Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki

Star Butterfly kontra siły zła to serial należący do Disney Channel Original Series oraz Disney XD Original Series.

Pierwszy raz kreskówka zadebiutowała przedpremierowo w USA 18 stycznia 2015 roku na stacji Disney Channel. 30 marca 2015 roku rozpoczęto emisję pierwszego sezonu na amerykańskim Disney XD. W Polsce serial zadebiutował 19 października 2015 roku na stacji Disney XD. Od 1 lutego serial jest emitowany na kanale Disney Channel.

Fabuła

Serial opisuje przygody księżniczki królestwa Mewni, Star Butterfly, która po swoich 14 urodzinach zostaje wysłana przez rodziców na Ziemię, gdzie jako uczennica z wymiany trafia do rodziny Diazów. Star wraz z synem rodziny Diazów, Marco, rozpoczyna walkę ze złoczyńcami próbującymi pozbawić ją jej magicznej różdżki.

Obsada

Oryginalna

  • Eden Sher - Star Butterfly
  • Adam McArthur - Marco Diaz
  • Alan Tudyk - Ludo; Król Butterfly
  • Jenny Slate - Latająca Końska Głowa
  • Grey Griffin - Królowa Butterfly

Polska

W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Ewa Kania
    • Królowa Moon Butterfly,
    • Pani Ohydzka (Meteora) (odc. 10, 22b, 32a, 44a, 48, 53a),
    • Lustro Star (odc. 2a, 6b, 7b),
    • Hope Hadley (odc. 3a),
    • Pani Birnbaum (odc. 3a),
    • Babcia Marco (odc. 4a),
    • Sfinks (odc. 4b),
    • Chelsea McNelsey (odc. 5b),
    • Nauczycielka hiszpańskiego (odc. 6a),
    • Wróżka Cesarzowa (odc. 6b),
    • Kobieta (odc. 7a),
    • Staruszka (odc. 18a),
    • Staruszka (odc. 37b)
  • Mariusz Czajka
    • Król River Butterfly,
    • Rafael Diaz,
    • Justin Armberg (odc. 2a-2b, 5b, 12a, 33a, 35),
    • Sensei Brantley (odc. 3a, 15b, 28b, 32b, 42b, 71a, 73b, 77),
    • Lars Vanderdud (odc. 3a),
    • Dwugłowy potwór (odc. 4a, 8b, 52a),
    • Kierowca autobusu (odc. 4a),
    • Kevin (odc. 9b),
    • Ośmiornica (odc. 9b),
    • Gelinus (odc. 10, 32a, 44a, 48, 53a),
    • Mucha (odc. 13, 19b),
    • Król Shastacan (odc. 53a),
    • Sir Dźgacz (Sir Dziabek/Sir Mięśnioton) (odc. 55),
    • Gloominus (odc. 60b)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Angelica „Angie” Diaz,
    • Czaroboo,
    • Janna Ordonia,
    • Jackie Lynn Thomas (oprócz odc. 77),
    • Pieski (odc. 1a, 3b, 5b, 9a-9b, 12b, 16b),
    • Sabrina Backintosh (odc. 2b, 12a, 33a, 35),
    • Wiewiórka (odc. 2b),
    • Hope Hadley (odc. 6a),
    • Pani Liao (odc. 8a),
    • Kandydat #3 (odc. 8b),
    • Nauczycielka śpiewu (odc. 10),
    • Chmurka (jedna kwestia w odc. 12b),
    • Wierzbączek (odc. 16b),
    • Brigid (odc. 17a),
    • Mina Loveberry (Miłojagoda) (odc. 36b),
    • Błaźnica (Foolduke) (odc. 37b, 38b-40a, 53b, 58, 70),
    • Księżniczka Gwendolina (odc. 44a),
    • Ludzka Księżniczka (odc. 44a),
    • Księżniczka Jaggs (odc. 44a),
    • Brie Parmezan (odc. 44b),
    • Szkelly (Dziewczyna) (odc. 45b),
    • Fanka13 (odc. 49a),
    • Księżniczka Jaszczur (odc. 53a),
    • Młoda Księżniczka (część kwestii w odc. 53a)
    • Wraith (odc. 60a),
    • Sous Chef (odc. 61a),
    • Hannah (odc. 65a),
    • Wieszczka Irma (odc. 72b)
  • Mieczysław Morański
    • Ludo Avarius,
    • Gelinus (odc. 22b)
  • Robert Tondera
    • Słowniryk Zaklęć,
    • Dyrektor Skeeves (odc. 1a, 2b, 4a, 16b, 33a, 42b),
    • Homarowicz (odc. 4a, 7a),
    • Sprzedawca piklowanych palców (odc. 5a),
    • Czarodziej (odc. 6b),
    • Wróżek (odc. 6b),
    • Kapłan (odc. 6b),
    • Żyrafa (odc. 7a, 12b),
    • Organizator balu (odc. 8a),
    • Kandydat #2 (odc. 8b),
    • Kandydat #5 (odc. 8b),
    • Calzone (odc. 8b),
    • Ojciec Czas (odc. 9a, 30a),
    • Lektor reklamy (odc. 10),
    • Strażnik Poprawczaka św. Olgii (odc. 10),
    • Lord Brudo Avadius (odc. 12b),
    • Sprzedawca kaset (odc. 15b),
    • Leśniczy (odc. 18b),
    • Dogbull (odc. 19b),
    • Koala (odc. 20a),
    • Leszek Wodorost (odc. 41a, 48, 67b),
    • Sir Dźgacz (Sir Dziabek/Sir Mięśnioton) (odc. 43b),
    • Kapitan (odc. 47a),
    • Wojnorożec (odc. 49b),
    • Cobalt Ferrero (odc. 52b),
    • Potwór (odc. 55),
    • Prawy wąż Rombulusa (odc. 59b),
    • Talon Raventalo (odc. 69a, 75a, 77)
  • Maksymilian Michasiów
    • Tom Lucitor (oprócz odc. 2a),
    • Sprzedawca (odc. 16b),
    • Tad (odc. 30b),
    • Kapitan (odc. 32b),
    • Goblin-dogi (odc. 45a),
    • Dostawca (odc. 51b),
    • Chmurka (odc. 17b, 33b-34, 54a, 57-58, 60b, 71b-72a),
    • Pinkus (odc. 58),
    • Lewy wąż Rombulusa (odc. 59b),
    • Hair Ninjas (odc. 63b),
    • gwary i epizody (odc. 29-32)
  • Julia Łukowiak
    • Eclipsa Butterfly,
