Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki


Miraculum: Biedronka i Czarny Kot (fr. Miraculous, les aventures de Ladybug et Chat Noir, 2015-??) – francusko-koreańsko-japoński serial animowany.

Premiera serialu w Polsce odbyła się 6 grudnia 2015 roku na kanale Disney Channel (zapowiedź serialu), emisja również na kanale Disney XD (19 grudnia 2015 roku). Regularna emisja serialu rozpoczęła się 8 lutego 2016 roku na kanale Disney Channel.

Fabuła

Seria 1

Marinette i Adrien to dwoje nastolatków, którzy się wyróżniają: zostali wybrani, aby chronić Paryż od zła! Powierzono im ważną misję – ochrona przed Akumami, stworzeniami odpowiedzialnymi za przekształcanie normalnych ludzi w super-złoczyńców. Biorąc udział w przygodach, dwoje nastolatków staje się super-bohaterami: Marinette zmienia się w Biedronkę, a Adrien w Czarnego Kota. Ale Biedronka i Czarny Kot nie znają swoich tożsamości. Marinette nie zdaje sobie sprawy, że pod kostiumem Czarnego Kota skrywa się Adrien, jej sekretny ukochany. Podobnie Adrien nie wie, że Biedronka to tak naprawdę Marinette – jedna z dziewcząt z jego klasy.

Seria 2

Dwójka nowych uczniów dołącza do szkoły i zawraca w głowie Marinette oraz Adrienowi: Kagami i Luka. Mistrz Fu, uzdrowiciel Kwami oraz Strażnik Miraculów, odkrywa nowe moce Miraculów, a także powierza Biedronce zadanie – wybór, komu powierzyć Miracula. Wybór pada na Królową Pszczół, Rudą Kitkę oraz Pancernika, którzy od czasu do czasu stają się super-bohaterami, podczas szczególnie trudnych misji i zadań. Biedronka i Czarny Kot zyskują nowych sojuszników oraz nowe moce. Wszystko po to, aby zniweczyć straszny plan, który Władca Ciem „przygotowuje od dawna i zamierza wcielić go w życie.

Seria 3

Końcem końców Marinette i Adrien zostają przyjaciółmi. Jednak uczennica odkrywa, że wyznanie uczuć swojemu przyjacielowi nie jest takie proste, jak się wydaje, a wręcz przeciwnie! Biedronka i Czarny Kot zdobywają nowe moce oraz sojuszników, których mogą wezwać, gdy wymagać będzie tego sytuacja, a walka z Władcą Ciem staje się coraz cięższa i cięższa. Ich odwieczny wróg również staje się silniejszy i może liczyć na pomoc swojej sojuszniczki – Mayury, super-złoczyńcy zdolnej do tworzenia sprzymierzeńców dla zakumizowanych super-złoczyńców.

Obsada

Postać Głos (wersja koreańska) Głos (wersja francuska) Głos (wersja angielska)
Marinette Dupain-Cheng / Biedronka Yeo Min-jeong Anouck Hautbois Cristina Vee
Adrien Agreste / Czarny Kot Nam Doh-hyeong Benjamin Bollen Bryce Papenbrook
Gabriel Agreste / Władca Ciem Hong Shi-ho Antoine Tomé Keith Silverstein
Tikki Chang Eun-sook Marie Nonnenmacher Mela Lee
Plagg Jun Tae-yul Thierry Kazazian Max Mittelman
Alya Césaire / Ruda Kitka Kim Eun-ah Fanny Bloc Carrie Keranen
Nino Lahiffe / Pancernik Hong Bum-ki Alexandre Nguyen Ben Diskin
Chloé Bourgeois / Królowa Pszczół Jun Hae-ri Marie Chevalot Selah Victor

Wersja polska

Serie I-IV

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA / IYUNO•SDI GROUP

Reżyseria: Marek Robaczewski

Dialogi: Elżbieta Pruśniewska

Teksty piosenek: Renata Wojnarowska (czołówka)

Kierownictwo muzyczne:

Dźwięk:

W wersji polskiej udział wzięli:

  • Marta DobeckaMarinette Dupain-Cheng / Biedronka
  • Maksymilian Bogumił
    • Adrien Agreste / Czarny Kot,
    • Felix Graham de Vanily (odc. 75)
  • Marta Dylewska-Kocięcka
    • Alya Césaire,
    • Juleka Couffaine (odc. 34),
    • Alix Kubdel (odc. 35),
    • Fluff (odc. 49),
    • Lekarka (odc. 76),
    • Xuppu (odc. 84 – część kwestii)
  • Otar SaralidzeNino Lahiffe (odc. 2, 4, 8-9, 11-12, 15-16, 19, 21, 23-27, 29-31, 34-35, 37, 39-42, 47, 50-53, 55, 57, 60-62, 64-66, 68-69, 72-73, 75, 78, 86, 89)
  • Jacek Król
    • Gabriel Agreste (nie dubbinguje Władcy Ciem / Kolekcjonera / Władcy Mroku),
    • Alec Cataldi (odc. 1),
    • André Bourgeois, burmistrz Paryża (odc. 9, 11),
    • Otis Césaire (odc. 16)
  • Michał KonarskiGabriel Agreste / Władca Ciem / Kolekcjoner / Władca Mroku (wszystkie kwestie Władcy Ciem, Kolekcjonera i Władcy Mroku; część kwestii Gabriela Agresta w odc. 45)
  • Milena Suszyńska-Dziuba
    • Chloé Bourgeois,
    • Pollen (odc. 45, 48, 50),
    • Vesperia (odc. 88)
  • Agata Paszkowska
    • Tikki,
    • Juleka Couffaine (odc. 19, 26, 57, 70, 79, 81, 89)
  • Mateusz WeberPlagg
  • Anna Sztejner
    • Nathalie Sancoeur / Mayura (odc. 2, 6, 9, 23-26, 44-45, 50-51, 57, 60, 61 – wszystkie kwestie Nathalie Sancoeur, nie dubbinguje Mayury, 65, 67, 69, 72-80, 91-92),
    • Nadja Chamack (oprócz odc. 6)

