Disney Wiki
Advertisement
Disney Wiki


Zeke i Luther (ang. Zeke and Luther, 2009-2012) – serial telewizyjny produkcji amerykańskiej, emitowany w Polsce na kanale Disney XD (premiera: 19 września 2009 roku).

Fabuła

Serial komediowy opowiadający o przyjaźni dwóch nieco zwariowanych, ale odważnych deskorolkowców. Próbują oni zostać światowej sławy zawodnikami w tej dyscyplinie. Razem z bohaterami widzowie mogą podpatrywać najlepsze tricki, największe zawody deskorolkowe oraz przeżywać z bohaterami dreszcz zwycięstw, ale także poznać ból porażki. Mieszkają w małym mieście Gilroy, które leży w Californii.

Obsada

Główna

  • Hutch Dano jako Zeke Falcone
  • Adam Hicks jako Luther Jerome Waffles
  • Daniel Curtis Lee jako Kornelius "Kojo" Jonesworth
  • Ryan Newman jako Ginger Falcone

Wersja polska

Seria I

Opracowanie wersji polskiej: IZ-TEXT

Dźwięk i montaż: Iwo Dowsilas

Reżyseria: Dariusz Stach

Tłumaczenie i dialogi:

W polskiej wersji wystąpili:

  • Anita Sajnóg
    • Ginger Falcone,
    • Olivia Masterson (odc. 1-2, 4, 17),
    • O’Malley #2 (odc. 5),
    • Dorothy Joan „Babunia” Waffles (odc. 13, 19),
    • K-Bot 3700 (odc. 18),
    • Monica Lopez (odc. 21)
  • Magdalena Korczyńska
    • Garrett „Śmierdziuch” Delfino (odc. 2, 6, 9, 11, 16),
    • Poochie McGruder (odc. 3, 13-16),
    • Lisa Grubner (odc. 5, 12),
    • O’Malley #1 (odc. 5),
    • Hottie Babes (odc. 6),
    • Kenny Coffey (odc. 8),
    • mama Koja (odc. 11)
  • Piotr PolakZeke Falcone
  • Krzysztof KorzeniowskiLuther Waffles
  • Konrad Ignatowski
    • Korneliusz „Kojo” Jonesworth,
    • Reginald „Krzykacz” Johnson (odc. 2, 10, 20),
    • Wheelz (odc. 11)
  • Artur Święs
    • Donut Don Donaldson (odc. 1, 5, 7, 9, 11-12, 14, 17),
    • pan Rucker (odc. 6),
    • Korn (odc. 10),
    • Carl (odc. 13),
    • Ramone (odc. 15),
    • Gęś (odc. 16),
    • Clarence Fitzle (odc. 18),
    • Dex Bratner (odc. 19),
    • kierowca autobusu (odc. 20)

W pozostałych rolach:

  • Ireneusz Załóg
    • Diamond Jim Dantley (odc. 1, 14),
    • Lenny (odc. 3),
    • ratownik Rex (odc. 7),
    • Dale Davis (odc. 9, 16),
    • Grabarz (odc. 11),
    • Charlie Plunk (odc. 14),
    • Otis O (odc. 15),
    • Rutger Murdock (odc. 17),
    • Kent Bernard (odc. 20)
  • Dariusz Stach
    • Oswald „Ozzie” Kephart (odc. 4, 12, 14-15, 18, 21),
    • Syd (odc. 8)
  • Izabella Malik
    • szefowa Reksa (odc. 7),
    • żona Krzykacza (odc. 10),
    • Kirby Cheddar (odc. 12, 18, 20),
    • mama Koja (odc. 20),
    • pani Aldretti (odc. 21)
  • Mirosław KotowiczDyskont Dave (odc. 8)
  • Maciej Walentek
    • Johnnie Lee Onion (odc. 9),
    • Doyce Plunk (odc. 14),
    • sierżant Dingle (odc. 17-20)

i inni

Lektor: Ireneusz Załóg

Serie II-III

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA

Reżyseria:

