Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki


Gwiezdne wojny: Wizje (jap. スター・ウォーズ:ビジョンズ, Sutā Wōzu: Bijonzu, ang. Star Wars: Visions) – japońsko-amerykańska seria krótkometrażowych filmów anime osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Obsada

Postać Aktor głosowy
Japoński Angielski Polski
Pojedynek
Ronin Masaki Terasoma Brian Tee Szymon Mysłakowski
Dowódczyni bandytów Akeno Watanabe Lucy Liu Anna Szymańczyk
Przewodzący wioską Yūko Sanpei Jaden Waldman Paweł Szymański
Właściciel sklepu Chō Tomasz Jarosz
Bandyta Tasuku Kida Krzysztof Szczerbiński
Strażnik Norbert Kaczorowski
Rapsodia Tatooine
Jay Hiroyuki Yoshino Joseph Gordon-Levitt Sebastian Machalski
Geezer Kōsuke Gotō Bobby Moynihan Cezary Kwieciński
Boba Fett Akio Kaneda Temuera Morrison Kajetan Lewandowski
K-344 Masayo Fujita Shelby Young Anna Sztejner
Lan Anri Katsu Marc Thompson Robert Tondera
Bliźnięta
Karre Junya Enoki Neil Patrick Harris Aleksander Sosiński
Am Ryoko Shiraishi Alison Brie Agata Skórska
B-20N Tokuyoshi Kawashima Jonathan Lipow Bartosz Wesołowski
Oblubienica
F Asami Seto Karen Fukuhara Agata Góral
Haru Megumi Han Nichole Sakura Milena Staszuk
Asu Yuma Uchida Christopher Sean Maciej Falana
Valco Takaya Kamikawa Cary-Hiroyuki Tagawa Norbert Kaczorowski
Izuma Yoshimitsu Shimoyama Andrew Kishino Robert Jarociński
Saku Mariya Ise Stephanie Sheh Pola Błasik
Jedi Szymon Mysłakowski
Młody Asu Paweł Szymański
Dziewiąty Jedi
Kara Chinatsu Akasaki Kimiko Glenn Justyna Bojczuk
Juro Tetsuo Kanao Andrew Kishino Jakub Szydłowski
Zhima Shin-ichiro Miki Simu Liu Kamil Pruban
Ethan Hiromu Mineta Masi Oka Karol Osentowski
Roden Kazuya Nakai Greg Chun Krzysztof Szczepaniak
Narrator Akio Ōtsuka Neil Kaplan
Hen Jin Daisuke Hirakawa Michael Sinterniklaas Stefan Pawłowski
Homen Hinata Tadokoro Przemysław Glapiński
Hanbei Jin Urayama Tomasz Jarosz
Mistrz Tomasz Jarosz
Tsubaki Jan Aleksandrowicz-Krasko
Togura Ryota Takeuchi Jan Aleksandrowicz-Krasko
Senshuu Jarosław Domin
Misa Natalia Kujawa
Masago Anna Ułas
Kamahachi Janusz Zadura