    • Klientka (odc. 38b),
    • Dzidzia Skoczka (odc. 46b),
    • Księżniczka Patty (odc. 44a, 53a),
    • Jednorożec Psotka (odc. 47b, 55)
    • Jednorożec Star (odc. 47b)
    • Niebieska Potworzyca (odc. 52a)
  • Anna Sroka-Hryń
    • Latająca Końska Głowa Księżniczki,
    • Lady Łomot (odc. 41b, 43a-43b),
    • Isabela (odc. 20b)
  • Jacek Król
    • Jewgienij „Bykżop” Bykojakow (Ropuch),
    • Król Końska Głowa (odc. 1b, 9b),
    • Maczuga (odc. 4a),
    • Misiorożec (odc. 4a-4b, 7a, 8b, 12b, 65a),
    • Carlos (odc. 5b),
    • Wróżek (odc. 6b),
    • Szkielet konia (odc. 8a),
    • Helios (odc. 9b),
    • Rasticore Chaosus Katastrofowicz (odc. 22b, 36b, 53a, 61a, 66b, 70),
    • Wojnorożec Rock (większość kwestii w odc. 27b),
    • Omnitraxus (odc. 30a, 35, 36b, 41b, 51a, 55, 68a, 70),
    • Spiker (odc. 34),
    • Hrabia Mildrew (odc. 36b),
    • Księżniczka Jaggs (odc. 41a),
    • Ulric (odc. 45b),
    • Andzia (odc. 46b),
    • Talon Krukotalon (odc. 47a, 55-56),
    • Dave (odc. 49b, 68b),
    • Pudło prawdy (odc. 51a),
    • Lord Blizgard (odc. 55),
    • Portier Sanktuarium (odc. 56)
  • Katarzyna Kozak
    • Pani Skullnick (odc. 1a, 2a-2b, 12a, 21b, 26, 30a, 33a),
    • Matka (odc. 1a),
    • Ciotka Etheria (odc. 21a),
    • Lady Avadius (odc. 34)
  • Jakub Szydłowski
    • Strażnik Poprawczaka św. Olgii (odc. 1b),
    • Emmitt (odc. 2a),
    • Lord Blizgard (odc. 2b),
    • Francis Smithington (odc. 3a),
    • Ciemnoskóry host (odc. 3b),
    • Ślimo-człowiek (odc. 6b),
    • Minotaur (odc. 6b),
    • Księżniczka Słonia (odc. 7b),
    • Brian (odc. 8a),
    • Pająk (odc. 12a),
    • Potwór Mim (odc. 61b),
    • Baron Ziemski III (odc. 65a),
    • Sir Dźgacz (Sir Dziabek/Sir Mięśnioton) (odc. 67a),
    • Pyro Pony (odc. 68b)
  • Janusz Wituch
    • Gra (odc. 1b),
    • Alfonzo Dolittle (Albert) (odc. 2a-3a, 5b, 6b, 12a, 35, 42b, 71b),
    • Goblin (odc. 4b),
    • Sprzedawca jabłek w błocie (odc. 5a),
    • Policjant (odc. 13),
    • Woźny (odc. 33a),
    • Kelner (odc. 42b)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Ferguson O'durguson (odc. 2a-3a, 6a-6b, 8b, 12a, 42b, 71b),
    • Tom Lucitor (odc. 2a),
    • Blake Lemons (odc. 12b, 33a),
    • Pan Candle (odc. 33a),
    • Chet (odc. 35),
    • Ojciec Czas (odc. 72a)
  • Magdalena Karel
    • Jackie Lynn Thomas (część kwestii odc. 2a),
    • Brittney Wong (odc. 2b, 5b, 33a),
    • Jeremy Birnbaum (odc. 3a, 4a),
    • Wróżka (odc. 6b),
    • Francis Smithington (odc. 12a),
    • Chmurka (jedna kwestia w odc. 12b),
    • Piesek (odc. 12b),
    • Uczennica (odc. 33a),
    • Kasjerka (odc. 35)
  • Grzegorz Drojewski
    • Gustav / Charlie Boof (odc. 3b),
    • Rock Johansen (odc. 48),
  • Adam Krylik
    • Oskar Greason (odc. 4a, 6a, 8a, 15a, 16a, 21b, 35),
    • Małogłowy demon (odc. 8a),
    • Toby (odc. 21b),
    • Słuchawkowy Józek (odc. 30b)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Leniwiec (odc. 4b),
    • Ślimak (odc. 4b),
    • Sprzedawca łbów Goblinów (odc. 5a),
    • Moobs Squitson (odc. 5b),
    • Kierowca (odc. 5b),
    • Wróżek (odc. 6b),
    • Stubby demon (odc. 8a),
    • Kandydat #1 (odc. 8b),
    • Kandydat #4 (odc. 8b)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Fanka13 (odc. 5b),
    • Sabrina Backintosh (odc. 5b),
    • Dziewczynka (odc. 7a),
    • Dzidzia (odc. 29a),
    • Jednorożec Psotka (odc. 74a, 77)
  • Marta Dylewska
    • Wróżka (odc. 6b),
    • Operatorka linii dla smutnych nastolatków (odc. 73a)
  • Wojciech Chorąży
    • Toffee (odc. 8b, 12b-13, 35, 36b-37a, 39, 66b),
    • Lokaj (odc. 32b),
    • Royal aide (odc. 36b),
    • Manfred (odc. 40b, 77),
    • gwary i epizody (odc. 29-32)
  • Mateusz Narloch
    • Owad (odc. 14b),
    • Aktor grający Manfreda (odc. 57),
    • Sir Żyrafa (odc. 67a),
    • Morzanin (odc. 67b),
    • Mewmianin (odc. 70),
    • gwary i epizody
  • Dariusz OdijaPan Candle (odc. 15a)
  • Bożena Furczyk
    • Mama Senseia (odc. 15b, 28b),
    • Dziecko #3 (odc. 27a),
    • Wojnorożyca #2 (odc. 27b),
    • Narwalica (odc. 27b),
    • Królowa Pająkdziab (odc. 62b),
    • Bibliotekarka (odc. 63b),
    • gwary i epizody (odc. 26-28)
  • Lidia Sadowa
    • Lidia (odc. 16b),
    • Mina Loveberry (Miłojagoda) (odc. 18a, 48, 65b, 68a, 74b-77),
    • Kelly (odc. 20a, 30b, 35, 45b, 48-49a, 53b, 55-56, 62a, 63b, 66a, 69a, 75a, 77),
    • Karta podarunkowa (odc. 22b),
    • Malowane Zaklęcie (Makijaż Błysk) (odc. 27b),
    • Księżniczka Szczur (odc. 44a, 53a),
    • Święta Olga (odc. 53a),
    • Khrysthalle (odc. 54a, 62a, 67b),
