Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki


Molly i Duch (ang. The Ghost and Molly McGee) – amerykański serial animowany stworzony przez Billa Motza i Boba Rotha.

Serial emitowany w Polsce na kanale Disney Channel od 14 marca 2022 roku.

Fabuła

12-letnia Molly McGee jest niepoprawną optymistką. Chętnie pomaga innym i stara się uczynić świat lepszym miejscem do życia. Poznaje ducha Strasza. Ten z kolei próbuje szerzyć nieszczęście na wszelkie możliwe sposoby. Jego zadaniem jest straszenie ludzi zgodnie z regulaminem wyznaczonym przez Radę Duchów. Strasz ma możliwość teleportacji do dwóch wszechświatów: Królestwa Ludzi i Królestwa Duchów. Jednak rzucona przez niego klątwa na zawsze wiąże go z Molly. Stopniowo rodzi się między nimi nietypowa przyjaźń.

Obsada

Wersja oryginalna

  • Ashly Burch - Molly McGee
  • Dana Snyder - Strasz

Wersja polska

Wersja polska: IYUNO•SDI GROUP

Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska

Dialogi: Filip Stefanowicz

Kierownictwo muzyczne: Monika Malec

Teksty piosenek: Sebastian Machalski

Koordynacja projektu:

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Produkcja polskiej wersji językowej: Disney Character Voices International, Inc.

W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

i inni

Wykonanie piosenek:

  • „Molly i Duch”: Ewelina Kudeń-Nowosielska, Wojciech Paszkowski (czołówka)
  • „Together Forever”: Ewelina Kudeń-Nowosielska, Wojciech Paszkowski (odc. 1a)
  • „Take a Second Chance on Me”: Magdalena Tul oraz chór (odc. 1b)
  • „Who’s Got the Goods?”: Ewelina Kudeń-Nowosielska oraz chór (odc. 2a)
  • „Toes”: Olga Szomańska oraz chór w składzie: Jacek Kotlarski, Sebastian Machalski i inni (odc. 2a)
  • „If You Believe”: Anna Sroka-Hryń oraz chór w składzie: Patrycja Kotlarska, Monika Malec i inni (odc. 2b)
  • „Just Give”: Ewelina Kudeń-Nowosielska, Kamil Bijoś oraz chór w składzie: Patrycja Kotlarska, Jacek Kotlarski, Sebastian Machalski i inni(odc. 3a)
  • „Ordinary Guy”: Krzysztof Cybiński oraz chór w składzie: Jacek Kotlarski, Sebastian Machalski i inni (odc. 3b)
  • „The McGee Cleaning Song”: Ewelina Kudeń-Nowosielska, Anna Szymańczyk, Wojciech Chorąży, Jakub Strach (odc. 4a)
  • „Giggin’ for a Livin”: Olga Szomańska Jacek Kotlarski i inni (odc. 4a)
  • „Movie Magic”: Jacek Kotlarski, Kamil Bijoś, Patrycja Kotlarska i inni (odc. 4b)
  • „Andrea Davenport’s Jingle” (wersja 1): Marta Burdynowicz (odc. 4b)
  • „You Got My Heart”: Jacek Kotlarski (odc. 4b)
  • „Abraham Lincoln”: Ewelina Kudeń-Nowosielska, Piotr Bąk (odc. 5a)
  • „Make You Make Up”: Ewelina Kudeń-Nowosielska oraz chór (odc. 5b)
  • „My Best Friend’s Bat Mitzvah”: Ewelina Kudeń-Nowosielska, Wojciech Paszkowski oraz chór (odc. 6a)
  • „It’s Nice to be Nice”: Jacek Kotlarski (odc. 6b)
  • „The Ballad of Ezekiel Tugbottom / Sally Tugbottom”: Jacek Kotlarski (odc. 8a)
  • „I Have a Voice”: Magdalena Herman-Urbańska (odc. 8b)
  • „Obstruction”: Kamil Bijoś, Sebastian Machalski (odc. 8b)
  • „Andrea Davenport’s Jingle” (wersja 2): Marta Burdynowicz (odc. 8b)
  • „It’s a Lose-Lose”: Ewelina Kudeń-Nowosielska, Wojciech Paszkowski (odc. 9a)
  • „One Best Friend” / „Two Best Friends”: Jacek Kotlarski (odc. 9b)
  • „Deep Fried Food”: Wojciech Paszkowski oraz chór w składzie: Patrycja Kotlarska, Monika Malec i inni (odc. 10a)
  • „Christmas at Brighton”: Ewelina Kudeń-Nowosielska, Wojciech Paszkowski, Anna Szymańczyk, Wojciech Chorąży, Jakub Strach, Cezary Kwieciński oraz chór w składzie: Patrycja Kotlarska, Monika Malec, Kamil Bijoś, Jacek Kotlarski i inni (odc. 10b)
  • „You’re Hardly Working”: Ewelina Kudeń-Nowosielska oraz chór w składzie: Patrycja Kotlarska, Monika Malec, Kamil Bijoś i inni (odc. 12b)