Dialogi: Maciej Wysocki

Montaż: Magdalena Waliszewska (odc. 57, 63)

Wystąpili:

  • Michał PodsiadłoZeke Falcone
  • Paweł CiołkoszLuther Waffles
  • Adam PlucińskiCornelius „Kojo” Jonesworth
  • Justyna BojczukGinger Falcone
  • Mateusz NarlochKirby Cheddar (odc. 22, 25-26, 31, 42, 47)
  • Łukasz Lewandowski
    • Oswald „Ozzie” Kephart (odc. 23, 26, 32-34, 37, 39, 41, 45, 47-48, 55, 57, 62, 66-67, 71),
    • Rey Mysterio (odc. 43),
    • Tony Hawk (odc. 46),
    • pucybus (odc. 60)
  • Leszek Zduń
    • Monty Wiggins (odc. 22),
    • Doyce Plunk (odc. 24),
    • Eddie Coletti (odc. 49, 56, 61-63, 69-71)
  • Mieczysław Morański
    • Reginald „Krzykacz” Johnson (odc. 37),
    • dr Chili Ricardo (odc. 52),
    • Johnnie Ray King (odc. 64)
  • Bartosz Martyna
    • Charlie Plunk (odc. 24, 63),
    • Brad (odc. 41),
    • pan Arliss Bunnyson (odc. 55),
    • Omar (odc. 57),
    • komentator (odc. 68),
    • Tony Hawk (odc. 73)
  • Grzegorz KwiecieńHootie Kephart (odc. 23, 54)
  • Andrzej Blumenfeld
    • Carl (odc. 32-33, 36, 64),
    • kierowca (odc. 35)
  • Barbara Zielińska
    • pielęgniarka (odc. 22),
    • Dorothy Joan „Babunia” Waffles (odc. 24, 26, 32-33, 35-36, 52, 54, 58, 71-73),
    • Irma (odc. 27)

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor:

Spis odcinków

Premiera №1 №2 Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
03.10.2009 01 03 Pilot
07.11.2009 02 07 Luck Be a Rodent Tonight
28.11.2009 03 10 Road Trip
21.10.2009 04 04 Cape Fear
19.09.2009 05 02 Donut Jockey
21.11.2009 06 09 Summer School
02.01.2010 07 12 Luther Leads
19.09.2009 08 01 Bros Go Pro
14.11.2009 09 08 Cup Stacking
31.10.2009 10 06 Crash and Learn
26.12.2009 11 11 Haunted Board
24.10.2009 12 05 Skate Camp
09.01.2010 13 13 Soul Bucket
16.01.2010 14 14 Not My Sister’s Keeper
23.01.2010 15 15 Rollerdorks
30.01.2010 16 16 Crash Dummies
06.03.2010 17 17 Adventure Boy
07.03.2010 18 18 I, Skatebot
13.03.2010 19 19 A Very Hairy Problem
20.03.2010 20 20 Law and Boarder
27.03.2010 21 21 Skate Squad
SERIA DRUGA
17.07.2010 22 22 Zeke Jumps the Shark
31.07.2010 23 25 Luther Unleashed
21.08.2010 24 28 Plunk Hunting
18.07.2010 25 23 Tall Stack of Waffles
24.07.2010 26 24 Airheads
24.04.2011 27 43 Seoul Bros
07.08.2010 28 26 Old Nasty
14.08.2010 29 27 Double Crush
28.08.2010 30 29 Kojo’s BFF
03.12.2010 31 32 One Strange Night
20.11.2010 32 30 Luther Waffles and the Skateboard of Doom
20.11.2010 33 31
10.12.2010 34 33 Crouching Zeke, Dancing Luther
17.12.2010 35 34 Luther Waffles: Skate Cop
13.02.2011 36 37 Board in Class
06.02.2011 37 36 Rocket Men
31.12.2010 38 35 Treasure
28.05.2011 39 44 Ball of Trash
03.04.2011 40 40 Little Bro, Big Trouble
20.02.2011 41 38 Local Heroes
10.04.2011 42 41 Robo-Luth
27.02.2011 43 39 Super Shredder
14.05.2011 (DC)