    • Lady Blizgard (odc. 55),
    • Mewmianka (odc. 65b)
  • Cezary Kwieciński
    • Strażnik (odc. 18a),
    • Jeżozwierz (odc. 19b),
    • Manfred (odc. 21a, 39a, 41a, 55-57, 61a, 70),
    • Policjant (odc. 32a)
  • Wojciech Paszkowski
    • Biznesmen (odc. 18a),
    • Stare drzewo (odc. 20a),
    • Serge (odc. 21b),
    • Pudło prawdy (odc. 22a),
    • Richard, jednooki Narwal (odc. 27b),
    • Torba (Puf) (odc. 29a, 49b),
    • Właściciel psa (odc. 29b),
    • Kapitan (odc. 30b),
    • Kelner (odc. 35),
    • Jorby (odc. 35),
    • Policjant (odc. 35),
    • Sprzedawca (odc. 38b),
    • Lord Dave Lucitor (odc. 41a, 60b),
    • Król Pająkdziab (odc. 41a, 62b),
    • Sir Stareńki (Starzec) (odc. 43b, 67a),
    • Szkelly (Chłopak) (odc. 45b),
    • Dziwny Mały Gość (odc. 47a),
    • Brodaty potwór (odc. 52a),
    • Stary potwór (odc. 52a),
    • Bagnert Bagnowski (odc. 55),
    • Sprzedawca pamiątek (odc. 57),
    • Ruben (odc. 61a),
    • Dyrektor Skeeves (odc. 71b)
  • Bartosz Wesołowski
    • Goblin Roy (odc. 20a),
    • Tad (odc. 20a),
    • Mężczyzna w filmie (odc. 20b),
    • Wujek Złośliwski (odc. 21a)
  • Dominika SellFanka13 (odc. 22a)
  • Grzegorz Pawlak
    • Leniwiec (odc. 22b, 63a),
    • Mewnianin (odc. 61a)
  • Tomasz Olejnik
    • Kierowca (odc. 23a),
    • Grubas (odc. 24b),
    • Kioskarz (odc. 24b),
    • Chet (odc. 25b),
    • Cudzoziemiec (odc. 27b),
    • gwary i epizody (odc. 22-28)
  • Paweł Szczesny
    • Mac Graba (odc. 23a),
    • Emilio (odc. 24b),
    • Czarownik (odc. 25a)
  • Bartosz Martyna
    • Brian (odc. 23a),
    • gwary i epizody (odc. 22-25)
  • Mikołaj Klimek
    • Widlak (odc. 23b),
    • Rombulus (odc. 25a, 31a, 34-35)
  • Szymon Roszak
    • Niewolnik-nietoperz (odc. 23b),
    • Kanclerz Lekmet (odc. 25a, 31a, 34-35),
    • Sean (odc. 25a, 50b-51a, 68a, 76a, 77),
    • Dennis Avarius (odc. 34, 51b, 65a),
    • Sir Lavabo (odc. 40a, 55, 57),
    • Ryś Gołąb (odc. 46a, 48, 54b, 75a, 77),
    • Wojnorożec Rock (odc. 49b),
    • Ben Fotino (odc. 53b),
    • Jorby (odc. 55),
    • Carl (odc. 65b),
    • Tup-Tup (odc. 71a, 74b)
  • Mateusz Kwiecień
    • Operator dźwigu (odc. 24b),
    • Oskar Greason (odc. 71b, 73b-74a),
    • gwary i epizody (odc. 22-25)
  • Laura Samojłowicz
    • Dziewczyna (odc. 24b),
    • gwary i epizody (odc. 22-25)
  • Justyna Kowalska
    • Sabrina Backintosh (odc. 25a),
    • gwary i epizody (odc. 22-25)
  • Mateusz Weber
    • Złośliwiec (odc. 25b),
    • Sir Lavabo (odc. 43a)
  • Sebastian Perdek
    • Bon Bon (odc. 26),
    • Johnny Dmuchawa (odc. 30b),
    • Ślim (odc. 57, 59a, 62b),
    • Shmarmo (odc. 65a)
  • Krzysztof Bartłomiejczyk
    • Dyrektor Skeeves (odc. 26),
    • Wojnorożec Rock (część kwestii w odc. 27b),
    • gwary i epizody (odc. 26-28)
  • Antoni Scardina
    • Dziecko #2 (odc. 27a),
    • Jeremy Birnbaum (odc. 28b, 32b)
  • Paweł CiołkoszGłodny Leszek (odc. 27a)
  • Waldemar Barwiński
    • Pająk w cylindrze (odc. 27b),
    • Timothy Bonner (odc. 33a),
    • Richard, jednooki Narwal (odc. 49b, 68b),
    • Narwal (odc. 49b, 55),
    • Edek (Eddie) (odc. 50a, 54b, 70, 76a-77),
    • Kyle (odc. 55-56),
    • Lekarz (odc. 77)
    • Pan Ordonia (odc. 73b)
  • Tomasz Steciuk
    • Presto Zmian-O (odc. 28b),
    • Ruberiot (odc. 34, 38b-40a, 53b, 58, 70),
    • Pająk w cylindrze (odc. 48-49b, 55, 68b)
  • Anna Wodzyńska
    • Kasjerka (odc. 29b),
    • gwary i epizody (odc. 29-32)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Milly Iskra (odc. 30b),
    • Khrysthalle (odc. 46b),
    • Królik Morski (odc. 47a),
    • Niebieski Jednorożec (odc. 47b),
    • Muffinek Kryształ (odc. 49b),
    • Karta podarunkowa (odc. 52b),
    • Księżniczka Jaszczur (część kwestii w odc. 53a),
    • Ludzka Księżniczka (odc. 53a),
    • Jednorożec Star (odc. 56)
  • Joanna Derengowska
    • Pani Szalikowska (odc. 30b),
    • Pani Birnbaum (odc. 32b),
    • gwary i epizody (odc. 26-32)
  • Michał Podsiadło
    • Lewy wąż Rombulusa (odc. 31a),
    • Prawy wąż Rombulusa (odc. 31a),
    • Rombulus (odc. 36b, 40b, 41b, 48, 51a, 55, 59b, 68a, 70, 74b, 76a),
    • Dziergacz (odc. 73b),
    • Policjant (odc. 77)
  • Krzysztof Cybiński
    • Wielki Mistrz (odc. 32b),
    • Strażnik więzienny (odc. 57),
    • Merrick Maizley (odc. 61b, 65b)
  • Karol JankiewiczJustin Towers (odc. 33b)
  • Zbigniew Konopka
    • Lord Brudo Avadius (odc. 34, 51b),
    • Król Końska Głowa (odc. 46b)
  • Maksymilian Bogumił
    • Arcyksiążę Batwin (odc. 36b),
    • Tad (odc. 45b, 49a, 56),
    • Konik Morski (odc. 54a),