Lektor:

  • Artur Kaczmarski (tytuł serialu, tyłówka),
  • Ewelina Kudeń-Nowosielska (tytuły w odc. 8-10)

Spis odcinków

Premiera №1 №2 Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
14.03.2022 01 01 Klątwa The Curse
Pierwszy dzień w szkole First Day Frights
15.03.2022 02 02 Wyjąca Weronika Howlin’ Harriet
(Nie)naturalni The (Un)natural
16.03.2022 03 03 Na ratunek muszli koncertowej Getting the Band(shell) Back Together
Najlepszy koncert wszechczasów The Greatest Concert Ever
17.03.2022 04 04 Mama wraca do pracy Mama’s Gotta Hustle
Magia Mollywood Hooray for Mollywood!
18.03.2022 05 05 Nieuczciwy Abe Not So Honest Abe
Rodzinne napięcia The Best of Nin-tentions
21.03.2022 06 06 Mazel Tov, Libby! Mazel Tov, Libby!
Jak być miłym No Good Deed
07 The Turnip Twist
All Systems No
22.03.2022 08 07 Wiele hałasu o pomnik Monumental Disaster
Pokaz talentów Talent Show
23.03.2022 09 08 Straszna prawda Scratch the Surface
Walka o przyjaźń Friend-Off
24.03.2022 10 11 Święto Świateł Festival of Lights
Ratowanie świąt Saving Christmas
11 Ice Princess
Ready, Set, Snow!
25.03.2022 12 10 Wieczór gier Game Night
Niedobrodziejka The Don’t-Gooder
13 Innocent Until Proven Ghostly
Twin Trouble
14 Goat Your Own Way
The Very Hungry Ghost
15 Scare Tactics
The Bad Boy Bobby Daniels

Legenda

  • №1 – numer odcinka według kolejności emisyjnej
  • №2 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej
Disney-channel-new2015.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Disney Channel:
Good Morning, Mickey! · Welcome to Pooh Corner · You and Me Kid · Contraption · EPCOT Magazine · Kaczor Donald przedstawia · Symbol · Disney Family Album · Dumbo's Circus · Videopolis · Good Morning, Miss Bliss · The All-New Mickey Mouse Club · Teen Win, Lose or Draw · The Secret of Lost Creek · Adventures in Wonderland