Niizo Rina Satou Beata Wyrąbkiewicz
Stewart-Droide Chō Robert Jarociński
T0-B1
T0-B1 Masako Nozawa Jaden Waldman Patryk Siemek
Mitaka Tsutomu Isobe Kyle Chandler Paweł Szczesny
Inkwizytor Kentaro Ito Szymon Mysłakowski
Szturmowiec Yūki Shin Kamil Pruban
Starzec
Tajin Takaya Hashi David Harbour Krzysztof Grabowski
Starzec Kenichi Ogata James Hong Stefan Knothe
Dan Yuichi Nakamura Jordan Fisher Jan Szydłowski
Lop i Ochō
Lop Seiran Kobayashi Anna Cathcart Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk
Ocho Risa Shimizu Hiromi Dames Weronika Łukaszewska
Yasaburo Tadahisa Fujimura Paul Nakauchi Wojciech Żołądkowicz
Oficer imperialny Taisuke Nakano Kyle McCarley Karol Wróblewski
Narrator Robert Jarociński
Łowca Tomasz Jarosz
Akakiri
Tsubaki Yū Miyazaki Henry Golding Jan Aleksandrowicz-Krasko
Misa Lynn Jamie Chung Natalia Kujawa
Senshuu Chō George Takei Jarosław Domin
Kamahachi Wataru Takagi Keone Young Janusz Zadura
Masago Yukari Nozawa Lorraine Toussaint Anna Ułas
Master Katsuhiro Sasaki Tomasz Jarosz
Wszystkie odcinki
Pozostałe role Yuu Wakabayashi - Szturmowiec (odc. Bliźnięta), Akihiro Tajima - Droidy; Strażnik (odc. Oblubienica), Fu Hirohara - mieszkaniec planety Tao (Lop i Ocho), Hayato Kimura - Szturmowiec #2 (Bliźnięta), Hiroki Takahashi - łowca Jedi (Dziewiąty Jedi), Ikuto Kanemasa - szturmowiec (Pojedynek), Keita Tada - szturmowiec 3 (Bliźnięta), Kōsuke Kobayashi - szturmowiec B (Pojedynek), Masaomi Yamahashi - Spektator (Rapsodia Tatooine), Mitsuho Kambe - dziecko (Rapsodia Tatooine), Nobuki Tsuritani - mieskzaniec planety Tao (Lop i Ocho), Sayuri Sadaoka - mieszkaniec wioski C (Oblubienica), Shinya Takahashi - szturmowiec D (Pojedynek), Shōya Ishige - łowca Jedi (Dziewiąty Jedi), Taisuke Nakano - oficer (Lop i Ocho), Takaaki Torashima - strażnik (Oblubienica), Takayuki Nakatsukasa - mieszkaniec wioski B (Oblubienica), Takuya Makimura - T-Imperial Crew (Bliźnięta), Tetsuo Kanao - droid (Dziewiąty Jedi), Yuki Ominami - mieszkaniec wioski (Oblubienica), Yusuke Kaine - mieszkaniec planety Tao (Lop i Ocho)