    • Dostawca (odc. 54a),
    • gwary i epizody (odc. 29-32)
  • Marta Markowicz-Dziarkowska
    • Nastoletnia Moon Butterfly (odc. 36b),
    • Sprzedawczyni (odc. 38b),
    • Królowa Solaria Butterfly (odc. 76a)
  • Magdalena Herman-Urbańska
    • Katrina (odc. 38a, 44b, 52a),
    • Królowa Pająkdziab (odc. 41a),
    • Księżniczka Penelopa Pająkdziab (odc. 41a, 48),
    • Lady Higgs (odc. 43b),
    • Księżniczka Minotaur (odc. 44a),
    • Hornanne (odc. 46b, 54a),
    • Malowane Zaklęcie (Makijaż Błysk) (odc. 49b),
    • Mała Meteora (odc. 53a),
    • Nastoletnia Meteora (odc. 53a),
    • Kruk wędrowny (odc. 55),
    • Sous Chef (odc. 55),
    • Jednorożec Psotka (odc. 56)
  • Otar SaralidzeKonik Morski (odc. 42a, 62a, 67b, 71a, 75a, 77)
  • Robert Jarociński
    • Demonicysta (odc. 42a),
    • Leniwiec (odc. 43b),
    • Jorby (odc. 45b)
  • Marek RobaczewskiKsiężniczka Słonia (odc. 44a)
  • Izabella Bukowska-Chądzyńska
    • Włochata Księżniczka (odc. 44a),
    • Doktor Jelly Goodwell (odc. 44b)
  • Barbara Zielińska
    • Pamanda (odc. 46b),
    • Wojnorożyca (odc. 49b),
    • Lady Avadius (odc. 51b)
  • Agnieszka Mrozińska
    • Azniss (odc. 46b, 54a, 62a, 67b),
    • Mały Potwór (część kwestii w odc. 66a),
    • Świetlaczek (odc. 68b)
  • Dominika Paszkowska
    • Jan-Jan (odc. 46b),
    • Shinda (odc. 46b, 54a),
    • Shonda (odc. 46b, 54a)
  • Przemysław NiedzielskiŚlim (odc. 48)
  • Agata Pruchniewska
    • Meteora Butterfly (odc. 54b-57, 59a, 66a-67a, 70, 72b, 74b, 75b-77),
    • Lady Łomot (odc. 55)
  • Marta Dobecka
    • Aktorka grająca Star Butterfly (odc. 57),
    • Dostawca okuprogramu (odc. 60a, 63a, 67b),
    • Mendel Maizley (odc. 61b),
    • Hornanne (odc. 62a),
    • Zapaśniczka #2 (odc. 63b),
    • Malowane Zaklęcie (Makijaż Błysk) (odc. 68b),
    • Fanka13 (odc. 71b, 77)
  • Piotr Bąk
    • Potwór (odc. 57),
    • Aktor grający Rivera Butterfly (odc. 57),
    • Wspólnik z laską (odc. 58),
    • Tata Kelly (odc. 63b),
    • Pies (odc. 76b)
  • Damian Kulec
    • Eryk (odc. 57),
    • Więzień (odc. 57),
    • gwary i epizody
  • Tomasz Jarosz
    • Sprzedawca placków (odc. 57),
    • Potwór niedźwiedź (odc. 57),
    • Jeremiasz (odc. 65b),
    • Mewmianin (odc. 66a, 67b),
    • Potwór (odc. 76b)
    • gwary i epizody
  • Paweł Paprocki
    • Archibald (odc. 57, 59a, 62b, 66b, 67b, 70, 74b),
    • gwary i epizody
  • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
    • Małpa Błaźnicy (odc. 58, 59b),
    • Azniss (jedna kwestia w odc. 67b)
  • Jakub Strach
    • Sandy (odc. 58),
    • Mały Marco (odc. 63a)
  • Klaudiusz KaufmannKról Placka (odc. 58)
  • Delfina WilkońskaBrunzetta (odc. 60a, 72b)
  • Brygida Turowska
    • Exasperella (odc. 60b),
    • Aptekarka Sherry (odc. 61a),
    • Zapaśniczka #1 (odc. 63b),
    • Staruszka (odc. 63b),
    • Matka Sir Tulonego (odc. 67a),
    • Ouroboros (odc. 68b)
  • Lena Schimscheiner
    • Babs (odc. 61a, 67b, 70),
    • Lady Higgs (odc. 67a)
  • Iwona Milerska
    • Maude Maizley (odc. 61b, 65b),
    • Zła samoocena koszmar śnienia (odc. 68b)
  • Jan Szydłowski
    • Manny Maizley (odc. 61b),
    • Mały Mewmianin (odc. 66a)
  • Anna Szymańczyk
    • Shonda (odc. 62a, 67b),
    • Shinda (odc. 62a, 67b),
    • Indexia (odc. 65a),
    • Danny Łapsko (odc. 66a),
    • Bleck Drockman (odc. 66a),
    • Flying Snail (odc. 68b)
    • gwary i epizody
  • Aleksandra Kowalicka
    • Księżniczka Penelopa Pająkdziab (odc. 62b, 75b),
    • Katrina (odc. 66a, 70-71a)
  • Paulina Komenda
    • Mewmianka (odc. 66a),
    • gwary i epizody
  • Jan Marczewski
    • Reynaldo (odc. 66b),
    • Dziwny Mały Gość (odc. 69a, 75a, 76b)
  • Kamil PrubanPan Candle / Sir Crandle (odc. 67a, 71b)
  • Tomasz BorkowskiGlobgor (odc. 69b-70, 74b, 75b, 76a-76b)
  • Anna GajewskaStaruszka (odc. 72a)
  • Justyna BojczukNastoletnia Mariposa Diaz (odc. 72b)
  • Julia KunikowskaNastoletnia Meteora Butterfly (odc. 72b)
  • Józef PawłowskiWyscan Łaskawy (odc. 72b)
  • Zuzanna Galia
    • Telefon Star (odc. 73a, 74b),
    • Babunia (odc. 74a),
    • gwary i epizody
  • Maciej Więckowski
    • Wartownik (odc. 74b),
    • gwary i epizody
  • Mateusz Ceran
  • Katarzyna Ciecierska
  • Joanna Kuberskagwary i epizody (odc. 26-28)
  • Dawid Czupryńskigwary i epizody (odc. 26-28)
  • Łukasz Węgrzynowskigwary i epizody
  • Magdalena Kaczmarekgwary i epizody
  • Klaudia Kuchtykgwary i epizody
  • Aleksandra Zawadzkagwary i epizody
  • Sebastian Machalskigwary i epizody
  • Aleksandar Milićevićgwary i epizody
  • Aleksandra Nowickagwary i epizody