21.06.2011 (DXD)

44 45 Sludge!
21.06.2011 45 46 Goin’ Zoomin’
17.04.2011 46 42 The Bro List
06.12.2011 47 60 Bro-ho-ho
SERIA TRZECIA
09.07.2011 48 48 The Unusual Suspects
09.07.2011 49 47 Zeke’s Last Ride
16.07.2011 50 49 Two Guys, a Car, and a Wild Bear
27.08.2011 51 53 Luther Turns 4
30.07.2011 52 50 Hyp-Bro-Tized
13.08.2011 53 51 Daredevils!
06.04.2012 54 65 Lie Hard
09.10.2011 55 55 Zeke, Luther and Kojo Strike Gold
21.08.2011 56 52 Sibling Rivalries
06.10.2011 57 56 Zeke and Lu’s New Crew
20.11.2011 58 58 DJ PJ
31.03.2012 59 63 Skate Troopers
03.09.2011 60 54 Head of Skate
31.03.2012 61 64 Bro, Where’s Our Car?
05.02.2012 62 62 Skate Video Awards
13.11.2011 63 57 Skater Girl Island
27.11.2011 64 59 Trucky Cheese
19.08.2012 65 71 Accidental Hero
28.04.2012 66 67 The Gingernator
21.04.2012 67 66 Bro’d Trip
11.08.2012 68 70 Kojo Loses His Mojo
21.06.2012 69 68 Skate or Swim
04.08.2012 70 69 Inside Luther’s Brain
08.01.2012 71 61 Ice Heist Baby
30.09.2012 72 72 There’s No Business Like Bro Business
30.09.2012 73 73
TELEDYSK
10.11.2009 S1 S1 U Can’t Touch This
17.07.2010 S2 S2 In the Summertime
24.12.2010 S3 S3 Happy Universal Holidays

Legenda

  • №1 – numer odcinka według produkcji.
  • №2 – numer odcinka według emisji w Disney XD.
Disney-channel-new2015.png
[[Plik:{{{Grafika1}}}|100x150px]]
Disney Channel:
Good Morning, Mickey! · Welcome to Pooh Corner · You and Me Kid · Contraption · EPCOT Magazine · Kaczor Donald przedstawia · Symbol · Disney Family Album · Dumbo's Circus · Videopolis · Good Morning, Miss Bliss · The All-New Mickey Mouse Club · Teen Win, Lose or Draw · The Secret of Lost Creek · Adventures in Wonderland

Flash Forward · Mad Libs · Going Wild with Jeff Corwin · Bug Juice · Off the Wall · Sławny Jett Jackson · To niesamowite · The Jersey · Totally Circus · Świat nonsensów u Stevensów · In a Heartbeat · Totally Hoops · Lizzie McGuire · The Proud Family · Kim Kolwiek · Totally in Tune · Świat Raven · Lilo i Stich · Dave the Barbarian · Filip z przyszłości · Brenda i pan Whiskers · Amerykański smok Jake Long · Nie ma to jak hotel · Maggie Brzęczymucha · Nowa szkoła króla · Hannah Montana · Wymiennicy · Shorty McShorts' Shorts · Cory w Białym Domu · Fineasz i Ferb · Czarodzieje z Waverly Place · Nie ma to jak statek · Słoneczna Sonny · Jonas · Powodzenia, Charlie! · Akwalans · Taniec rządzi · Take Two with Phineas and Ferb · Nadzdolni · Z innej beczki · Wkręty z górnej półki · Jessie · Austin i Ally · Wodogrzmoty Małe · Code: 9 · Blog na cztery łapy · Myszka Miki · Liv i Maddie · W tę i nazad · To nie ja · Win, Lose or Draw · Dziewczyna poznaje świat · K.C. nastoletnia agentka · Przyjaciółki od czasu do czasu · Obóz Kikiwaka · Następcy: Świat Potępionych · Rodzinka od środka · Bizaardvark · Elena z Avaloru · Zaplątani: Serial · Andi Mack · Hotel Transylvania: Serial · Raven na chacie · Zmykaj stąd, Jednorożcu! · Coop i Cami pytają świat · Ogarnij to! · Odjazdowa Layne · Sydney na Maksa · The Lodge · Tajemnice Sulphur Springs · Gabby Duran: galaktyczna opiekunkaMolly i Duch