W pozostałych rolach:

  • Karolina Bacia
    • Sabrina Raincomprix,
    • Mylène Haprèle (większość odcinków),
    • Nooroo (odc. 22, 69, 76, 79),
    • Alix Kubdel (odc. 32, 46, 57, 63, 66-68, 70-72, 74, 81, 85-86, 89),
    • Ella Césaire (odc. 38, 50, 69, 92),
    • Etta Césaire (odc. 38, 50, 69, 92),
    • Chłopiec (odc. 65)
  • Katarzyna Łaska
    • Sabine Cheng (oprócz odc. 14),
    • Nadja Chamack (odc. 6),
    • Arlette (odc. 28),
    • Penny Rolling (odc. 38),
    • Xuppu (odc. 79, 84 – część kwestii, 86, 92, 96),
    • Mullo (odc. 84 – część kwestii)
  • Tomasz Steciuk
    • Tom Dupain (oprócz odc. 5),
    • Właściciel stoiska (odc. 96)
  • Karol Wróblewski
    • Armand D’Argencourt,
    • Roger Raincomprix (oprócz odc. 52),
    • Fotograf Vincent (odc. 1, 19),
    • Ivan Bruel (odc. 12, 17),
    • Lokaj Jean (odc. 31, 37, 48, 51),
    • Albert (odc. 39),
    • Pilot helikoptera (odc. 45),
    • Roaar (odc. 49)
  • Magdalena Krylik
    • Rose Lavillant (oprócz odc. 24),
    • Penny Rolling (odc. 12, 20-21),
    • Mayura (odc. 61; tylko poza kostiumem – nie dubbinguje Nathalie Sancoeur),
    • Caline Bustier (odc. 65 – część kwestii),
    • Kaalki (odc. 65),
    • Kobieta (odc. 65),
    • Nicole (odc. 65),
    • Pasażerka (odc. 65),
    • Max Kanté (jedna kwestia w odc. 66),
    • Mireille Caquet (odc. 70),
    • Pollen (odc. 77, 86, 96)
  • Marek Robaczewski
    • Dyrektor Damokles,
    • Żołnierzyk #2 (odc. 64)
  • Izabela DąbrowskaPani Mendelejew
  • Mateusz Narloch
    • Kim Chiên Lê,
    • Nathanaël Kurtzberg (odc. 12 – jedna kwestia)
    • Jagged Stone (odc. 14, 17, 20-21, 25, 31, 63, 77, 79-80, 96),
    • Przechodzień (odc. 54),
    • Mężczyzna w filmie (odc. 81)
  • Karolina GackowskaManon Chamack (odc. 1, 18, 28)
  • Aleksandra Radwan
    • Aurora Beauréale (odc. 1),
    • Poczta głosowa (odc. 9),
    • Sabine Cheng (odc. 14),
    • Mylène Haprèle (odc. 17, 19),
    • Lila Rossi (odc. 24, 50-51, 53, 60-61, 68, 76)
  • Sebastian Cybulski
    • Nathanaël Kurtzberg (odc. 2, 11, 17-18, 46),
    • Jalil Kubdel (odc. 3, 15, 51),
    • Chris (odc. 19),
    • Jean Duparc (odc. 29),
    • Strażak (odc. 60),
    • Sass (odc. 63, 84, 96),
    • Markov (odc. 65, 68, 72, 75, 89),
    • Marc (odc. 68),
    • Longg (odc. 70, 77-78, 96),
    • Lokaj Jean (odc. 72),
    • Nino Lahiffe (odc. 80, 88, 91-92, 95),
    • Asystent (odc. 86),
    • Markov (odc. 89)
  • Sebastian PerdekOjciec (odc. 2)
  • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
    • Caline Bustier (odc. 3, 11, 14, 21, 41, 65, 88-89, 96),
    • Marlena Césaire (odc. 8, 11),
    • Opiekunka (odc. 22),
    • Gina Dupain (odc. 55),
    • Marianne Lenoir (odc. 78)
  • Wiktoria WolańskaJuleka Couffaine (odc. 5)
  • Sebastian Machalski
    • Max Kanté (odc. 5, 11, 16-17, 65, 68, 72, 75, 78, 86, 89, 91),
    • Théo Barbot (odc. 8),
    • Kamerzysta (odc. 14),
    • XY (odc. 20, 59),
    • Simon (odc. 23),
    • Philippe (odc. 43),
    • Wayzz (odc. 47, 49, 79, 81-82, 84, 91-92, 96)
  • Michał Podsiadło
    • Xavier Ramier (odc. 6, 80, 82),
    • Bob Roth (odc. 31, 59),
    • Thomas Astruc (odc. 54),
    • Żołnierzyk #1 (odc. 64),
    • Rycerz (odc. 84),
    • Jean-Pierre Montalain (odc. 86)
  • Zuzanna GaliaAlix Kubdel (odc. 11)
  • Bartosz Wesołowski
    • Fred Haprèle (odc. 11),
    • Chłopak (odc. 19),
    • Portier (odc. 21-22),
    • Ivan Bruel (odc. 29, 42),
    • Alec Cataldi (odc. 31, 35, 59, 66, 76, 80, 91, 96),
    • Pasażer (odc. 45),
    • Pasażer (odc. 65),
    • Dozorca parku (odc. 72),
    • Théo Barbot (odc. 73)
  • Marta KurzakAlix Kubdel (odc. 12, 14, 16-17)
  • Krzysztof Cybiński
    • Tom Dupain (odc. 5),
    • André Bourgeois, burmistrz Paryża (odc. 14, 17, 19, 21, 23, 25, 31, 35, 41-46, 48, 50-51, 77-78, 80, 85-86, 88),
    • Pasażer metra (odc. 56),
    • Generał Misiewski (odc. 64)
  • Artur Kaczmarski
    • Nauczyciel (odc. 12),
    • Fred Haprèle (odc. 13),
    • Pan Kubdel (odc. 15-16)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Sarah (odc. 13, 19),
    • Marlena Césaire (odc. 14),
    • Gina Dupain (odc. 34)
  • Kamil Pruban
    • Alec Cataldi (odc. 14, 18),
    • Lokaj Jean (odc. 30, 61, 69),
    • Fotograf Vincent (odc. 32),
    • Markov (odc. 37),
    • Ivan Bruel (odc. 41, 50, 53, 59, 72, 80, 88-89),
    • Budzik (odc. 50),
    • Ochroniarz (odc. 54),
    • Żołnierz (odc. 56),
    • Dinozaur (odc. 64),
    • Pułkownik Hau-hau (odc. 64),
    • Simon Grimault (odc. 65, 72),
    • Kierowca autobusu (odc. 67),
    • Samochód (odc. 70),
    • Klient piekarni (odc. 76),
    • Klient (odc. 77),
    • Bob Roth (odc. 80, 82, 86, 95),
    • As Prawdy (odc. 80),
    • Lektor reklamy (odc. 88)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Lalkarka (odc. 18),
    • Mama Augusta (odc. 32),
    • Właścicielka Wąsika (odc. 39),
    • Clara Contard (odc. 50),
    • Mama Lili Rossi (odc. 50),
    • Clara Nightingale (odc. 50 – część kwestii),
    • Amelie Graham de Vanily (odc. 75),
    • Marianne Lenoir (odc. 84)
  • Janusz Wituch
    • Mistrz Wang Fu (oprócz odc. 26),
    • Bob Roth (odc. 20),
    • André (odc. 29, 32, 34, 67, 72, 77, 95-96),
    • Strażak (odc. 30)
  • Karol Osentowski
    • Vincent Aza (odc. 21),
    • Książę Ali (odc. 22),
    • Chris (odc. 71)
  • Robert Tondera
    • Mistrz Wang Fu, strażnik Miraculum (odc. 26),
    • Roland, dziadek Marinette (odc. 55)
  • Ewa Prus
    • Aurora Beauréale (odc. 28),