i inni

Wykonanie piosenek:

  • Z innego wymiaru jestem (odc. 10, 22b, 32a, 44a, 48, 53a): Zbigniew Fil (czołówka)
  • „End Credit Theme”: Dorota Furtak-Masica (tyłówka w odc. 1-34)
  • Najjaśniejsza z gwiazd: Magdalena Tul (tyłówka w odc. 36-76)
  • „Flying Snail”: Adam Krylik (odc. 4a)
  • „I have to de-friend”: Magdalena Karel (odc. 5b)
  • „Mom Don't Tell Me What to Do!”: Adam Krylik (odc. 6a)
  • Piosenka Wróżek: Julia Kołakowska-Bytner, Grzegorz Kwiecień (odc. 6b)
  • „To jest mój dom”: Adam Krylik (odc. 8b)
  • „Little Book Dude”: Adam Krylik, Robert Tondera, Krzysztof Szczepaniak (odc. 16a)
  • „Goblin-dog”: Bartosz Wesołowski (odc. 20a)
  • „Ekstra fikoł” / „Piękna sprawa”: Krzysztof Kubiś (odc. 23a)
  • „To koniec, za późno”: Krzysztof Szczepaniak, Maksymilian Michasiów (odc. 23a, 70)
  • „La Calaca Feliz”: Artur Bomert, Juliusz Kamil i inni (odc. 26)
  • „Waiting for Me Plays”: Juliusz Kamil i inni (odc. 26)
  • „Bon Bon the Birthday Clown”: Robert Tondera (odc. 26)
  • „Just Friends”: Krzysztof Kubiś (odc. 33b)
  • „To koniec, za późno”: Krzysztof Kubiś (odc. 33b)
  • „Perfect Princess Moon”: Wojciech Paszkowski (odc. 34)
  • „Legenda o Star Butterfly”: Tomasz Steciuk (odc. 34)
  • „Great King Ludo”: Tomasz Steciuk, Julia Kołakowska-Bytner (odc. 38b)
  • „Our Dearest King Ludo”: Małgorzata Szymańska, Magdalena Wasylik (odc. 39)
  • „Burrito”: Anna Cieślak, Maksymilian Michasiów (odc. 43a)
  • „When you look at your twin”: Dominika Paszkowska (odc. 46b)
  • „All Hail the Stump”: Anna Cieślak (odc. 49a)
  • „Around the Stump”: Artur Bomert, Piotr Gogol, Małgorzata Szymańska, Magdalena Wasylik (odc. 49b)
  • „Dark is the hall”: Julia Łukowiak (odc. 50b)
  • „Little Mewni Rabbit”: Anna Cieślak, Ewa Kania (odc. 58)
  • „Okuprogram”: Marta Dobecka (odc. 60a)
  • „Here I Am”: Julia Łukowiak (odc. 62a)
  • „Your eyes, your eyes”: Aleksandra Bieńkowska (odc. 63b)
  • „Sneakin Around”: Julia Łukowiak, Tomasz Borkowski (odc. 69b)
  • „Some Kind of Magic”: Julia Łukowiak, Tomasz Borkowski (odc. 70)

Reżyseria:

Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz

Kierownictwo muzyczne:

Teksty piosenek:

Dźwięk:

Koordynacja produkcji: Walentyna An

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA

Lektor:

  • Jacek Król (tytuł serialu; napisy ekranowe w odc. 12, 14-35, 42-55),
  • Artur Kaczmarski (napisy ekranowe w odc. 6, 13),
  • Wojciech Paszkowski (napisy ekranowe w odc. 36-40)