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski Tytuł japoński
SERIA PIERWSZA
11.11.2021 01 Pojedynek The Duel デュエル
11.11.2021 02 Rapsodia Tatooine Tatooine Rhapsody タトゥイーン・ラプソディ
22.09.2021 03 Bliźnięta The Twins ツインズ
11.11.2021 04 Oblubienica The Village Bride 村の花嫁
11.11.2021 05 Dziewiąty Jedi The Ninth Jedi 九人目のジェダイ
21.10.2021 06 T0-B1 T0-B1 T0-B1
11.11.2021 07 Starzec The Elder エルダー
11.11.2021 08 Lop i Ochō Lop and Ochō のらうさロップと緋桜お蝶
09.11.2021 09 Akakiri Akakiri 赤霧

Linki zewnętrzne

Disney-channel-new2015.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Disney Channel:
Good Morning, Mickey! · Welcome to Pooh Corner · You and Me Kid · Contraption · EPCOT Magazine · Kaczor Donald przedstawia · Symbol · Disney Family Album · Dumbo's Circus · Videopolis · Good Morning, Miss Bliss · The All-New Mickey Mouse Club · Teen Win, Lose or Draw · The Secret of Lost Creek · Adventures in Wonderland

Flash Forward · Mad Libs · Going Wild with Jeff Corwin · Bug Juice · Off the Wall · Sławny Jett Jackson · To niesamowite · The Jersey · Totally Circus · Świat nonsensów u Stevensów · In a Heartbeat · Totally Hoops · Lizzie McGuire · The Proud Family · Kim Kolwiek · Totally in Tune · Świat Raven · Lilo i Stich · Dave the Barbarian · Filip z przyszłości · Brenda i pan Whiskers · Amerykański smok Jake Long · Nie ma to jak hotel · Maggie Brzęczymucha · Nowa szkoła króla · Hannah Montana · Wymiennicy · Shorty McShorts' Shorts · Cory w Białym Domu · Fineasz i Ferb · Czarodzieje z Waverly Place · Nie ma to jak statek · Słoneczna Sonny · Jonas · Powodzenia, Charlie! · Akwalans · Taniec rządzi · Take Two with Phineas and Ferb · Nadzdolni · Z innej beczki · Wkręty z górnej półki · Jessie · Austin i Ally · Wodogrzmoty Małe · Code: 9 · Blog na cztery łapy · Myszka Miki · Liv i Maddie · W tę i nazad · To nie ja · Win, Lose or Draw · Dziewczyna poznaje świat · K.C. nastoletnia agentka · Przyjaciółki od czasu do czasu · Obóz Kikiwaka · Następcy: Świat Potępionych · Rodzinka od środka · Bizaardvark · Elena z Avaloru · Zaplątani: Serial · Andi Mack · Hotel Transylvania: Serial · Raven na chacie · Zmykaj stąd, Jednorożcu! · Coop i Cami pytają świat · Ogarnij to! · Odjazdowa Layne · Sydney na Maksa · The Lodge · Tajemnice Sulphur Springs · Gabby Duran: galaktyczna opiekunkaMolly i Duch


Filmy fabularne: Światła PółnocyPrzygoda z mumiąSzczęściarzBrink!Miasteczko HalloweenDziewczyna XXI-go wieku • Can of Worms • MetamorfozaInteligentny domJohnny TsunamiGeniuszNie patrzcie pod łózkoOstatnie takie ranczoLeć, leć w przestworzaKolor przyjaźni • Alley Cats Strike • Rip Girls • Cud na drugim torzePrzyrodnia siostra z innej planety • Ready to Run • Quints • Moje drugie jaRandka z wampirem • Phantom of the Megaplex • Świąteczna zadyma w Los AngelesZenon: The ZequelDwanaście okrążeńIrlandzkie szczęście • Hounded • Jett Jackson: The Movie • Projekt „Jennie”Australijska przygoda • The Poof Point • Miasteczko Halloween: Zemsta KalabaraLewy MikołajZostać koszykarkąKadet KellyWyznania TruPoszlakaMożemy wygraćŚwiatło wieczneMiędzy ziemią a niebemJedno życzenieNa torzeŚwiat nonsensów u StevensówKonkurs kulinarnyCheetah Girls • Full-Court Miracle • Wirtualny ideałZapasy z życiemZenon: Z3Ucieczka z przedmieściaTygrysi rejsHalloweentown HighI wszystko jasne!Chłopięca przyjaźńI bądź tu mądraPieskie życieDwiedźmyHigh School MusicalPiękne mleczarkiWendy Wu: Nastoletnia WojowniczkaCzytaj i płaczCheetah Girls 2 • Return to Halloweentown • Wskakuj!Johnny Kapahala: Z powrotem na faliHigh School Musical 2Magiczny duet 2TajmiakiCamp RockViva High School Musical Meksyk: PojedynekCheetah Girls: Jeden światTatastrofaO, kurczę!Program ochrony KsiężniczekCzarodzieje z Waverly Place: FilmRandka z gwiazdąBrat zastępowyViva High School Musical ArgentynaCamp Rock 2: Wielki finałLiceum AvalonNie ma to jak bliźniaki: FilmLemoniada GadaBoska przygoda SharpayWymarzony luzerPowodzenia, Charlie: Szerokiej drogiNie-przyjacieleBunt FMLet It ShineDziewczyna kontra potwórTeen Beach MovieCloud 9ZaplikowaniLepszy modelPod włosTeen Beach 2NastępcyMoja niewidzialna siostra‎ • Nianie w akcjiZamianaNastępcy 2ZombiZakręcony piątekKim Kolwiek: FilmNastępcy 3Zombi 2Magia na opakMisja mumiaŚwięta na okrągłoMix