    • Tomoe Tsurugi (odc. 33)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Auguste (odc. 32, 61),
    • Mama Augusta (odc. 61),
    • Aurora Beauréale (odc. 69-70),
    • Daizzi (odc. 79, 84-85, 91),
    • Kobieta (odc. 91)
  • Marta Markowicz
    • Kagami Tsurugi (odc. 33, 43, 60, 63, 70, 77-78, 80, 82, 91),
    • Kaalki (odc. 49),
    • Daizzi (odc. 49),
    • Lekarka (odc. 56),
    • Clara Contard (odc. 67, 86, 92),
    • Nora „Anansi” Césaire (odc. 69),
    • Fluff (odc. 71, 82, 91, 96),
    • Véronique (odc. 73),
    • Mullo (odc. 79, 84 – część kwestii, 88, 91),
    • Kobieta w filmie (odc. 81),
  • Magdalena WasylikClara Nightingale (odc. 35)
  • Piotr Tołoczko
    • Kierownik castingu (odc. 35),
    • Widz w kinie (odc. 36),
    • Alec Cataldi (odc. 39),
    • Strażak (odc. 39)
  • Szymon Roszak
    • Dozorca w parku (odc. 36),
    • Wayhem (odc. 36),
    • Markov (odc. 40)
  • Magdalena Herman-Urbańska
    • Penny Rolling (odc. 36),
    • Kelnerka (odc. 53),
    • Mama Quentina (odc. 53),
    • gwary i epizody (odc. 53, 55, 59-61, 68, 70-71)
  • Waldemar BarwińskiWayzz (odc. 38)
  • Anna Wodzyńska
    • Clara Contard (odc. 39),
    • Dziewczynka (odc. 52),
    • Mama Maksa (odc. 65),
    • Barkk (odc. 79, 81, 84),
    • Zoé Lee (odc. 85-86),
    • Ryuko (odc. 88),
    • Lektorka reklamy (odc. 88),
    • Ruda Kitka (odc. 95),
    • Dziewczynka (odc. 95)
  • Aleksandra BatkoOndine (odc. 40)
  • Anna Szymańczyk
    • Anarka Couffaine (odc. 42, 63, 79),
    • Nora „Anansi” Césaire (odc. 47, 88, 92),
    • Sarah (odc. 80)
  • Damian Kulec
    • Luka Couffaine (odc. 43, 57, 59, 63, 75, 77-79, 85, 91, 96),
    • Marc (odc. 46),
    • Xuppu (odc. 72),
    • Woźny (odc. 80),
    • Mężczyzna (odc. 85),
    • Fred Haprèle (odc. 88)
  • Beata Wyrąbkiewicz
    • Audrey Bourgeois,
    • Ziggy,
    • Clara Nightingale (odc. 50 – część kwestii),
    • Mama dziewczynki (odc. 51),
    • Trixx (odc. 51),
    • Aptekarka (odc. 56),
    • Spikerka (odc. 56),
    • Caline Bustier (odc. 62),
    • Dron-kelner (odc. 65),
    • Telefon Adriena (odc. 75),
    • Stompp (odc. 78),
    • Roarr (odc. 78-79, 91, 96),
    • Fluff (odc. 84)
  • Weronika Łukaszewska
    • Pollen (odc. 44, 49),
    • Barkk (odc. 49),
    • Stompp (odc. 49)
  • Mateusz Kwiecień
    • Rowerzysta (odc. 46),
    • Strażak (odc. 88)
  • Brygida TurowskaPiaskowy chłopiec (odc. 49)
  • Bożena Furczyk
    • Marlena Césaire (odc. 52),
    • Chłopiec (odc. 52)
  • Bartosz Martyna
    • Roger Raincomprix (odc. 52),
    • Ojciec (odc. 52)
  • Paweł WiśniewskiMikołaj (odc. 52)
  • Beata Jankowska-Tzimas
    • Tomoe Tsurugi (odc. 54, 56, 60, 70, 80, 82),
    • Chłopiec (odc. 53),
    • Przedszkolak (odc. 53),
    • Chris (odc. 64),
    • Poczta głosowa (odc. 65),
    • Kaalki (odc. 79, 85, 91, 96)
  • Dominika Kachlik
    • Kobieta (odc. 53),
    • gwary i epizody (odc. 53, 55, 59-61, 68, 70-71)
  • Julia Łukowiak
    • Majestia (odc. 54),
    • Przedszkolanka (odc. 54),
    • Marianne Lenoir (odc. 56),
    • Gra (odc. 70)
  • Wojciech Chorąży
    • Lektor zwiastuna filmu (odc. 54),
    • Reżyser (odc. 62),
    • Kierowca (odc. 62),
    • Mikołaj (odc. 64)
  • Krzysztof Rogucki
    • Gilbert, dostawca mąki (odc. 55),
    • Nathanaël Kurtzberg (odc. 68),
    • gwary i epizody (odc. 53, 55, 59-61, 68, 70-71)
  • Paulina Łaba
    • Duusu (odc. 57, 76),
    • Vivica (odc. 63)
  • Jan Staszczyk
    • Ochroniarz #1 (odc. 59),
    • gwary i epizody (odc. 53, 55, 59-61, 68, 70-71)
  • Jakub Kondrat
    • Ochroniarz #2 (odc. 59),
    • gwary i epizody (odc. 53, 55, 59-61, 68, 70-71)
  • Mikołaj KlimekŻarłok (odc. 67)
  • Karol Jankiewicz
    • Wayhem (odc. 72)
    • Vincent / Giuseppe (odc. 76)
  • Katarzyna MogielnickaManon Chamack (odc. 73)
  • Klaudia Kuchtyk
    • Trixx (odc. 79, 81-82, 84, 91-92),
    • Duusu (odc. 79),
    • Taksówkarka (odc. 85),
    • Polymouse (odc. 88)
    • Marlena Cesaire (odc. 92)
  • Konrad „Olchuś” OlchawaLokaj Jean (odc. 80, 85)
  • Bartosz Bednarski
    • Wayhem (odc. 82, 88),
    • Pancernik (odc. 88)
    • Dozorca (odc. 93),
    • Pracownik agencji (odc. 93),
    • Widz (odc. 93),
    • Mężczyzna (odc. 94),
    • Kierowca #1 (odc. 97),
    • Pilot (odc. 97),
    • Śmieciarz (odc. 97),
    • Mężczyzna #2 (odc. 99)
  • Przemysław GlapińskiHarry Clown (odc. 83)
  • Szymon Mysłakowski
    • Mistrz Su-Han (odc. 84),
    • Thomas Astruc (odc. 86)
  • Zuzanna Saporznikow
    • Kagami Tsurugi (odc. 93),
    • Clara Contard (odc. 97, 100),
    • System (odc. 98),
    • Spikerka (odc. 102)
  • Łukasz Talik
    • Kierowca autobusu (odc. 93),
    • Rekinator (odc. 93),
    • Strażak (odc. 93),
    • André (odc. 94),
    • Kierowca #2 (odc. 97),
    • Kamerzysta (odc. 97),
    • Vincent (odc. 97)
  • Aleksandra NowickaSpikerka (odc. 94)
  • Angelika KurowskaAnne-Jeanne Théoxanne du Bocquale (odc. 94)
  • Małgorzata JaworskaAnne-Jeanne Théoxanne du Bocquale (odc. 95)
  • Lena Schimscheiner
    • Chłopiec (odc. 95),
    • gwary i epizody (odc. 53, 55, 59-61, 68, 70-71)
  • Krzysztof TymińskiChris (odc. 97)
  • Alicja Warchocka - Manon Chamack (odc. 97)
  • [[Jadwiga Gryn - Lektorka (odc. 98)
  • Karol Dziuba - Kontroler biletów (odc. 98)
  • Karolina Gibowska - Joanna D'Arc (odc. 100)
  • Bruno Owsikowski - Żabcio (odc. 103-104)
  • Joanna Kuberska
  • Martyna Trawczyńska
  • Katarzyna Traczyńska
  • Robert Mazurek
  • Michał Tomala
  • Olaf Kiewicz
  • Katarzyna Wincza
  • Mateusz Łapka
  • Oskar Stoczyński