Spis odcinków

Premiera Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
19.10.2015 01 Star Comes to Earth
Party with a Pony
20.10.2015 02 Match Maker
School Spirit
21.10.2015 03 Monster Arm
The Other Exchange Student
22.10.2015 04 Cheer up Star
Quest Buy
23.10.2015 05 Diaz Family Vacation
Brittney’s Party
24.10.2015 06 Mewberty
Pixtopia
25.10.2015 07 Lobster Claws
Sleep Spells
26.10.2015 08 Blood Moon Ball
Fortune Cookies
16.11.2015 09 Freeze Day
Royal Pain
17.11.2015 10 St. Olga’s Reform School for Wayward Princesses
odcinek pominięty 11 Mewnipendance Day
The Banagic Incident
19.11.2015 12 Interdimensional Field Trip
Marco Grows a Beard
20.11.2015 13 Storm in the Castle
SERIA DRUGA
02.01.2017 14 My New Wand!
(tytuł polski: Ludo w dziczy)Ludo in the Wild
03.01.2017 15 Mr. Candle Cares
Red Belt
04.01.2017 16 Star on Wheels
Fetch
05.01.2017 17 Star vs. Echo Creek
Wand to Wand
06.01.2017 18 Starstruck
Camping Trip
09.01.2017 19 Starsitting
On the Job
10.01.2017 20 Goblin Dogs
By the Book
11.01.2017 21 Game of Flags
Girl’s Day Out
12.01.2017 22 Sleepover
Gift of the Card
13.01.2017 23 Friendenemies
Is Mystery
09.05.2017 24 Into the Wand
Pizza Thing
10.05.2017 25 Page Turner
Naysaya
11.05.2017 26 Bon Bon the Birthday Clown
08.05.2017 27 Hungry Larry
Spider with a Top Hat
12.05.2017 28 Raid the Cave
Trickstar
15.05.2017 29 Baby
Running with Scissors
16.05.2017 30 Mathmagic
The Bounce Lounge
17.05.2017 31 Crystal Clear
The Hard Way
18.05.2017 32 Heinous
All Belts are Off
19.05.2017 33 Collateral Damage
Just Friends
04.09.2017 34 Face the Music
05.09.2017 35 Starcrushed
SERIA TRZECIA
22.10.2018 36 The Battle for Mewni: Return to Mewni
The Battle for Mewni: Moon the Undaunted
23.10.2018 37 The Battle for Mewni: Book Be Gone
The Battle for Mewni: Marco and the King
24.10.2018 38 The Battle for Mewni: Puddle Defender
The Battle for Mewni: King Ludo
25.10.2018 39 The Battle for Mewni: Toffee
26.10.2018 40 Scent of a Hoodie
Rest in Pudding
29.10.2018 41 Club Snubbed
Stranger Danger
30.10.2018 42 Demoncism
Sophomore Slump
31.10.2018 43 Lint Catcher
Trial by Squire
01.11.2018 44 Princess Turdina
Starfari
05.11.2018 45 Sweet Dreams
05.11.2018 Lava Lake Beach
07.01.2019 46 Death Peck
08.01.2019 Ponymonium
09.01.2019 47 Night Live
10.01.2019 Deep Dive
11.01.2019 48 Monster Bash
14.01.2019 49 Stump Day
15.01.2019 Holiday Spellcial
16.01.2019 50 The Bogbeast of Boggabah
17.01.2019 Total Eclipsa the Moon
18.01.2019 51 Butterfly Trap
Ludo, Where Art Thou?
01.04.2019 52 Is Another Mystery
Marco Jr.
02.04.2019 53 Skooled!
Booth Buddies
03.04.2019 54 (tytuł polski: Nocna impreza)Bam Ui Pati!
Tough Love
04.04.2019 55 Divide
05.04.2019 56 Conquer
SERIA CZWARTA
07.10.2019 57 Butterfly Follies
08.10.2019 58 Escape from the Pie Folk
09.10.2019 59 Moon Remembers
Swim Suit
10.10.2019 60 Ransomgram
Lake House Fever
14.10.2019 61 Yada Yada Berries
Down by the River
15.10.2019 62 The Ponyhead Show!
Surviving the Spiderbites
16.10.2019 63 Out of Business
Kelly's World
17.10.2019 64 Curse of the Blood Moon
21.10.2019 65 Princess Quasar Caterpillar and the Magic Bell
22.10.2019 Ghost of Butterfly Castle
23.10.2019 66 Cornball!
24.10.2019 Meteora's Lesson
28.10.2019 67 The Knight Shift
29.10.2019 Queen-Napped
30.10.2019 68 Junkin' Janna
31.10.2019 A Spell with No Name
17.02.2020 69 A Boy and His DC-700XE
The Monster and the Queen
18.02.2020 70 Cornonation
19.02.2020 71 Doop-Doop
Britta's Tacos
20.02.2020 72 Beach Day
Gone Baby Gone
21.02.2020 73 Sad Teen Hotline
Jannanigans
24.02.2020 74 Mama Star
Ready, Aim, Fire
25.02.2020 75 The Right Way
26.02.2020 Here to Help
27.02.2020 76 Pizza Party
The Tavern at the End of the Multiverse
28.02.2020 77 Cleaved
Disney-channel-new2015.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Disney Channel:
Good Morning, Mickey! · Welcome to Pooh Corner · You and Me Kid · Contraption · EPCOT Magazine · Kaczor Donald przedstawia · Symbol · Disney Family Album · Dumbo's Circus · Videopolis · Good Morning, Miss Bliss · The All-New Mickey Mouse Club · Teen Win, Lose or Draw · The Secret of Lost Creek · Adventures in Wonderland