Filmy fabularne: Światła PółnocyPrzygoda z mumiąSzczęściarzBrink!Miasteczko HalloweenDziewczyna XXI-go wieku • Can of Worms • MetamorfozaInteligentny domJohnny TsunamiGeniuszNie patrzcie pod łózkoOstatnie takie ranczoLeć, leć w przestworzaKolor przyjaźni • Alley Cats Strike • Rip Girls • Cud na drugim torzePrzyrodnia siostra z innej planety • Ready to Run • Quints • Moje drugie jaRandka z wampirem • Phantom of the Megaplex • Świąteczna zadyma w Los AngelesZenon: The ZequelDwanaście okrążeńIrlandzkie szczęście • Hounded • Jett Jackson: The Movie • Projekt „Jennie”Australijska przygoda • The Poof Point • Miasteczko Halloween: Zemsta KalabaraLewy MikołajZostać koszykarkąKadet KellyWyznania TruPoszlakaMożemy wygraćŚwiatło wieczneMiędzy ziemią a niebemJedno życzenieNa torzeŚwiat nonsensów u StevensówKonkurs kulinarnyCheetah Girls • Full-Court Miracle • Wirtualny ideałZapasy z życiemZenon: Z3Ucieczka z przedmieściaTygrysi rejsHalloweentown HighI wszystko jasne!Chłopięca przyjaźńI bądź tu mądraPieskie życieDwiedźmyHigh School MusicalPiękne mleczarkiWendy Wu: Nastoletnia WojowniczkaCzytaj i płaczCheetah Girls 2 • Return to Halloweentown • Wskakuj!Johnny Kapahala: Z powrotem na faliHigh School Musical 2Magiczny duet 2TajmiakiCamp RockViva High School Musical Meksyk: PojedynekCheetah Girls: Jeden światTatastrofaO, kurczę!Program ochrony KsiężniczekCzarodzieje z Waverly Place: FilmRandka z gwiazdąBrat zastępowyViva High School Musical ArgentynaCamp Rock 2: Wielki finałLiceum AvalonNie ma to jak bliźniaki: FilmLemoniada GadaBoska przygoda SharpayWymarzony luzerPowodzenia, Charlie: Szerokiej drogiNie-przyjacieleBunt FMLet It ShineDziewczyna kontra potwórTeen Beach MovieCloud 9ZaplikowaniLepszy modelPod włosTeen Beach 2NastępcyMoja niewidzialna siostra‎ • Nianie w akcjiZamianaNastępcy 2ZombiZakręcony piątekKim Kolwiek: FilmNastępcy 3Zombi 2Magia na opakMisja mumiaŚwięta na okrągłoMix