i inni

Wykonanie piosenek:

  • „Miraculum”: Lanberry, Kuba Jurzyk (czołówka w odc. 1-78)
  • „Miraculum”: Małgorzata Nakonieczna, Kuba Jurzyk (czołówka w odc. 79-82, 84-86, 89, 91)
  • „Koty fajne są”: Magdalena Krylik (odc. 42)
  • „Marinette & the Bakery”: Katarzyna Owczarz, Marta Dylewska, Piotr Gogol, Milena Suszyńska-Dziuba, Tomasz Steciuk, Katarzyna Łaska, Bożena Furczyk (odc. 52)
  • „Cat in the Night”: Maksymilian Bogumił (odc. 52)
  • „Brand New Day”: Maksymilian Bogumił, Mateusz Weber (odc. 52)
  • „The Boy That I Secretly Love”: Katarzyna Owczarz (odc. 52)
  • „Bad Santa Claws”: Paweł Wiśniewski (odc. 52)
  • „We All Have the Right”: Maksymilian Bogumił (odc. 52)
  • „Zjawiają się jednorożce” (wersja 1): Magdalena Krylik (odc. 59)
  • „Zjawiają się jednorożce” (wersja 2): Magdalena Krylik (odc. 90, 100)

Lektor: Artur Kaczmarski

Odcinki specjalne

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA

Reżyseria: Marek Robaczewski

Dialogi: Elżbieta Pruśniewska

W wersji polskiej udział wzięli:

i inni

Lektor: Artur Kaczmarski

Spis odcinków

Premiera №1 №2 Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
06.12.2015 001 001 Nawałnica Stormy Weather
08.02.2016 002 002 Bańkor The Bubbler
11.02.2016 003 005 Faraon The Pharaoh
16.02.2016 004 007 Lady Wifi Lady Wifi
10.02.2016 005 004 Czasołamaczka Timebreaker
15.02.2016 006 006 Pan Gołąb Mr. Pigeon
17.02.2016 007 008 Ilustrachor The Evillustrator
18.02.2016 008 009 Arcyglina Rogercop
09.02.2016 009 003 Kotowtór Copycat
23.02.2016 010 011 Mroczny Amor Dark Cupid
22.02.2016 011 010 Postraszycielka Horrificator
11.04.2016 012 012 Czarny Miecz Darkblade
12.04.2016 013 013 Mim The Mime
13.04.2016 014 014 Kung Zup Kung Food
18.04.2016 015 016 Gracz Gamer
20.04.2016 016 018 Panterman Animan
09.09.2016 017 024 Antybiedrona Antibug
21.04.2016 018 019 Lalkarka The Puppeteer
07.09.2016 019 022 Reflekta Reflekta
06.09.2016 020 021 Diablo Rockman Guitar Villain
08.09.2016 021 023 Pixelator Pixelator
14.04.2016 022 015 Wonna Księżniczka Princess Fragrance
05.09.2016 023 020 Simon mówi Simon Says
29.10.2016 024 026 Lisica Volpina
12.09.2016 025 025 Biedronka i Czarny Kot (Początki – część 1) Ladybug & Cat Noir (Origins – Part 1)
19.04.2016 026 017 Kamienne Serce (Początki – część 2) Stoneheart (Origins – Part 2)
SERIA DRUGA
12.03.2018 027 028 Kolekcjoner The Collector
13.03.2018 028 029 Królowa Wizji Prime Queen
22.03.2018 029 036 Mrożownik Glaciator
14.03.2018 030 030 Miś Goryczek Despair Bear
12.11.2018 031 043 Komplikatorka Troublemaker
19.03.2018 032 033 Bobo-gigant Gigantitan
21.03.2018 033 035 Riposta Riposte
15.03.2018 034 031 Befana Befana
04.09.2018 035 039 Melo-bestia Frightningale
05.09.2018 036 040 Goridzilla Gorizilla
16.03.2018 037 032 Robotus Robostus
23.03.2018 038 037 Sapotiki Sapotis
020.03.2018 039 034 Mroczna Sowa The Dark Owl
06.09.2018 040 041 Syrena Syren
07.09.2018 041 042 Zombuziara Zombizou
03.09.2018 042 038 Kapitan Hardrock Captain Hardrock
13.11.2018 043 044 Mrożyciel Frozer
15.11.2018 044 046 Królowa stylu (Wielkie starcie – część pierwsza) Style Queen (Queen’s battle – Part 1)
16.11.2018 045 047 Królowa os (Wielkie starcie – część druga) Queen Wasp (Queen’s battle – Part 2)
14.11.2018 046 045 Rewersor Reverser
21.11.2018 047 049 Anansi Anansi
20.11.2018 048 048 Dyktatyran Malediktator
22.11.2018 049 050 Piaskowy chłopiec Sandboy
31.05.2019 050 051 Asystura (Dzień bohaterów – część 1) Catalyst (Heroes’ Day – Part 1)
31.05.2019 051 052 Mayura (Dzień bohaterów – część 2) Mayura (Heroes’ Day – Part 2)
06.12.2017 052 027 Mikołajdak Santa Claws
SERIA TRZECIA
04.11.2019 053 053 Kameleon Chameleon
05.11.2019 054 054 Animaestro Animaestro
06.11.2019 055 055 Piekarix Bakerix
07.11.2019 056 056 Cofelia Backwarder
19.11.2019 057 064 Reflekdoll Reflekdoll
08.11.2019 058 057 Tatołak Weredad
11.11.2019 059 058 Cichoszał Silencer
12.11.2019 060 059 Oni-Chan Oni-Chan
13.11.2019 061 060 Miraculia Miraculer
14.11.2019 062 061 Amnezjo Oblivio