Flash Forward · Mad Libs · Going Wild with Jeff Corwin · Bug Juice · Off the Wall · Sławny Jett Jackson · To niesamowite · The Jersey · Totally Circus · Świat nonsensów u Stevensów · In a Heartbeat · Totally Hoops · Lizzie McGuire · The Proud Family · Kim Kolwiek · Totally in Tune · Świat Raven · Lilo i Stich · Dave the Barbarian · Filip z przyszłości · Brenda i pan Whiskers · Amerykański smok Jake Long · Nie ma to jak hotel · Maggie Brzęczymucha · Nowa szkoła króla · Hannah Montana · Wymiennicy · Shorty McShorts' Shorts · Cory w Białym Domu · Fineasz i Ferb · Czarodzieje z Waverly Place · Nie ma to jak statek · Słoneczna Sonny · Jonas · Powodzenia, Charlie! · Akwalans · Taniec rządzi · Take Two with Phineas and Ferb · Nadzdolni · Z innej beczki · Wkręty z górnej półki · Jessie · Austin i Ally · Wodogrzmoty Małe · Code: 9 · Blog na cztery łapy · Myszka Miki · Liv i Maddie · W tę i nazad · To nie ja · Win, Lose or Draw · Dziewczyna poznaje świat · K.C. nastoletnia agentka · Przyjaciółki od czasu do czasu · Obóz Kikiwaka · Następcy: Świat Potępionych · Rodzinka od środka · Bizaardvark · Elena z Avaloru · Zaplątani: Serial · Andi Mack · Hotel Transylvania: Serial · Raven na chacie · Zmykaj stąd, Jednorożcu! · Coop i Cami pytają świat · Ogarnij to! · Odjazdowa Layne · Sydney na Maksa · The Lodge · Tajemnice Sulphur Springs · Gabby Duran: galaktyczna opiekunkaMolly i Duch


Filmy fabularne: Światła PółnocyPrzygoda z mumiąSzczęściarzBrink!Miasteczko HalloweenDziewczyna XXI-go wieku • Can of Worms • MetamorfozaInteligentny domJohnny TsunamiGeniuszNie patrzcie pod łózkoOstatnie takie ranczoLeć, leć w przestworzaKolor przyjaźni • Alley Cats Strike • Rip Girls • Cud na drugim torzePrzyrodnia siostra z innej planety • Ready to Run • Quints • Moje drugie jaRandka z wampirem • Phantom of the Megaplex • Świąteczna zadyma w Los AngelesZenon: The ZequelDwanaście okrążeńIrlandzkie szczęście • Hounded • Jett Jackson: The Movie • Projekt „Jennie”Australijska przygoda • The Poof Point • Miasteczko Halloween: Zemsta KalabaraLewy MikołajZostać koszykarkąKadet KellyWyznania TruPoszlakaMożemy wygraćŚwiatło wieczneMiędzy ziemią a niebemJedno życzenieNa torzeŚwiat nonsensów u StevensówKonkurs kulinarnyCheetah Girls • Full-Court Miracle • Wirtualny ideałZapasy z życiemZenon: Z3Ucieczka z przedmieściaTygrysi rejsHalloweentown HighI wszystko jasne!Chłopięca przyjaźńI bądź tu mądraPieskie życieDwiedźmyHigh School MusicalPiękne mleczarkiWendy Wu: Nastoletnia WojowniczkaCzytaj i płaczCheetah Girls 2 • Return to Halloweentown • Wskakuj!Johnny Kapahala: Z powrotem na faliHigh School Musical 2Magiczny duet 2TajmiakiCamp RockViva High School Musical Meksyk: PojedynekCheetah Girls: Jeden światTatastrofaO, kurczę!Program ochrony KsiężniczekCzarodzieje z Waverly Place: FilmRandka z gwiazdąBrat zastępowyViva High School Musical ArgentynaCamp Rock 2: Wielki finałLiceum AvalonNie ma to jak bliźniaki: FilmLemoniada GadaBoska przygoda SharpayWymarzony luzerPowodzenia, Charlie: Szerokiej drogiNie-przyjacieleBunt FMLet It ShineDziewczyna kontra potwórTeen Beach MovieCloud 9ZaplikowaniLepszy modelPod włosTeen Beach 2NastępcyMoja niewidzialna siostra‎ • Nianie w akcjiZamianaNastępcy 2ZombiZakręcony piątekKim Kolwiek: FilmNastępcy 3Zombi 2Magia na opakMisja mumiaŚwięta na okrągłoMix


Filmy animowane: Kim Kolwiek: Szatański PlanThe Proud Family MovieFineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarzeZanim żyli długo i zaplątani
Disney XD:
Pupilek · Café MyszkaTeamo Supremo · The Weekenders · Byle do przerwyFillmore na tropiePower Rangers S.P.D. · Power Rangers: Mistyczna MocPower Rangers: Operacja OverdrivePower Rangers: Furia dżungliBujdy na resorach
Fineasz i Ferb · Aaron Stone · Yin Yang Yo! · Zeke i Luther · Ja w kapeli · Kick Strach się bać · Avengers: Potęga i moc · Para królów · Z kopyta · Szczury laboratoryjne · Mega Spider-Man · Motorcity · Tron: Rebelia · Randy Cunningham: Nastoletni Ninja · Crash & Bernstein · Avengers: Zjednoczeni · Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. · Oddział specjalny · W tę i nazad · 7K · Wodogrzmoty Małe · Star Wars: Rebelianci · Kirby Buckets · Penn Zero – bohater na pół etatu · Star Butterfly kontra siły zła · Poradnik zakręconego gracza · Kornisz i Fistach · Strażnicy Galaktyki · Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna · Walk the Prank · Lego Star Wars: Przygody Freemakerów · Robal z przyszłości · Główka pracuje · Prawo Milo Murphy'ego · Mech-X4 · Billy Dilley's Super-Duper Subterranean Summer · Kacze opowieści · Big Hero 6 · Big City Greens · Płazowyż · Sowi dom
Disney Junior:
Niedźwiedź w dużym niebieskim domu · Discover Spot · I pies, i wydra · Olinek Okrąglinek · Out of the Box · Kubusiowe opowieści · Stanley · The Wiggles · JoJo z cyrku · Opowieści z Kręciołkowa · Breakfast with Bear · Jasiek i Tyćki · Mali Einsteini · Klub przyjaciół Myszki Miki · Złota Rączka · Ooh, Aah and You · Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś · Zajączkowo · Poruszamy wyobraźnię · Agent specjalny Oso · Gdzie jest mysz? · Przystanek dżungla · Złota Rączka: Szkółka naprawiania
Jake i piraci z Nibylandii · Klinika dla pluszaków · Kubusiowe opowieści o przyjaźni · Jej Wysokość Zosia · Henio Tulistworek · Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie · Miles z przyszłości · Złotowłosa i Miś · Lwia Straż · Miki i raźni rajdowcy · Bingo i Rolly w akcji · Fancy Nancy Clancy · Vampirina · MapeciątkaMyszka Miki: Frajdomek
Disney+:
Seriale fabularne: High School Musical: Serial · The Mandalorian · Dziennik przyszłej pani prezydent · Ziemia u Neda · Teraz Muppety! · Podbój kosmosu · Potężne kaczory: Sezon na zmiany · Drużyna · WandaVision · Tajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta · Falcon i Zimowy Żołnierz · Turner i HoochDoogie Kameāloha, lekarka · Loki · Nic strasznego · Muppety w Nawiedzonym DworzeRównoległy wymiarHawkeyeWeekend Family

