Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki
Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons. Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

SDI Media Polska (dawniej Sun Studio Polska) to polskie studio dźwiękowe. Firma zajmuje się postprodukcją audio-wideo, w którego zakres wchodzi dubbing filmów fabularnych i animowanych, reklama RTV. Studio dysponuje obecnie czterema studiami dubbingowymi oraz pięcioma studiami lektorskimi (voice over). Firma swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Wołoskiej 7 (Budynek "Mars", klatka "C").

Obecnie Sun Studio A/S (w tym dawne Sun Studio Polska) jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego SDI Media Group. SDI Media działa także w sześciu innych państwach: Holandii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Islandii i Belgii. Notowane jest na skandynawskiej giełdzie.

Z SDI Media Polska współpracują m.in. telewizje: TVP, Boomerang, Disney Character Voices International, Cartoon Network, Disney Channel, Disney XD, TVN Style, TV Puls, Discovery, Travel Channel i E! Entertainment oraz dystrybutorzy filmowi: Forum Film Poland, SPI International Polska, Walt Disney PicturesPixar, Vision czy Monolith Films.

Studio to odpowiedzialne jest na polską wersję serialu Szczury laboratoryjne oraz serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia (od sezonu 4; wcześniej sezony 1-3 zdubbingowało studio Master Film).

Ekipa

Reżyserzy

  • Dariusz Błażejewski
  • Katarzyna Ciecierska
  • Janusz Dąbrowski
  • Grzegorz Drojewski
  • Sebastian Drożak
  • Łukasz Fober
  • Artur Kaczmarski
  • Łukasz Lewandowski
  • Katarzyna Łęcka
  • Adam Łonicki
  • Agnieszka Matysiak
  • Waldemar Modestowicz
  • Paweł Mokrzycki
  • Paweł Orwat
  • Wojciech Paszkowski
  • Marek Robaczewski
  • Tomasz Robaczewski
  • Artur Tyszkiewicz
  • Wojciech Urbański
  • Szymon Waćkowski
  • Bartosz Wesołowski
  • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
  • Agnieszka Zwolińska

Dawniej

  • Maria Brzostyńska
  • Dariusz Dunowski
  • Paweł Galia
  • Juliusz Kamil
  • Katarzyna Kalwat
  • Grzegorz Pawlak
  • Krzysztof Pieszak
  • Joanna Wizmur

Dialogiści

  • Walentyna An
  • Marcin Bartkiewicz
  • Wojciech Brewiński
  • Katarzyna Ciecierska
  • Zuzanna Chojecka
  • Jan Chojnacki
  • Dariusz Dunowski
  • Dorota Dziadkiewicz
  • Barbara Eyman
  • Agnieszka Farkowska
  • Natalia Gawrońska
  • Anna Izdebska
  • Marta Januszewska
  • Zofia Jaworowska
  • Aleksander Jaworowski
  • Dominik Kaczmarski
  • Kamila Klimas-Przybysz
  • Małgorzata Kochańska
  • Dariusz Kosmowski
  • Jakub Kowalczyk
  • Piotr Lenarczyk
  • Róża Maczek
  • Hanna Malarowska
  • Monika Malesza
  • Ewa Mart
  • Anna Niedźwiecka
  • Dariusz Paprocki
  • Krzysztof Pieszak
  • Elżbieta Pruśniewska
  • Krzysztof Pruśniewski
  • Katarzyna Raduszyńska
  • Piotr Radziwiłowicz
  • Barbara Robaczewska
  • Marta Robaczewska
  • Marek Robaczewski
  • Tomasz Robaczewski
  • Alicja Roethel
  • Oliwia Joanna Rogalska-Dobosz
  • Joanna Serafińska
  • Kaja Sikorska
  • Karolina Sowińska
  • Filip Stefanowicz
  • Aleksandra Szymańska
  • Katarzyna Świrska
  • Izabela Tereszczuk-Prusakowska
  • Mai Tran
  • Anita Ucińska
  • Jan Jakub Wecsile
  • Jarosław Westermark
  • Katarzyna Więckowska
  • Bartosz Wierzbięta
  • Renata Wojnarowska (także jako Jan Kolanko)
  • Michał Wojnarowski (także jako Artur Warski)
  • Urszula Woźniakowska
  • Anna Wysocka
  • Maciej Wysocki
  • Agnieszka Zwolińska

Tekściarze

  • Walentyna An
  • Julia Byrska
  • Julita Dawidowicz
  • Zofia Jaworowska
  • Dariusz Kosmowski
  • Piotr Lenarczyk
  • Sebastian Machalski
  • Hanna Malarowska
  • Krzysztof Pieszak
  • Elżbieta Pruśniewska
  • Krzysztof Pruśniewski
  • Barbara Robaczewska
  • Marek Robaczewski
  • Marta Robaczewska
  • Tomasz Robaczewski
  • Jan Jakub Wecsile
  • Agnieszka Wiśniewska
  • Michał Wojnarowski
  • Agnieszka Zwolińska

Dźwiękowcy i montażyści

  • Alina Behnke
  • Jagoda Bogusz
  • Ilona Czech-Kłoczewska
  • Agata Chodyra
  • Łukasz Fober
  • Krzysztof Jaworski
  • Andrzej Kaczyński
  • Dominika Kotarba
  • Ewa Łebek
  • Adam Łonicki
  • Paweł Łuczak
  • Mateusz Michniewicz
  • Sergio Pinilla
  • Elżbieta Pruśniewska
  • Mikołaj Urbański
  • Artur Wiewiórka
  • Krzysztof Włodarski
  • Agnieszka Wołejko
  • Michał Wróblewski
  • Aleksandra Maciaszczyk
  • Anna Żarnecka
  • Damian Zubczyński
  • Kinga Zuchowicz-Pinilla
  • Piotr Zygo

Dawniej

  • Marcin Gajko
  • Magdalena Kasperek
  • Filip Krzemień
  • Magdalena Marciniak
  • Michał Muzyka
  • Szymon Orfin
  • Anna Przegendza
  • Jakub Stadnik

Kierownictwo produkcji

  • Filip Bramowicz
  • Beata Jankowska

Koordynacja projektów

  • Walentyna An
  • Karolina Cossy
  • Marcin Kopiec
  • Ewa Krawczyk
  • Anita Ucińska
  • Romana Waliczek

Dawniej

  • Katarzyna Ciecierska
  • Katarzyna Kaszuba
  • Magdalena Leczkowska
  • Julia Łonicka
  • Magdalena Sołtyńska

Kierownictwo muzyczne

  • Piotr Gogol
  • Adam Krylik
  • Monika Malec
  • Anna Serafińska
  • Agnieszka Tomicka
  • Artur Tyszkiewicz
  • Agnieszka Wilczyńska
  • Piotr Zygo

Dawniej

  • Juliusz Kamil Kuźnik
  • Marek Klimczuk

Produkcje Disneya zdubbingowane w tym studiu

Seriale fabularne

Seriale animowane

Programy

  • Art Attack (serie II-IV)
  • Blog kulinarny Angie
  • Disney's Friends for Change Games
  • Japanizi Gonić Gonić Gong
  • Kod 9
  • Minnie and You
  • Rysuj i graj
  • Violetta: Koncert
  • Wkręceni-nakręceni
  • Wkręty z górnej półki

Filmy fabularne

Filmy animowane

Linki zewnętrzne

Advertisement