20.11.2019 063 065 Desperata Desperada
15.11.2019 064 062 Król zabawek Christmaster
22.11.2019 065 067 Rakieta Startrain
25.11.2019 066 068 Łowca Kwami Kwamibuster
26.11.2019 067 069 Żarłok Feast
27.11.2019 068 070 Gracz 2.0 Gamer 2.0
18.11.2019 069 063 Nawałnica 2 Stormy Weather 2
28.11.2019 070 071 Ikari Gozen Ikari Gozen
29.11.2019 071 072 Grafficzas Timetagger
02.12.2019 072 073 Imprezowicz Party Crasher
21.11.2019 073 066 Lalkarka 2 The Puppeteer 2
03.12.2019 074 074 Biały Kot Cat Blanc
04.12.2019 075 075 Felix Félix
05.12.2019 076 076 Biedronka Ladybug
06.12.2019 077 077 Połykacz serc (Starcie Miraculów – część 1) Heart Hunter (The Battle of the Miraculous – Part 1)
06.12.2019 078 078 Królowa Miraculów (Starcie Miraculów – część 2) Miracle Queen (The Battle of the Miraculous – Part 2)
ODCINKI SPECJALNE - Świat Miraculum
19.12.2020 S01 S01 Zjednoczeni herosi w Nowym Jorku Miraculous World: New York – United HeroeZ
29.05.2021 S02 S02 Smoczyca z Szanghaju Miraculous World: Shanghai, The Legend of Ladydragon
S03 S03 TBA Miraculous World: Rio de Janeiro
S04 S04 TBA Miraculous World: Africa
S05 S05 TBA Miraculous World: London
S06 S06 TBA Miraculous World: Japan
SERIA CZWARTA
04.10.2021 079 079 Prawdomówny Truth
05.10.2021 080 080 Antyblaga Lies
06.10.2021 081 081 Sekretny Gang Gang of Secrets
07.10.2021 082 082 Pan Gołąb nr 72 Mr. Pigeon 72
06.04.2022 083 099 TBA Psycomedian
08.10.2021 084 083 Wściekły Fu Furious Fu
11.10.2021 085 084 Zdeptucha Sole Crusher
12.10.2021 086 085 Królowa Bananów Queen Banana
04.04.2022 087 097 TBA Gabriel Agreste
20.10.2021 088 091 Megapijawa Mega Leech
13.10.2021 089 086 Otchłań Wyrzutów Guiltrip
30.03.2022 090 094 Kroko-wrogo Crocoduel
14.10.2021 091 087 Optigami Optigami
15.10.2021 092 088 Emobańkor Sentibubbler
31.03.2022 093 095 Mrożownik 2 Glaciator 2
01.04.2022 094 096 Hack-San Hack-San
18.10.2021 095 089 Łzoczyńca Rocketear
19.10.2021 096 090 Spełniacz Marzeń Wishmaker
28.03.2022 097 092 Prosteusz Simpleman
7.04.2022 098 100 TBA Qilin
29.03.2022 099 093 TBA Dearest Family
05.04.2022 100 098 Efemeryd Ephemeral
08.04.2022 101 101 TBA Kuro Neko
11.04.2022 102 102 TBA Penalteam
12.04.2022 103 103 TBA Risk (Shadow Moth's Final Attack - Part 1)
13.04.2022 104 104 TBA Strikeback (Shadow Moth's Final Attack - Part 2)
ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE
K01 K01 Miraculous Secrets:Marinette in Paris
K02 K02 Miraculous Secrets:Marinette and Fashion
K03 K03 Miraculous Secrets:Ladybug as seen by Adrien
K04 K04 Miraculous Secrets:Ladybug
K05 K05 Miraculous Secrets:Adrien's Double Life
K06 K06 Miraculous Secrets:Marinette and Alya
K07 K07 Miraculous Secrets:Marinette's Double Life
K08 K08 Miraculous Secrets:Cat Noir as seen by Marinette
K09 K09 Miraculous Secrets:My Birthday Party
K10 K10 Miraculous Secrets:Marinette and Adrien
K11 K11 Miraculous Secrets:Master Fu
K12 K12 Miraculous Secrets:Tikki
K13 K13 Miraculous Secrets:Plagg
K14 K14 Miraculous Secrets:Friends
K15 K15 Miraculous Secrets:Nino
K16 K16 Miraculous Secrets:Max
K17 K17 Miraculous Secrets:Mylène
K18 K18 Sekrety Miraculum:Rose Miraculous Secrets:Rose
K19 K19 Sekrety Miraculum:Alix Miraculous Secrets:Alix
K20 K20 Sekrety Miraculum:Sabrina Miraculous Secrets:Sabrina
K21 K21 Miraculous Secrets:Ivan
K22 K22 Miraculous Secrets:Gabriel
K23 K23 Miraculous Secrets:Nathaniel & Marc
K24 K24 Miraculous Secrets:Marinette as seen by Chloé
K25 K25 Miraculous Secrets:Lila
K26 K26 Miraculous Secrets:Hawk Moth and the Akumatized Villains
K27 K27 Miraculous Secrets:Family
K28 K38 Miraculous Secrets:Kagami as seen by Marinette
K29 K29 Miraculous Secrets:Kagami as seen by Adrien
K30 K30 Miraculous Secrets:Luka as seen by Marinette
K31 K31 Miraculous Secrets:New Powers
K32 K32 Miraculous Secrets:New Heroes
K33 K33 Miraculous Secrets:Mayura and the Sentimonsters
K34 K34 Miraculous Secrets:Chloé as seen by Marinette
K35 K35 Miraculous Secrets:Nathalie as seen by Gabriel
K36 K36 Miraculous Secrets:Feelings