Filmy animowane: Kim Kolwiek: Szatański PlanThe Proud Family MovieFineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarzeZanim żyli długo i zaplątani
Disney XD:
Pupilek · Café MyszkaTeamo Supremo · The Weekenders · Byle do przerwyFillmore na tropiePower Rangers S.P.D. · Power Rangers: Mistyczna MocPower Rangers: Operacja OverdrivePower Rangers: Furia dżungliBujdy na resorach
Fineasz i Ferb · Aaron Stone · Yin Yang Yo! · Zeke i Luther · Ja w kapeli · Kick Strach się bać · Avengers: Potęga i moc · Para królów · Z kopyta · Szczury laboratoryjne · Mega Spider-Man · Motorcity · Tron: Rebelia · Randy Cunningham: Nastoletni Ninja · Crash & Bernstein · Avengers: Zjednoczeni · Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. · Oddział specjalny · W tę i nazad · 7K · Wodogrzmoty Małe · Star Wars: Rebelianci · Kirby Buckets · Penn Zero – bohater na pół etatu · Star Butterfly kontra siły zła · Poradnik zakręconego gracza · Kornisz i Fistach · Strażnicy Galaktyki · Szczury laboratoryjne: Jednostka elitarna · Walk the Prank · Lego Star Wars: Przygody Freemakerów · Robal z przyszłości · Główka pracuje · Prawo Milo Murphy'ego · Mech-X4 · Billy Dilley's Super-Duper Subterranean Summer · Kacze opowieści · Big Hero 6 · Big City Greens · Płazowyż · Sowi dom
Disney Junior:
Niedźwiedź w dużym niebieskim domu · Discover Spot · I pies, i wydra · Olinek Okrąglinek · Out of the Box · Kubusiowe opowieści · Stanley · The Wiggles · JoJo z cyrku · Opowieści z Kręciołkowa · Breakfast with Bear · Jasiek i Tyćki · Mali Einsteini · Klub przyjaciół Myszki Miki · Złota Rączka · Ooh, Aah and You · Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś · Zajączkowo · Poruszamy wyobraźnię · Agent specjalny Oso · Gdzie jest mysz? · Przystanek dżungla · Złota Rączka: Szkółka naprawiania
Jake i piraci z Nibylandii · Klinika dla pluszaków · Kubusiowe opowieści o przyjaźni · Jej Wysokość Zosia · Henio Tulistworek · Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie · Miles z przyszłości · Złotowłosa i Miś · Lwia Straż · Miki i raźni rajdowcy · Bingo i Rolly w akcji · Fancy Nancy Clancy · Vampirina · MapeciątkaMyszka Miki: Frajdomek
Disney+:
Seriale fabularne: High School Musical: Serial · The Mandalorian · Dziennik przyszłej pani prezydentZiemia u Neda · Teraz Muppety! · Podbój kosmosu · Potężne kaczory: Sezon na zmianyDrużynaWandaVisionTajne stowarzyszenie Nicholasa Benedicta · Falcon i Zimowy Żołnierz · Turner i HoochDoogie Kameāloha, lekarka · Loki · Nic strasznego · Muppety w Nawiedzonym DworzeRównoległy wymiarHawkeyeWeekend FamilyWyprawaObi-Wan KenobiOd zawsze jaMs. Marvel

Seriale animowane: Sztuciek się pytaCudowny świat MikiegoGwiezdne wojny: Parszywa ZgrajaPotworna robotaA gdyby...?Olaf przedstawiaSzalone przygody AsaEpoka lodowcowa: Opowieści Scrata


Filmy fabularne: Timmy Fiasco: Błędy się zdarzająZakochany kundelTogoGwiazdkaNoelleArtemis Fowl · Jedyny i niepowtarzalny IvanMagiczne wakacjeTajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i BraciChmuryWróżka potrzebna od zarazLinia obronyCzarna PięknośćFlora i UlissesCruellaŚwięta na okrągłoNareszcie sam w domuFałszywa dwunastkaChip i Dale: Brygada RR


Filmy animowane: Fineasz i Ferb: Fretka kontra WszechświatLEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygodaDziennik cwaniaczkaEpoka lodowcowa: Przygody dzikiego Bucka