Flash Forward · Mad Libs · Going Wild with Jeff Corwin · Bug Juice · Off the Wall · Sławny Jett Jackson · To niesamowite · The Jersey · Totally Circus · Świat nonsensów u Stevensów · In a Heartbeat · Totally Hoops · Lizzie McGuire · The Proud Family · Kim Kolwiek · Totally in Tune · Świat Raven · Lilo i Stich · Dave the Barbarian · Filip z przyszłości · Brenda i pan Whiskers · Amerykański smok Jake Long · Nie ma to jak hotel · Maggie Brzęczymucha · Nowa szkoła króla · Hannah Montana · Wymiennicy · Shorty McShorts' Shorts · Cory w Białym Domu · Fineasz i Ferb · Czarodzieje z Waverly Place · Nie ma to jak statek · Słoneczna Sonny · Jonas · Powodzenia, Charlie! · Akwalans · Taniec rządzi · Take Two with Phineas and Ferb · Nadzdolni · Z innej beczki · Wkręty z górnej półki · Jessie · Austin i Ally · Wodogrzmoty Małe · Code: 9 · Blog na cztery łapy · Myszka Miki · Liv i Maddie · W tę i nazad · To nie ja · Win, Lose or Draw · Dziewczyna poznaje świat · K.C. nastoletnia agentka · Przyjaciółki od czasu do czasu · Obóz Kikiwaka · Następcy: Świat Potępionych · Rodzinka od środka · Bizaardvark · Elena z Avaloru · Zaplątani: Serial · Andi Mack · Hotel Transylvania: Serial · Raven na chacie · Zmykaj stąd, Jednorożcu! · Coop i Cami pytają świat · Ogarnij to! · Odjazdowa Layne · Sydney na Maksa · The Lodge · Tajemnice Sulphur Springs · Gabby Duran: galaktyczna opiekunkaMolly i Duch


Filmy fabularne: Światła PółnocyPrzygoda z mumiąSzczęściarzBrink!Miasteczko HalloweenDziewczyna XXI-go wieku • Can of Worms • MetamorfozaInteligentny domJohnny TsunamiGeniuszNie patrzcie pod łózkoOstatnie takie ranczoLeć, leć w przestworzaKolor przyjaźni • Alley Cats Strike • Rip Girls • Cud na drugim torzePrzyrodnia siostra z innej planety • Ready to Run • Quints • Moje drugie jaRandka z wampirem • Phantom of the Megaplex • Świąteczna zadyma w Los AngelesZenon: The ZequelDwanaście okrążeńIrlandzkie szczęście • Hounded • Jett Jackson: The Movie • Projekt „Jennie”Australijska przygoda • The Poof Point • Miasteczko Halloween: Zemsta KalabaraLewy MikołajZostać koszykarkąKadet KellyWyznania TruPoszlakaMożemy wygraćŚwiatło wieczneMiędzy ziemią a niebemJedno życzenieNa torzeŚwiat nonsensów u StevensówKonkurs kulinarnyCheetah Girls • Full-Court Miracle • Wirtualny ideałZapasy z życiemZenon: Z3Ucieczka z przedmieściaTygrysi rejsHalloweentown HighI wszystko jasne!Chłopięca przyjaźńI bądź tu mądraPieskie życieDwiedźmyHigh School MusicalPiękne mleczarkiWendy Wu: Nastoletnia WojowniczkaCzytaj i płaczCheetah Girls 2 • Return to Halloweentown • Wskakuj!Johnny Kapahala: Z powrotem na faliHigh School Musical 2Magiczny duet 2TajmiakiCamp RockViva High School Musical Meksyk: PojedynekCheetah Girls: Jeden światTatastrofaO, kurczę!Program ochrony KsiężniczekCzarodzieje z Waverly Place: FilmRandka z gwiazdąBrat zastępowyViva High School Musical ArgentynaCamp Rock 2: Wielki finałLiceum AvalonNie ma to jak bliźniaki: FilmLemoniada GadaBoska przygoda SharpayWymarzony luzerPowodzenia, Charlie: Szerokiej drogiNie-przyjacieleBunt FMLet It ShineDziewczyna kontra potwórTeen Beach MovieCloud 9ZaplikowaniLepszy modelPod włosTeen Beach 2NastępcyMoja niewidzialna siostra‎ • Nianie w akcjiZamianaNastępcy 2ZombiZakręcony piątekKim Kolwiek: FilmNastępcy 3Zombi 2Magia na opakMisja mumiaŚwięta na okrągłoMix