Seriale animowane: Sztuciek się pytaCudowny świat MikiegoGwiezdne wojny: Parszywa ZgrajaPotworna robotaA gdyby...?Olaf przedstawiaSzalone przygody AsaEpoka lodowcowa: Opowieści Scrata


Filmy fabularne: Timmy Fiasco: Błędy się zdarzająZakochany kundelTogoGwiazdkaNoelleArtemis Fowl · Jedyny i niepowtarzalny IvanMagiczne wakacjeTajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i BraciChmuryWróżka potrzebna od zarazLinia obronyCzarna PięknośćFlora i UlissesCruellaŚwięta na okrągłoNareszcie sam w domuFałszywa dwunastka


Filmy animowane: Fineasz i Ferb: Fretka kontra WszechświatLEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygodaDziennik cwaniaczkaEpoka lodowcowa: Przygody dzikiego Bucka


Filmy krótkometrażowe: SparkShorts (odcinki Nowa, Głębia, Wzloty i Out) • Krótko mówiąc (odcinki Kałuże, Koleje losu i Aport) • Przygody nocnej lampkiBył sobie bałwan · Pluszowe gadki Bunia i KwakaMit: Opowieści z Krainy lodu22 kontra ZiemiaLaunchpadDobry, Bart i LokiGwiezdne Wojny: WizjeCiao AlbertoSimpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego
Międzynarodowe produkcje Disneya:
Seriale animowane: Arjun – Prince of Bali (Indie) • Astra Force (Indie) • A.T.O.M. Alpha Teens on Machines (Francja) • Chorr Police (Indie) • Galactik Football (Francja/Irlandia (3 sezon)) • Howzzattt (Indie) • Marvel Anime (Blade, Iron Man, Wolverine, X-Men) (Japonia) • Marvel Disk Wars: The Avengers (Japonia) • Marvel Future Avengers (Japonia) • Miraculum: Biedronka i Czarny Kot (Francja/Japonia/Korea Południowa) • ŌBAN Star Racers (Francja/Japonia) • Odlotowe agentki (Francja/Kanada) • Pidżamersi (Francja/Wielka Brytania) • Robin Hood – Draka w Sherwood (Indie/Francja/Niemcy/Włochy) • RoboDz (Japonia) • Stich! (Japonia) • Stich i Ai (Chiny) • Super Robot Monkey Team Hyper Force Go! (USA/Japonia) • W.I.T.C.H. Czarodziejki (Włochy)

Seriale fabularne: Alex i spółka (Włochy) • Als De Bel Gaat (Belgia/Holandia) • Bia (Argentyna) • Break Time Masti Time (Indie) • Cambio de Clase (Hiszpania) • Cuando toca la campana (Argentyna) • Do dzwonka (Polska) • Do dzwonka Café (Polska) • Gdy zadzwoni dzwonek (USA) • Gdy zadzwoni dzwonek (Australia) • Gdy zadzwoni dzwonek (Wielka Brytania) • Gdy zadzwoni dzwonek (Singapur) • Jake i Blake (Argentyna) • Jedenastka (Argentyna) • Kè jiān hǎo shíguāng (Chiny) • Kè jiān hǎo shíguāng Yī nián Èr bān (Tajwan) • Kurze Pause (Niemcy) • Lato w mieście (Izrael) • Mój kumpel duch (Niemcy) • Når klockan ringer (Norwegia/Szwecja) • Penny z M.A.R.Sa (Włochy) • Prikoly na peremenke (Rosja) • Quando Toca o Sino (Brazylia) • Quelli dell'intervallo (Włochy) • Równoległy wymiar (Francja) • Snowdrop (Korea Południowa) • Soy Luna (Argentyna) • Taniec rządzi (Indie) • The Yasumi Jikan (Japonia) • Trop la Classe (Francja) • Violetta (Hiszpania/Argentyna) • Waktu Rehat (Malezja) • Zaplątani w czasie (Argentyna) • Zil Çalınca (Turcja) • Znajdź mnie w Paryżu (Francja)


Filmy fabularne: Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców (Włochy) • Any Body Can Dance 2 (Indie) • Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga (Niemcy) • Czarodziejka Lili: Podróż do Mandolanu (Niemcy/Belgia/Hiszpania/Indie) • Czarodziejka Lili ratuje święta (Niemcy) • Dangal (Indie/USA) • Dwie dwójki to czwórka (Indie) • Fuksja – mała czarodziejka (Holandia) • Taare Zameen Par (Indie) • Jagga Jasoos (Indie) • Khoobsurat (Indie) • Księga mistrzów (Rosja) • Luck Luck Ki Baat (Indie) • Matka i córka: Droga do marzeń (Francja) • Once Upon a Warrior (Indie) • Ostatni bohater (Rosja) • Ostatni bohater: Korzeń zła (Rosja) • Ostatni bohater: Posłaniec Ciemności (Rosja) • Szlak pandy (Chiny) • Tajemnica magicznej dyni (Chiny) • Tini: Nowe życie Violetty (Argentyna/Włochy) • Viva High School Musical Argentyna (Argentyna) • Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek (Meksyk) • Zokkomon (Indie)


Filmy animowane: Arjun: Książę-wojownik (Indie) • Avengers Confidental: Czarna Wdowa i Punisher (USA/Japonia) • Iron Man: Technovore powstaje (USA/Japonia) • Roadside Romeo (Indie)

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Advertisement