Legenda

  • №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej
  • №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej
Disney-channel-new2015.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Disney Channel:
Good Morning, Mickey! · Welcome to Pooh Corner · You and Me Kid · Contraption · EPCOT Magazine · Kaczor Donald przedstawia · Symbol · Disney Family Album · Dumbo's Circus · Videopolis · Good Morning, Miss Bliss · The All-New Mickey Mouse Club · Teen Win, Lose or Draw · The Secret of Lost Creek · Adventures in Wonderland

Flash Forward · Mad Libs · Going Wild with Jeff Corwin · Bug Juice · Off the Wall · Sławny Jett Jackson · To niesamowite · The Jersey · Totally Circus · Świat nonsensów u Stevensów · In a Heartbeat · Totally Hoops · Lizzie McGuire · The Proud Family · Kim Kolwiek · Totally in Tune · Świat Raven · Lilo i Stich · Dave the Barbarian · Filip z przyszłości · Brenda i pan Whiskers · Amerykański smok Jake Long · Nie ma to jak hotel · Maggie Brzęczymucha · Nowa szkoła króla · Hannah Montana · Wymiennicy · Shorty McShorts' Shorts · Cory w Białym Domu · Fineasz i Ferb · Czarodzieje z Waverly Place · Nie ma to jak statek · Słoneczna Sonny · Jonas · Powodzenia, Charlie! · Akwalans · Taniec rządzi · Take Two with Phineas and Ferb · Nadzdolni · Z innej beczki · Wkręty z górnej półki · Jessie · Austin i Ally · Wodogrzmoty Małe · Code: 9 · Blog na cztery łapy · Myszka Miki · Liv i Maddie · W tę i nazad · To nie ja · Win, Lose or Draw · Dziewczyna poznaje świat · K.C. nastoletnia agentka · Przyjaciółki od czasu do czasu · Obóz Kikiwaka · Następcy: Świat Potępionych · Rodzinka od środka · Bizaardvark · Elena z Avaloru · Zaplątani: Serial · Andi Mack · Hotel Transylvania: Serial · Raven na chacie · Zmykaj stąd, Jednorożcu! · Coop i Cami pytają świat · Ogarnij to! · Odjazdowa Layne · Sydney na Maksa · The Lodge · Tajemnice Sulphur Springs · Gabby Duran: galaktyczna opiekunkaMolly i Duch