Filmy animowane: Kim Kolwiek: Szatański PlanThe Proud Family MovieFineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarzeZanim żyli długo i zaplątani
Disney XD:
Pupilek · Café MyszkaTeamo Supremo · The Weekenders · Byle do przerwyFillmore na tropiePower Rangers S.P.D. · Power Rangers: Mistyczna MocPower Rangers: Operacja OverdrivePower Rangers: Furia dżungliBujdy na resorach
Fineasz i Ferb · Aaron Stone · Yin Yang Yo! · Zeke i Luther · Ja w kapeli · Kick Strach się bać · Avengers: Potęga i moc · Para królów · Z kopyta · Szczury laboratoryjne · Mega Spider-Man · Motorcity · Tron: Rebelia · Randy Cunningham: Nastoletni Ninja · Crash & Bernstein · Avengers: Zjednoczeni · Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. · Oddział specjalny · W tę i nazad · 7K · Wodogrzmoty Małe · Star Wars: Rebelianci · Kirby Buckets · Penn Zero – bohater na pół etatu · Star Butterfly kontra siły zła · Poradnik zakręconego gracza · Kornisz i Fistach · Strażnicy Galaktyki · Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna · Walk the Prank · Lego Star Wars: Przygody Freemakerów · Robal z przyszłości · Główka pracuje · Prawo Milo Murphy'ego · Mech-X4 · Billy Dilley's Super-Duper Subterranean Summer · Kacze opowieści · Big Hero 6 · Big City Greens · Płazowyż · Sowi dom
Disney Junior:
Niedźwiedź w dużym niebieskim domu · Discover Spot · I pies, i wydra · Olinek Okrąglinek · Out of the Box · Kubusiowe opowieści · Stanley · The Wiggles · JoJo z cyrku · Opowieści z Kręciołkowa · Breakfast with Bear · Jasiek i Tyćki · Mali Einsteini · Klub przyjaciół Myszki Miki · Złota Rączka · Ooh, Aah and You · Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś · Zajączkowo · Poruszamy wyobraźnię · Agent specjalny Oso · Gdzie jest mysz? · Przystanek dżungla · Złota Rączka: Szkółka naprawiania
Jake i piraci z Nibylandii · Klinika dla pluszaków · Kubusiowe opowieści o przyjaźni · Jej Wysokość Zosia · Henio Tulistworek · Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie · Miles z przyszłości · Złotowłosa i Miś · Lwia Straż · Miki i raźni rajdowcy · Bingo i Rolly w akcji · Fancy Nancy Clancy · Vampirina · MapeciątkaMyszka Miki: Frajdomek
Disney+:
Seriale fabularne: High School Musical: Serial · The Mandalorian · Dziennik przyszłej pani prezydent · Ziemia u Neda · Teraz Muppety! · Podbój kosmosu · Potężne kaczory: Sezon na zmiany · Drużyna · WandaVision · Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta · Falcon i Zimowy Żołnierz · Turner i HoochDoogie Kameāloha, lekarka · Loki · Nic strasznego · Muppety w Nawiedzonym DworzeRównoległy wymiarHawkeyeWeekend Family

Seriale animowane: Sztuciek się pytaCudowny świat MikiegoGwiezdne wojny: Parszywa ZgrajaPotworna robotaA gdyby...?Olaf przedstawiaSzalone przygody AsaEpoka lodowcowa: Opowieści Scrata


Filmy fabularne: Timmy Fiasco: Błędy się zdarzająZakochany kundelTogoGwiazdkaNoelleArtemis Fowl · Jedyny i niepowtarzalny IvanMagiczne wakacjeTajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i BraciChmuryWróżka potrzebna od zarazLinia obronyCzarna PięknośćFlora i UlissesCruellaŚwięta na okrągłoNareszcie sam w domuFałszywa dwunastka


Filmy animowane: Fineasz i Ferb: Fretka kontra WszechświatLEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygodaDziennik cwaniaczkaEpoka lodowcowa: Przygody dzikiego Bucka


