Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki

Café Myszka (ang. House of Mouse, 2001-2003) – amerykański serial animowany – opowiadania o przygodach, jakie mogą przytrafić się w klubie. W każdym odcinku można zobaczyć kilka klasycznych kreskówek Walta Disneya.

W Polsce ten serial jest dostępny od 3 grudnia 2006 roku na kanale Disney Channel. Jest też spin-offem serialu Produkcje Myszki Miki.

Fabuła

Café Myszka to przybytek prowadzony przez Myszkę Miki, któremu pomagają Minnie, Daisy, Donald i jego siostrzeńcy, Goofy ze swoim synem Maksem oraz Klarabella i Horacy. W każdym odcinku bar odwiedzają postaci z klasycznych animacji Disneya, takich jak Przygody Kubusia Puchatka, Aladyn, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Księga dżungli, Mała syrenka czy Król lew.

Postacie główne

  • Myszka Miki – gospodarz programu, współwłaściciel „Café Myszka” i najważniejsza postać. Czasami śpiewa, zapowiada program.
  • Kaczor Donald – współwłaściciel „Café Myszka”. Najczęściej stoi w holu i wita gości, lub chodzi i złości się na innych.
  • Goofy – pomocnik Mikiego. Sprząta, lub podaje jedzenie gościom.
  • Myszka Minnie – jest organizatorką w „Café Myszka”. Ustawia program spotkania. Czasem pomaga Mikiemu.
  • Kaczka Daisy – jest recepcjonistką, ale zdarza jej się śpiewać, lub pomagać Donaldowi.
  • Klarabella – czyta plotkarskie opowieści, śpiewa, a czasem zapowiada kreskówki.
  • Horacy – włącza kreskówki.
  • Pluto – pies Mikiego.
  • Kot Figaro – kot Minnie.
  • Max – 25-letni syn Goofy’ego. Parkuje samochody.
  • Hyzio, Dyzio i Zyzio – siostrzeńcy Donalda. Grają na instrumentach.
  • Pete – szef „Café Myszka”. Występuje w niektórych odcinkach. Robi wszystko, by przerwać program.
  • Gęgul Gęg – kucharz, leniwy kuzyn Donalda.
  • Pingwiny – kelnerzy.
  • Miotły – sprzątaczki.
  • Mikro – Mikrofon, czasem zapowiada kreskówki.
  • Magiczne Zwierciadło – stoi w holu i wita gości. Często doradza bohaterom i rozmawia się z macochą królewny Śnieżki.

Postacie epizodyczne

W serialu można zobaczyć wiele klasycznych postaci z kreskówek i filmów Disneya takich jak:

  • Klasyka Disneya
Gladiusz Kwaczyński
Mortimer
Mama żółw
Żółw Shelby
Czarno-Białe Postaci z Czarno-Białowów
miś Humphrey i inne niedźwiedzie z Brownstone
strażnik Brownstone
Wilk Bardzozły
Kwarella Dziobak
Trzy Świnki
  • Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Królewna Śnieżka
Książę
Siedmiu krasnoludków
Zła królowa / Wiedźma
Magiczne Zwierciadło
  • Pinokio
Pinokio
Dżepetto
Hipolit Świerszcz
Błękitna Wróżka
Figaro
Cleo
Lis
Kot
Stromboli
Woźnica
Knotek
wieloryb
  • Fantazja
Chernabog
czarnoksiężnik
hipopotamy
aligatory
centaury
amorki
Bacchus
  • O smoku, który nie chciał walczyć
smok
sir Giles
chłopiec
  • Dumbo
Dumbo
mysz Tymoteusz
wrony
słonice
różowe słonie
  • Bambi
Bambi
Tuptuś
Kwiatek
Ronno
  • Saludos Amigos
José Carioca
Pedro Samolot
  • Trzej Caballeros
Panchito Pistoles
ptak Aracuan
  • Przygody Ichaboda i pana Ropucha
pan Ropuch
łasice
Ichabod Crane
bezgłowy jeździec
Katrina Van Tassel
Tilda
  • Kopciuszek
Kopciuszek
Królewicz
Jacek
Kajtek
Wróżka-matka chrzestna
Macocha
Gryzelda
Anastazja
Lucyfer
Król
Stary Książę
  • Alicja w Krainie Czarów
Alicja
Biały Królik
Szalony Kapelusznik
Marcowy Zając
klamka do drzwi
Tweedle-Dee i Tweedle-Dum
Pan Gąsienica
kot z Chesire
Pan Mors
Cieśla
Karty
Królowa Kier
Król Kier
  • Piotruś Pan
Piotruś Pan
Wendy Darling
Janek Darling
Michaś Darling
Kapitan Hak
Swądek
krokodyl
Dzwoneczek
Zagubieni chłopcy
  • Zakochany kundel
Tramp
Lady
Kilt
ciocia Sarah
koty syjamskie
  • Śpiąca królewna
Aurora
Dobre wróżki
Książę Filip
Zła wróżka
Kruk złej wróżki
król Hubert
  • 101 dalmatyńczyków
Pongo
Czika
Małe
Cruella de Mon
  • Miecz w kamieniu
Artur
Merlin
Wiedźma Mim
Archimedes
sir Kay
  • Aryskotraci
Thomas O’Malley
Duchess
Berlios
Tulues
Marie
  • Robin Hood
Robin Hood
Lady Marion
książę Jan
szeryf z Nottingham
sir Syk
krokodyl
Allan-a-Dale
mały John
brat Tuck
  • Kubuś Puchatek
Puchatek
Prosiaczek
Tygrys
Królik
Kangurzyca
Maleństwo
Kłapouchy
Gofer
Sowa
Krzyś
  • Bernard i Bianka
Bernard
Bianka
  • Mała Syrenka
Ariel
Erik
Tryton
Sebastian
Urszula
Blagier
  • Piękna i Bestia
Bella
Bestia / Książę Adam
Pani Imbryk
Trybik
Płomyk
Gaston
  • Aladyn
Aladyn
Dżin
Jasmina
Dżafar
Abu
Iago
dywan
sułtan
  • Król Lew
Simba
Nala
Timon i Pumba
Skaza
hieny
Zazu
  • Herkules
Herkules
Meg
Ból
Panik
Zeus
Hades
Fil
Pegaz
  • Pocahontas
Pocahontas
Ratcliffe
John Smith
  • Dzwonnik z Notre Dame
Quasimodo
Esmeralda
Victor, Hugo i Laverne
Frollo
  • Nowe szaty króla
Kuzco (jako lama)
Pacha
Yzma
  • Wielki mysi detektyw
Bazyl
Ratigan
  • Goofy na wakacjach
Roxanne