Filmy fabularne: Światła PółnocyPrzygoda z mumiąSzczęściarzBrink!Miasteczko HalloweenDziewczyna XXI-go wieku • Can of Worms • MetamorfozaInteligentny domJohnny TsunamiGeniuszNie patrzcie pod łózkoOstatnie takie ranczoLeć, leć w przestworzaKolor przyjaźni • Alley Cats Strike • Rip Girls • Cud na drugim torzePrzyrodnia siostra z innej planety • Ready to Run • Quints • Moje drugie jaRandka z wampirem • Phantom of the Megaplex • Świąteczna zadyma w Los AngelesZenon: The ZequelDwanaście okrążeńIrlandzkie szczęście • Hounded • Jett Jackson: The Movie • Projekt „Jennie”Australijska przygoda • The Poof Point • Miasteczko Halloween: Zemsta KalabaraLewy MikołajZostać koszykarkąKadet KellyWyznania TruPoszlakaMożemy wygraćŚwiatło wieczneMiędzy ziemią a niebemJedno życzenieNa torzeŚwiat nonsensów u StevensówKonkurs kulinarnyCheetah Girls • Full-Court Miracle • Wirtualny ideałZapasy z życiemZenon: Z3Ucieczka z przedmieściaTygrysi rejsHalloweentown HighI wszystko jasne!Chłopięca przyjaźńI bądź tu mądraPieskie życieDwiedźmyHigh School MusicalPiękne mleczarkiWendy Wu: Nastoletnia WojowniczkaCzytaj i płaczCheetah Girls 2 • Return to Halloweentown • Wskakuj!Johnny Kapahala: Z powrotem na faliHigh School Musical 2Magiczny duet 2TajmiakiCamp RockViva High School Musical Meksyk: PojedynekCheetah Girls: Jeden światTatastrofaO, kurczę!Program ochrony KsiężniczekCzarodzieje z Waverly Place: FilmRandka z gwiazdąBrat zastępowyViva High School Musical ArgentynaCamp Rock 2: Wielki finałLiceum AvalonNie ma to jak bliźniaki: FilmLemoniada GadaBoska przygoda SharpayWymarzony luzerPowodzenia, Charlie: Szerokiej drogiNie-przyjacieleBunt FMLet It ShineDziewczyna kontra potwórTeen Beach MovieCloud 9ZaplikowaniLepszy modelPod włosTeen Beach 2NastępcyMoja niewidzialna siostra‎ • Nianie w akcjiZamianaNastępcy 2ZombiZakręcony piątekKim Kolwiek: FilmNastępcy 3Zombi 2Magia na opakMisja mumiaŚwięta na okrągłoMix


Filmy animowane: Kim Kolwiek: Szatański PlanThe Proud Family MovieFineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarzeZanim żyli długo i zaplątani
Disney XD:
Pupilek · Café MyszkaTeamo Supremo · The Weekenders · Byle do przerwyFillmore na tropiePower Rangers S.P.D. · Power Rangers: Mistyczna MocPower Rangers: Operacja OverdrivePower Rangers: Furia dżungliBujdy na resorach
Fineasz i Ferb · Aaron Stone · Yin Yang Yo! · Zeke i Luther · Ja w kapeli · Kick Strach się bać · Avengers: Potęga i moc · Para królów · Z kopyta · Szczury laboratoryjne · Mega Spider-Man · Motorcity · Tron: Rebelia · Randy Cunningham: Nastoletni Ninja · Crash & Bernstein · Avengers: Zjednoczeni · Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. · Oddział specjalny · W tę i nazad · 7K · Wodogrzmoty Małe · Star Wars: Rebelianci · Kirby Buckets · Penn Zero – bohater na pół etatu · Star Butterfly kontra siły zła · Poradnik zakręconego gracza · Kornisz i Fistach · Strażnicy Galaktyki · Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna · Walk the Prank · Lego Star Wars: Przygody Freemakerów · Robal z przyszłości · Główka pracuje · Prawo Milo Murphy'ego · Mech-X4 · Billy Dilley's Super-Duper Subterranean Summer · Kacze opowieści · Big Hero 6 · Big City Greens · Płazowyż · Sowi dom
Disney Junior:
Niedźwiedź w dużym niebieskim domu · Discover Spot · I pies, i wydra · Olinek Okrąglinek · Out of the Box · Kubusiowe opowieści · Stanley · The Wiggles · JoJo z cyrku · Opowieści z Kręciołkowa · Breakfast with Bear · Jasiek i Tyćki · Mali Einsteini · Klub przyjaciół Myszki Miki · Złota Rączka · Ooh, Aah and You · Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś · Zajączkowo · Poruszamy wyobraźnię · Agent specjalny Oso · Gdzie jest mysz? · Przystanek dżungla · Złota Rączka: Szkółka naprawiania
Jake i piraci z Nibylandii · Klinika dla pluszaków · Kubusiowe opowieści o przyjaźni · Jej Wysokość Zosia · Henio Tulistworek · Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie · Miles z przyszłości · Złotowłosa i Miś · Lwia Straż · Miki i raźni rajdowcy · Bingo i Rolly w akcji · Fancy Nancy Clancy · Vampirina · MapeciątkaMyszka Miki: Frajdomek
Disney+:
Seriale fabularne: High School Musical: Serial · The Mandalorian · Dziennik przyszłej pani prezydentZiemia u Neda · Teraz Muppety! · Podbój kosmosu · Potężne kaczory: Sezon na zmianyDrużynaWandaVisionTajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta · Falcon i Zimowy Żołnierz · Turner i HoochDoogie Kameāloha, lekarka · Loki · Nic strasznego · Muppety w Nawiedzonym DworzeRównoległy wymiarHawkeyeWeekend FamilyWyprawaObi-Wan KenobiOd zawsze jaMs. Marvel