Filmy animowane: Kim Kolwiek: Szatański PlanThe Proud Family MovieFineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarzeZanim żyli długo i zaplątani
Disney XD:
Pupilek · Café MyszkaTeamo Supremo · The Weekenders · Byle do przerwyFillmore na tropiePower Rangers S.P.D. · Power Rangers: Mistyczna MocPower Rangers: Operacja OverdrivePower Rangers: Furia dżungliBujdy na resorach
Fineasz i Ferb · Aaron Stone · Yin Yang Yo! · Zeke i Luther · Ja w kapeli · Kick Strach się bać · Avengers: Potęga i moc · Para królów · Z kopyta · Szczury laboratoryjne · Mega Spider-Man · Motorcity · Tron: Rebelia · Randy Cunningham: Nastoletni Ninja · Crash & Bernstein · Avengers: Zjednoczeni · Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. · Oddział specjalny · W tę i nazad · 7K · Wodogrzmoty Małe · Star Wars: Rebelianci · Kirby Buckets · Penn Zero – bohater na pół etatu · Star Butterfly kontra siły zła · Poradnik zakręconego gracza · Kornisz i Fistach · Strażnicy Galaktyki · Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna · Walk the Prank · Lego Star Wars: Przygody Freemakerów · Robal z przyszłości · Główka pracuje · Prawo Milo Murphy'ego · Mech-X4 · Billy Dilley's Super-Duper Subterranean Summer · Kacze opowieści · Big Hero 6 · Big City Greens · Płazowyż · Sowi dom
Disney Junior:
Niedźwiedź w dużym niebieskim domu · Discover Spot · I pies, i wydra · Olinek Okrąglinek · Out of the Box · Kubusiowe opowieści · Stanley · The Wiggles · JoJo z cyrku · Opowieści z Kręciołkowa · Breakfast with Bear · Jasiek i Tyćki · Mali Einsteini · Klub przyjaciół Myszki Miki · Złota Rączka · Ooh, Aah and You · Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś · Zajączkowo · Poruszamy wyobraźnię · Agent specjalny Oso · Gdzie jest mysz? · Przystanek dżungla · Złota Rączka: Szkółka naprawiania
Jake i piraci z Nibylandii · Klinika dla pluszaków · Kubusiowe opowieści o przyjaźni · Jej Wysokość Zosia · Henio Tulistworek · Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie · Miles z przyszłości · Złotowłosa i Miś · Lwia Straż · Miki i raźni rajdowcy · Bingo i Rolly w akcji · Fancy Nancy Clancy · Vampirina · MapeciątkaMyszka Miki: Frajdomek
Disney+:
Seriale fabularne: High School Musical: Serial · The Mandalorian · Dziennik przyszłej pani prezydentZiemia u Neda · Teraz Muppety! · Podbój kosmosu · Potężne kaczory: Sezon na zmianyDrużynaWandaVisionTajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta · Falcon i Zimowy Żołnierz · Turner i HoochDoogie Kameāloha, lekarka · Loki · Nic strasznego · Muppety w Nawiedzonym DworzeRównoległy wymiarHawkeyeWeekend FamilyWyprawaObi-Wan KenobiOd zawsze jaMs. Marvel

Seriale animowane: Sztuciek się pytaCudowny świat MikiegoGwiezdne wojny: Parszywa ZgrajaPotworna robotaA gdyby...?Olaf przedstawiaSzalone przygody AsaEpoka lodowcowa: Opowieści Scrata


Filmy fabularne: Timmy Fiasco: Błędy się zdarzająZakochany kundelTogoGwiazdkaNoelleArtemis Fowl · Jedyny i niepowtarzalny IvanMagiczne wakacjeTajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i BraciChmuryWróżka potrzebna od zarazLinia obronyCzarna PięknośćFlora i UlissesCruellaŚwięta na okrągłoNareszcie sam w domuFałszywa dwunastkaChip i Dale: Brygada RR


Filmy animowane: Fineasz i Ferb: Fretka kontra WszechświatLEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygodaDziennik cwaniaczkaEpoka lodowcowa: Przygody dzikiego Bucka