Postacie wymyślone na potrzeby serialu

Micro – zapowiada sponsorów i reklamy.

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie Disney Character Voices International – STUDIO SONICA

Reżyseria: Jerzy Dominik

Dialogi polskie:

  • Barbara Robaczewska (odc. 1-5, 11-52),
  • Maria Utecht (odc. 6-10)

Teksty piosenek: Marek Robaczewski

Dźwięk i montaż:

  • Jacek Osławski,
  • Zdzisław Zieliński

Organizacja produkcji: Elżbieta Kręciejewska

Wystąpili:

  • Jacek Bończyk – Myszka Miki (odc. 1-7, 9-10, 14, 18)
  • Kacper Kuszewski – Myszka Miki (odc. 8, 11-13, 15-17, 19-52)
  • Jarosław Boberek –
    • Kaczor Donald,
    • Hyzio,
    • Dyzio,
    • Zyzio,
    • Mikro Mikrofon,
    • Lama,
    • Właściciel sklepu z odzieżą,
    • Łasica,
    • Dżoker (odc. 1),
    • Ból (odc. 2, 8, 14, 41-42),
    • Marcowy Zając (odc. 34),
    • Hugo (odc. 39),
    • Pan Gąsienica (odc. 39)
  • Elżbieta Jędrzejewska –
    • Daisy,
    • Bryczek (odc. 4),
    • trzy dziewczyny (odc. 4)
  • Dominika Ostałowska –
    • Myszka Minnie,
    • Roxanne (odc. 23)
  • Włodzimierz Bednarski –
    • Pete,
    • Butch (odc. 21, 23)
  • Andrzej Mastalerz –
    • Horacy,
    • Tymoteusz II (Timothy Q. Mouse) (odc. 1, 39),
    • Małpa cenzor #2 (odc. 3, 4),
    • Sędzia (odc. 17),
    • Narrator (odc. 26),
    • Dorosły Shelby (odc. 29)
  • Krzysztof Tyniec –
    • Goofy,
    • Timon (odc. 1, 4-5, 9, 11, 14-16, 22, 25),
  • Marcin Kudełka –
    • Narrator kreskówek o Goofym,
    • Spiker (odc. 11),
    • Nadęty narrator (odc. 30),
    • Głos komputera (odc. 40c)
  • Andrzej Blumenfeld –
    • Dwójka Trefl (odc. 1),
    • Szef sklepu muzycznego (odc. 2a),
    • Zmieniony głos Mikiego (odc. 2),
    • Humphrey (odc. 4, 24, 36, 46),
    • Narrator (odc. 4, 52),
    • Spiker radiowy (odc. 20a),
    • Głos z reklamy radiowej (odc. 25),
    • Kapitan Hak (odc. 33, 39, 48),
    • Głos (odc. 48),
    • Kolonista (odc. 51a)
  • Emilian Kamiński –
    • Pumbaa (odc. 4-5, 11, 14-16, 19, 22, 38, 40),
    • Sebastian (odc. 24)
  • Ryszard Nawrocki –
    • Profesor Ludwig von Drake,
    • Jago (odc. 6, 12, 21, 39, 48),
    • Trybik (odc. 28),
    • Blagier (odc. 39)
  • Wiesław Michnikowski – Merlin (odc. 7, 21)
  • Jacek Kawalec –
    • Mortimer,
    • Robin Hood,
    • Sprzedawca sera,
    • Łasica agent (odc. 4),
    • Gąsior Gus (Gęgul Gęg) (odc. 10, 21, 36),
    • Stan (odc. 15),
    • Aracua (odc. 28),
    • Sprzedawca (odc. 32),
    • Kreska 1 (odc. 34),
    • Fotograf (odc. 37),
    • Sęp Florek (odc. 39),
    • Wieniec (odc. 47)
  • Janusz Bukowski –
    • Klamka,
    • Szalony Kapelusznik (odc. 1-2, 34, 38, 40, 43),
    • Komisarz O’Hara (odc. 7c, 12, 24, 32a, 41),
    • Taksówka Benny (odc. 20),
    • Głos (odc. 21),