Filmy krótkometrażowe: SparkShorts (odcinki Nowa, Głębia, Wzloty i Out) • Krótko mówiąc (odcinki Kałuże, Koleje losu i Aport) • Przygody nocnej lampkiBył sobie bałwan · Pluszowe gadki Bunia i KwakaMit: Opowieści z Krainy lodu22 kontra ZiemiaLaunchpadDobry, Bart i LokiGwiezdne Wojny: WizjeCiao AlbertoSimpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego
Międzynarodowe produkcje Disneya:
Seriale animowane: Arjun – Prince of Bali (Indie) • Astra Force (Indie) • A.T.O.M. Alpha Teens on Machines (Francja) • Chorr Police (Indie) • Galactik Football (Francja/Irlandia (3 sezon)) • Howzzattt (Indie) • Marvel Anime (Blade, Iron Man, Wolverine, X-Men) (Japonia) • Marvel Disk Wars: The Avengers (Japonia) • Marvel Future Avengers (Japonia) • Miraculum: Biedronka i Czarny Kot (Francja/Japonia/Korea Południowa) • ŌBAN Star Racers (Francja/Japonia) • Odlotowe agentki (Francja/Kanada) • Pidżamersi (Francja/Wielka Brytania) • Robin Hood – Draka w Sherwood (Indie/Francja/Niemcy/Włochy) • RoboDz (Japonia) • Stich! (Japonia) • Stich i Ai (Chiny) • Super Robot Monkey Team Hyper Force Go! (USA/Japonia) • W.I.T.C.H. Czarodziejki (Włochy)

Seriale fabularne: Alex i spółka (Włochy) • Als De Bel Gaat (Belgia/Holandia) • Bia (Argentyna) • Break Time Masti Time (Indie) • Cambio de Clase (Hiszpania) • Cuando toca la campana (Argentyna) • Do dzwonka (Polska) • Do dzwonka Café (Polska) • Gdy zadzwoni dzwonek (USA) • Gdy zadzwoni dzwonek (Australia) • Gdy zadzwoni dzwonek (Wielka Brytania) • Gdy zadzwoni dzwonek (Singapur) • Jake i Blake (Argentyna) • Jedenastka (Argentyna) • Kè jiān hǎo shíguāng (Chiny) • Kè jiān hǎo shíguāng Yī nián Èr bān (Tajwan) • Kurze Pause (Niemcy) • Lato w mieście (Izrael) • Mój kumpel duch (Niemcy) • Når klockan ringer (Norwegia/Szwecja) • Penny z M.A.R.Sa (Włochy) • Prikoly na peremenke (Rosja) • Quando Toca o Sino (Brazylia) • Quelli dell'intervallo (Włochy) • Równoległy wymiar (Francja) • Snowdrop (Korea Południowa) • Soy Luna (Argentyna) • Taniec rządzi (Indie) • The Yasumi Jikan (Japonia) • Trop la Classe (Francja) • Violetta (Hiszpania/Argentyna) • Waktu Rehat (Malezja) • Zaplątani w czasie (Argentyna) • Zil Çalınca (Turcja) • Znajdź mnie w Paryżu (Francja)


Filmy fabularne: Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców (Włochy) • Any Body Can Dance 2 (Indie) • Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga (Niemcy) • Czarodziejka Lili: Podróż do Mandolanu (Niemcy/Belgia/Hiszpania/Indie) • Czarodziejka Lili ratuje święta (Niemcy) • Dangal (Indie/USA) • Dwie dwójki to czwórka (Indie) • Fuksja – mała czarodziejka (Holandia) • Taare Zameen Par (Indie) • Jagga Jasoos (Indie) • Khoobsurat (Indie) • Księga mistrzów (Rosja) • Luck Luck Ki Baat (Indie) • Matka i córka: Droga do marzeń (Francja) • Once Upon a Warrior (Indie) • Ostatni bohater (Rosja) • Ostatni bohater: Korzeń zła (Rosja) • Ostatni bohater: Posłaniec Ciemności (Rosja) • Szlak pandy (Chiny) • Tajemnica magicznej dyni (Chiny) • Tini: Nowe życie Violetty (Argentyna/Włochy) • Viva High School Musical Argentyna (Argentyna) • Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek (Meksyk) • Zokkomon (Indie)


Filmy animowane: Arjun: Książę-wojownik (Indie) • Avengers Confidental: Czarna Wdowa i Punisher (USA/Japonia) • Iron Man: Technovore powstaje (USA/Japonia) • Roadside Romeo (Indie)

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Advertisement