Filmy krótkometrażowe: SparkShorts (odcinki Nowa, Głębia, Wzloty i Out) • Krótko mówiąc (odcinki Kałuże, Koleje losu i Aport) • Przygody nocnej lampkiBył sobie bałwan · Pluszowe gadki Bunia i KwakaMit: Opowieści z Krainy lodu22 kontra ZiemiaLaunchpadDobry, Bart i LokiGwiezdne Wojny: WizjeCiao AlbertoSimpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego
Międzynarodowe produkcje Disneya:
Seriale animowane: Arjun – Prince of Bali (Indie) • Astra Force (Indie) • A.T.O.M. Alpha Teens on Machines (Francja) • Chorr Police (Indie) • Galactik Football (Francja/Irlandia (3 sezon)) • Ghostforce (Francja/Korea Południowa/USA) • Howzzattt (Indie) • Marvel Anime (Blade, Iron Man, Wolverine, X-Men) (Japonia) • Marvel Disk Wars: The Avengers (Japonia) • Marvel Future Avengers (Japonia) • Miraculum: Biedronka i Czarny Kot (Francja/Japonia/Korea Południowa) • ŌBAN Star Racers (Francja/Japonia) • Odlotowe agentki (Francja/Kanada) • Pidżamersi (Francja/Wielka Brytania) • Robin Hood – Draka w Sherwood (Indie/Francja/Niemcy/Włochy) • RoboDz (Japonia) • Stich! (Japonia) • Stich i Ai (Chiny) • Super Robot Monkey Team Hyper Force Go! (USA/Japonia) • W.I.T.C.H. Czarodziejki (Włochy)

Seriale fabularne: Alex i spółka (Włochy) • Als De Bel Gaat (Belgia/Holandia) • Bia (Argentyna) • Break Time Masti Time (Indie) • Cambio de Clase (Hiszpania) • Cuando toca la campana (Argentyna) • Do dzwonka (Polska) • Do dzwonka Café (Polska) • Gdy zadzwoni dzwonek (USA) • Gdy zadzwoni dzwonek (Australia) • Gdy zadzwoni dzwonek (Wielka Brytania) • Gdy zadzwoni dzwonek (Singapur) • Jake i Blake (Argentyna) • Jedenastka (Argentyna) • Kè jiān hǎo shíguāng (Chiny) • Kè jiān hǎo shíguāng Yī nián Èr bān (Tajwan) • Kurze Pause (Niemcy) • Lato w mieście (Izrael) • Mój kumpel duch (Niemcy) • Når klockan ringer (Norwegia/Szwecja) • Od zawsze ja (Kolumbia) • Penny z M.A.R.Sa (Włochy) • Prikoly na peremenke (Rosja) • Quando Toca o Sino (Brazylia) • Quelli dell'intervallo (Włochy) • Równoległy wymiar (Francja) • Snowdrop (Korea Południowa) • Soy Luna (Argentyna) • Taniec rządzi (Indie) • The Yasumi Jikan (Japonia) • Trop la Classe (Francja) • Violetta (Hiszpania/Argentyna) • Waktu Rehat (Malezja) • Zaplątani w czasie (Argentyna) • Zil Çalınca (Turcja) • Znajdź mnie w Paryżu (Francja)


Filmy fabularne: Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców (Włochy) • Any Body Can Dance 2 (Indie) • Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga (Niemcy) • Czarodziejka Lili: Podróż do Mandolanu (Niemcy/Belgia/Hiszpania/Indie) • Czarodziejka Lili ratuje święta (Niemcy) • Dangal (Indie/USA) • Dwie dwójki to czwórka (Indie) • Fuksja – mała czarodziejka (Holandia) • Taare Zameen Par (Indie) • Jagga Jasoos (Indie) • Khoobsurat (Indie) • Księga mistrzów (Rosja) • Luck Luck Ki Baat (Indie) • Matka i córka: Droga do marzeń (Francja) • Once Upon a Warrior (Indie) • Ostatni bohater (Rosja) • Ostatni bohater: Korzeń zła (Rosja) • Ostatni bohater: Posłaniec Ciemności (Rosja) • Szlak pandy (Chiny) • Tajemnica magicznej dyni (Chiny) • Tini: Nowe życie Violetty (Argentyna/Włochy) • Viva High School Musical Argentyna (Argentyna) • Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek (Meksyk) • Zokkomon (Indie)


Filmy animowane: Arjun: Książę-wojownik (Indie) • Avengers Confidental: Czarna Wdowa i Punisher (USA/Japonia) • Iron Man: Technovore powstaje (USA/Japonia) • Roadside Romeo (Indie)

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Advertisement