Filmy krótkometrażowe: SparkShorts (odcinki Nowa, Głębia, Wzloty i Out) • Krótko mówiąc (odcinki Kałuże, Koleje losu i Aport) • Przygody nocnej lampkiBył sobie bałwan · Pluszowe gadki Bunia i KwakaMit: Opowieści z Krainy lodu22 kontra ZiemiaLaunchpadDobry, Bart i LokiGwiezdne Wojny: WizjeCiao AlbertoSimpsonowie: Wszystkiego Disneyplusowego
Międzynarodowe produkcje Disneya:
Seriale animowane: Arjun – Prince of Bali (Indie) • Astra Force (Indie) • A.T.O.M. Alpha Teens on Machines (Francja) • Chorr Police (Indie) • Galactik Football (Francja/Irlandia (3 sezon)) • Ghostforce (Francja/Korea Południowa/USA) • Howzzattt (Indie) • Marvel Anime (Blade, Iron Man, Wolverine, X-Men) (Japonia) • Marvel Disk Wars: The Avengers (Japonia) • Marvel Future Avengers (Japonia) • Miraculum: Biedronka i Czarny Kot (Francja/Japonia/Korea Południowa) • ŌBAN Star Racers (Francja/Japonia) • Odlotowe agentki (Francja/Kanada) • Pidżamersi (Francja/Wielka Brytania) • Robin Hood – Draka w Sherwood (Indie/Francja/Niemcy/Włochy) • RoboDz (Japonia) • Stich! (Japonia) • Stich i Ai (Chiny) • Super Robot Monkey Team Hyper Force Go! (USA/Japonia) • W.I.T.C.H. Czarodziejki (Włochy)

Seriale fabularne: Alex i spółka (Włochy) • Als De Bel Gaat (Belgia/Holandia) • Bia (Argentyna) • Break Time Masti Time (Indie) • Cambio de Clase (Hiszpania) • Cuando toca la campana (Argentyna) • Do dzwonka (Polska) • Do dzwonka Café (Polska) • Gdy zadzwoni dzwonek (USA) • Gdy zadzwoni dzwonek (Australia) • Gdy zadzwoni dzwonek (Wielka Brytania) • Gdy zadzwoni dzwonek (Singapur) • Jake i Blake (Argentyna) • Jedenastka (Argentyna) • Kè jiān hǎo shíguāng (Chiny) • Kè jiān hǎo shíguāng Yī nián Èr bān (Tajwan) • Kurze Pause (Niemcy) • Lato w mieście (Izrael) • Mój kumpel duch (Niemcy) • Når klockan ringer (Norwegia/Szwecja) • Od zawsze ja (Kolumbia) • Penny z M.A.R.Sa (Włochy) • Prikoly na peremenke (Rosja) • Quando Toca o Sino (Brazylia) • Quelli dell'intervallo (Włochy) • Równoległy wymiar (Francja) • Snowdrop (Korea Południowa) • Soy Luna (Argentyna) • Taniec rządzi (Indie) • The Yasumi Jikan (Japonia) • Trop la Classe (Francja) • Violetta (Hiszpania/Argentyna) • Waktu Rehat (Malezja) • Zaplątani w czasie (Argentyna) • Zil Çalınca (Turcja) • Znajdź mnie w Paryżu (Francja)


Filmy fabularne: Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców (Włochy) • Any Body Can Dance 2 (Indie) • Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga (Niemcy) • Czarodziejka Lili: Podróż do Mandolanu (Niemcy/Belgia/Hiszpania/Indie) • Czarodziejka Lili ratuje święta (Niemcy) • Dangal (Indie/USA) • Dwie dwójki to czwórka (Indie) • Fuksja – mała czarodziejka (Holandia) • Taare Zameen Par (Indie) • Jagga Jasoos (Indie) • Khoobsurat (Indie) • Księga mistrzów (Rosja) • Luck Luck Ki Baat (Indie) • Matka i córka: Droga do marzeń (Francja) • Once Upon a Warrior (Indie) • Ostatni bohater (Rosja) • Ostatni bohater: Korzeń zła (Rosja) • Ostatni bohater: Posłaniec Ciemności (Rosja) • Szlak pandy (Chiny) • Tajemnica magicznej dyni (Chiny) • Tini: Nowe życie Violetty (Argentyna/Włochy) • Viva High School Musical Argentyna (Argentyna) • Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek (Meksyk) • Zokkomon (Indie)


Filmy animowane: Arjun: Książę-wojownik (Indie) • Avengers Confidental: Czarna Wdowa i Punisher (USA/Japonia) • Iron Man: Technovore powstaje (USA/Japonia) • Roadside Romeo (Indie)

[[Plik:{{{Grafika2}}}|100x150px]]
Advertisement