obronyTraperPułaskiRakeAndréMuirTed YaleSylvia HysterRance ColdstartD.O.N.Władzia i HenrykRykerKurtzNick ,,Pętla" LopezBuck i Doe ŁosieBalsa i jej małeSteve MariottiReynolds BoatVinnie i VeraMarty StatlerBessie C. FlywellBo MetheusLinus LinesTrudy TrailwayValerie VistaviewChris CompassFlapAlice BrockKitt LiftSharpesGreg i MegTexMillie LukeKateBrody EnidBarbara EnidCarl CaseGregory PiperSierżant "Rhodey" Rhodes GraeterChuck ShocksZed CustardPeggy i PintaRick Rotor


KabutoIto-SanTeki i PakiPatokaaYokozaChisakiVan-SanLug i NuttySprzedawca BuckProps McGeeRickyKaretka pogotowiaWielki fan Złomka WspaniałegoBucky BrakedustPielęgniarka GTOPielęgniarka KoriPielęgniarka (Auta)PolicjantHelikoptery ratunkoweWózki widłowe ze szpitalaChuyBuldożeryPadreMówioMama MówioKlient LuigiegoDoktor FrankeszrotPotwór doktora FrankeszrotaSędzia walk autWielki fan Króla ZłomaLodołamaczKapitan KolizjaRastavanDoktor TraktorPaddy O'GrudaNiebieski Monster TruckDex DinocoOdbiórPolonez XIIICiężarówki NascaWózki widłowe NascaGruby RuraSzczotaCarmenKapela CarmenClydeClaudeStatek Grubego RuryGang Grubego RuryKapitan WolantDzióbeckiSędzia DavisSokół AlfaSokół BrawoSokół CharlieSokół DeltaDwupłatowiec z Lotnej WólkiSandy DunesBlue GritShifty SidewinderIdle ThreatDidi 05Mike 07


Błędny OgnikKrwiopijcza Strzyga
Miejsca:
Chłodnica GórskaLotna WólkaKatedra Notre-Dame w ParyżuTurbocki Park NarodowyBaza Pożarnicza TurboczPolskaRosjaTurcja

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Advertisement