Seriale animowane: Sztuciek się pytaCudowny świat MikiegoGwiezdne wojny: Parszywa ZgrajaPotworna robotaA gdyby...?Olaf przedstawiaSzalone przygody AsaEpoka lodowcowa: Opowieści Scrata


Filmy fabularne: Timmy Fiasco: Błędy się zdarzająZakochany kundelTogoGwiazdkaNoelleArtemis Fowl · Jedyny i niepowtarzalny IvanMagiczne wakacjeTajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i BraciChmuryWróżka potrzebna od zarazLinia obronyCzarna PięknośćFlora i UlissesCruellaŚwięta na okrągłoNareszcie sam w domuFałszywa dwunastkaChip i Dale: Brygada RR


Filmy animowane: Fineasz i Ferb: Fretka kontra WszechświatLEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygodaDziennik cwaniaczkaEpoka lodowcowa: Przygody dzikiego Bucka


Filmy krótkometrażowe: SparkShorts (odcinki Nowa, Głębia, Wzloty i Out) • Krótko mówiąc (odcinki Kałuże, Koleje losu i Aport) • Przygody nocnej lampkiBył sobie bałwan · Pluszowe gadki Bunia i KwakaMit: Opowieści z Krainy lodu22 kontra ZiemiaLaunchpadDobry, Bart i LokiGwiezdne Wojny: WizjeCiao AlbertoSimpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego
Międzynarodowe produkcje Disneya:
Seriale animowane: Arjun – Prince of Bali (Indie) • Astra Force (Indie) • A.T.O.M. Alpha Teens on Machines (Francja) • Chorr Police (Indie) • Galactik Football (Francja/Irlandia (3 sezon)) • Ghostforce (Francja/Korea Południowa/USA) • Howzzattt (Indie) • Marvel Anime (Blade, Iron Man, Wolverine, X-Men) (Japonia) • Marvel Disk Wars: The Avengers (Japonia) • Marvel Future Avengers (Japonia) • Miraculum: Biedronka i Czarny Kot (Francja/Japonia/Korea Południowa) • ŌBAN Star Racers (Francja/Japonia) • Odlotowe agentki (Francja/Kanada) • Pidżamersi (Francja/Wielka Brytania) • Robin Hood – Draka w Sherwood (Indie/Francja/Niemcy/Włochy) • RoboDz (Japonia) • Stich! (Japonia) • Stich i Ai (Chiny) • Super Robot Monkey Team Hyper Force Go! (USA/Japonia) • W.I.T.C.H. Czarodziejki (Włochy)

Seriale fabularne: Alex i spółka (Włochy) • Als De Bel Gaat (Belgia/Holandia) • Bia (Argentyna) • Break Time Masti Time (Indie) • Cambio de Clase (Hiszpania) • Cuando toca la campana (Argentyna) • Do dzwonka (Polska) • Do dzwonka Café (Polska) • Gdy zadzwoni dzwonek (USA) • Gdy zadzwoni dzwonek (Australia) • Gdy zadzwoni dzwonek (Wielka Brytania) • Gdy zadzwoni dzwonek (Singapur) • Jake i Blake (Argentyna) • Jedenastka (Argentyna) • Kè jiān hǎo shíguāng (Chiny) • Kè jiān hǎo shíguāng Yī nián Èr bān (Tajwan) • Kurze Pause (Niemcy) • Lato w mieście (Izrael) • Mój kumpel duch (Niemcy) • Når klockan ringer (Norwegia/Szwecja) • Od zawsze ja (Kolumbia) • Penny z M.A.R.Sa (Włochy) • Prikoly na peremenke (Rosja) • Quando Toca o Sino (Brazylia) • Quelli dell'intervallo (Włochy) • Równoległy wymiar (Francja) • Snowdrop (Korea Południowa) • Soy Luna (Argentyna) • Taniec rządzi (Indie) • The Yasumi Jikan (Japonia) • Trop la Classe (Francja) • Violetta (Hiszpania/Argentyna) • Waktu Rehat (Malezja) • Zaplątani w czasie (Argentyna) • Zil Çalınca (Turcja) • Znajdź mnie w Paryżu (Francja)


Filmy fabularne: Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców (Włochy) • Any Body Can Dance 2 (Indie) • Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga (Niemcy) • Czarodziejka Lili: Podróż do Mandolanu (Niemcy/Belgia/Hiszpania/Indie) • Czarodziejka Lili ratuje święta (Niemcy) • Dangal (Indie/USA) • Dwie dwójki to czwórka (Indie) • Fuksja – mała czarodziejka (Holandia) • Taare Zameen Par (Indie) • Jagga Jasoos (Indie) • Khoobsurat (Indie) • Księga mistrzów (Rosja) • Luck Luck Ki Baat (Indie) • Matka i córka: Droga do marzeń (Francja) • Once Upon a Warrior (Indie) • Ostatni bohater (Rosja) • Ostatni bohater: Korzeń zła (Rosja) • Ostatni bohater: Posłaniec Ciemności (Rosja) • Szlak pandy (Chiny) • Tajemnica magicznej dyni (Chiny) • Tini: Nowe życie Violetty (Argentyna/Włochy) • Viva High School Musical Argentyna (Argentyna) • Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek (Meksyk) • Zokkomon (Indie)


Filmy animowane: Arjun: Książę-wojownik (Indie) • Avengers Confidental: Czarna Wdowa i Punisher (USA/Japonia) • Iron Man: Technovore powstaje (USA/Japonia) • Roadside Romeo (Indie)

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Advertisement