    • Wideo (odc. 34),
    • Święty Mikołaj (odc. 47),
    • Klapsiarz
  • Tomasz Marzecki –
    • Mr. T,
    • Magnetowid,
    • Kelner byk,
    • Kat z Pokręconego Miasta,
    • Mikser dźwięku (odc. 2),
    • Bateria (odc. 2),
    • Małpa cenzor zakrywająca uszy (odc. 3, 4),
    • Tweedle Dum (odc. 4, 17),
    • Strażnik (odc. 7c),
    • Lew Willy (odc. 13),
    • Zegar (odc. 21),
    • Roy E. Disney (odc. 24),
    • Chernabog (odc. 25),
    • Clem (odc. 26),
    • Spiker na wystawie (odc. 31),
    • Książę Jan (odc. 32),
    • Bandzior (odc. 32),
    • Łowca (odc. 37),
    • Zwierciadło (odc. 38),
  • Piotr Pręgowski – Panik (odc. 2, 8)
  • Jacek Jarosz –
    • Hipolit Świerszcz (odc. 1, 5, 8),
    • Biały królik (odc. 19, 25, 33),
    • Gepetto (odc. 33),
    • Strażnik Brownstone (odc. 46)
  • Jonasz Tołopiło –
    • Pinokio (odc. 8),
    • Syn Hadesa z reklamy pasty do zębów,
    • Wilk Niebardzozły (odc. 42a)
  • Jacek Czyż – Płomyk (odc. 1, 4, 9, 24)
  • Mieczysław Morański –
    • Sęp,
    • Łasica,
    • Pan Ropuch (odc. 3, 20, 27),
    • Tweedle Dee (odc. 4, 17),
    • prawnik (odc. 11a),
    • Diabeł Pluto (odc. 13b, 49a),
    • Joe - Bob (odc. 26),
    • Zabawkarz (odc. 42c),
  • Anna Apostolakis –
    • Clarabella,
    • Królowa Kier,
    • Lydia Pearson (odc. 1),
    • Mały Goofy (odc. 17),
    • Meg (odc. 19),
    • Dinah (odc. 21),
    • Kobieta (odc. 22),
    • Jedna z postaci "Mody na luksus" (odc. 25b),
    • Pelikanica (odc. 27a),
    • Zła Królowa (odc. 41-42),
    • Clothos (odc. 41),
    • droidki
  • Paweł Szczesny –
    • Anioł Pluta (odc. 13b, 49a),
    • Hades (odc. 14-15, 22, 41-42, 45, 50),
    • Właściciel parku (odc. 16a),
    • Kurzy ksiądz (odc. 25b)
  • Mirosława Krajewska –
    • Zła Królowa (odc. 13),
    • Dobra wróżka (odc. 36)
  • Edyta Jurecka – Królewna Śnieżka (odc. 13)
  • Wojciech Dmochowski –
    • Roger (odc. 13),
    • Wilk Bardzozły (odc. 42a)
  • Jakub Szydłowski –
    • Jeden z duchów (odc. 14)
    • Gaston (odc. 15, 25)
  • Adam Bauman –
    • Kosmiczny komputer,
    • Jafar (odc. 1, 21, 28, 32),
    • Sprzedawca (odc. 15),
    • Kleks (odc. 29a, 32a),
    • Spiker radiowy (odc. 49)
  • Wojciech Paszkowski –
    • Król Larry,
    • José Carioca (odc. 4, 16, 36),
    • Chór (odc. 26),
    • Timon (odc. 27, 36, 38, 40, 46),
    • Pongo (odc. 32, 34),
    • reżyser (odc. 32),
    • Mushu (odc. 5, 33, 38, 40-41, 44, 51),
    • Łysy sęp (odc. 39),
    • Wrona Jim (odc. 39),
    • Głośnik (odc. 40),
    • Narrator (odc. 45)
  • Jarosław Domin –
    • Panchito Pistoles (odc. 4, 16),
    • Papuga (odc. 26),
    • Panik (odc. 41-42)
  • Katarzyna Tatarak-Walentowicz –
    • Mulan (odc. 17),
    • Aurora (odc. 33),
    • Kopciuszek (odc. 33, 51)
    • Alicja (odc. 43)
    • Królewna Śnieżka (odc. 48)
  • Jerzy Dominik –
    • Pluto,
    • Głos samouczka zostania szpiegiem (odc. 25a),
    • Spiker (odc. 31),
    • Sęp z szarą fryzurą (odc. 39),
    • Głos ze sceny (odc. 44),
    • Sprzedawca (odc. 40),
    • Indyk (odc. 51)
  • Stefan Każuro – Bestia (odc. 19, 35)
  • Beata Jankowska-Tzimas – Ariel (odc. 19)
  • Witold Wysota – Max
  • Ewa Wawrzoń –
    • Cruella de Mon (odc. 20, 27, 32),
    • Urszula (odc. 28),
    • Dobra Wróżka (odc. 31),
    • Flora (odc. 46),
  • Krzysztof Gosztyła – Magiczne Zwierciadło (odc. 1, 21, 24-25)
  • Joanna Wizmur –
    • Pani żółwiowa (odc. 21c, 29b, 43a, 45a),
    • Jedna z postaci "Mody na luksus" (odc. 25b),
    • Atropos (odc. 25),
    • mama Von Drake’a (odc. 26b),
    • Świnka Skrzypek (odc. 42a)
  • Cezary Kwieciński –
    • Żółw Shelby (odc. 21, 29, 43, 45),
    • Kaczor Dennis (odc. 34),
    • Świnka Flecista (odc. 42a)
  • Adam Krylik – Chór (odc. 26, 29)
  • Krzysztof Pietrzak –
    • Chór (odc. 26, 29),
    • Waleń Willie (odc. 48)
  • Eugeniusz Robaczewski – Sknerus McKwacz (odc. 27a, 38)
  • Mariusz Leszczyński –
    • Shere Khan,
    • Zeus (odc. 2, 33),
    • Struś (odc. 27a),
    • Benek (odc. 28),
  • Andrzej Gawroński –
    • Gburek (odc. 2, 13, 32),
    • Wesołek (odc. 27),
    • Maurycy (odc. 33),
    • Straszny kozioł (odc. 34)
    • Admirał (odc. 36)
  • Agnieszka Piotrowska – Muzy (odc. 29)
  • Eleonora Niemen – Muzy (odc. 29)
  • Karina Szafrańska – Duchessa (odc. 31)
  • Olga Bończyk – Jasmine (odc. 31)
  • Jacek Sołtysiak – Aladyn (odc. 32)
  • Krystyna Kozanecka – Perdita (Czika) (odc. 32)
  • Jolanta Wilk – Bella (odc. 35)
  • Krzysztof Kołbasiuk – Louie (odc. 36)
  • Andrzej Tomecki – Oberon (odc. 38a)
  • Witold Pyrkosz –
    • Filoktetes (odc. 39),
    • Król
  • Piotr Deszkiewicz – Piotruś Pan (odc. 39)
  • Jacek Wolszczak – Zgubieni chłopcy (odc. 39)
  • Joanna Krejzler – Zgubieni chłopcy (odc. 39)
  • Monika Wierzbicka –
    • Zgubieni chłopcy (odc. 39),
    • Klarysa (odc. 44c)
  • Tomasz Steciuk –
    • Zgubieni chłopcy (odc. 39)
    • Maski (odc. 45)
  • Mirosław Wieprzewski –
    • Prosiaczek (odc. 2),
    • Reflektor (odc. 2),
    • Strażnik Brownstone (odc. 4),
    • Praktyczna świnka (odc. 42a, 51)
  • Zdzisław Wardejn – Szeryf Nottingham (odc. 42)
  • Ewa Kania –
    • Chip,
    • Fauna (odc. 46),
  • Piotr Dobrowolski – Dale
  • Zbigniew Suszyński – Foczka Solek (odc. 50a)
  • Jan Prochyra – Kłapouchy (odc. 2, 51)
  • Jacek Bursztynowicz – Zeke, kuzyn Pete'a (odc. 2b)
  • Dariusz Błażejewski – Mistrz (odc. 5a)
  • Andrzej Butruk – narrator (odc. 7a)

i inni

Piosenkę czołówkową śpiewał: Wojciech Dmochowski

Advertisement